Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért fáj, szúr a sarkam? (...

Miért fáj, szúr a sarkam? ( többi lenn)

Figyelt kérdés

Több hónapja erősen fáj az egyik srakam. Szúr, és csak maszírozásra csillapodik a fájdalom. Mostanában egyre erősebben érzem.

Mi lehet az oka?

Gerincferdülésem van, és gyakorta vannak háti, gerinc -deréktáji fájdalmaim. Ez kisugáározhat a lábamba illetve a sarkamba? vagy talán a több éves Footbal múlttól alakult ez ki? orvoshoz járok, de egyelőre nem tudták kideríteni az okot! Azért teszem fel a kérdést, hátha van itt valaki akinek hasonó panasza van, és tudja miért jött elő, mi a kiváltó ok. illetva ha tudjátok hogy milyen típusú gyógyód jó rá, azt is szívesen várom!


2011. dec. 29. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet gerinc, rossz testtartástól is, illetve nem hordasz túl lapos cipőket?
2011. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivel férfi vagyok, de. lehet. de szoktam talpbetétet is beletenni, mert már észrevettem ezt a problémát korábban is.
2011. dec. 29. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet a gerinctől is, túlerőltetéstől is. Fiam barátjának volt, orthopédián betétet írtak fel neki, amit állandóan hord, de lehet csináltatni számítógépes vizsgálat után is betétet.
2011. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Az egyik legfontosabb infót eddig még le sem írtad:

_ Hány éves vagy?

...aztán...

_ Mióta focizol, mit, és milyen szinten? Ez mivel jár?

_ Több hónapja... Gkodj el picit azon, mi változott akkor? Milyen meccseitek vtak akkor és egyiken sem történt semmi rendkívüli? Sem edzésen?

_ Mely sarkad fáj és merre ferdült el a gerinced, milyen mértékben? Mióta ferde?

_ Orvos mikor diagnosztizálta és okozott-e másabb problémát mint ez? Hányszor kellett már orvoshoz fordulnod ezek miatt?

_ Térdeid, csípőd egyik oldalt sem fájnak? Nincsenek meg- ill. túleröltetve?


Várom pontosító válaszaidat.

Üdv: EE

2011. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most láttam a válaszodat!

28 éves vagyok, és kb 12 éve focizom. nb 3-ban.

ez az egyik munkám.

az utóbbi meccseken semmi különös nem történt. ha kemény talajon játszom, jobban fáj.

A bal sarkam fáj, de azt nem tudom hogy mennyire ferde a gerincem.

Most voltam mri-n a gerincemmel derekammal, várom az eredményt. De a sarkamat nem vizsgálták meg, mert ahhoz külön időpont kell, bármilyen envetséges is.

2012. jan. 2. 14:07
 6/7 A kérdező kommentje:
térdeimre , és csípőmre nem volt panasz még, a derekam szokott fájni, ez is rendszeres amszírozásra szorul.
2012. jan. 2. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Hali ismét és BÚÉK! :-)



Pár kérdésre még érdekelne a válaszod ill. némi pontosítás is. Ezek a következők:

_ Viselsz lúdtalpbetétet, vagy valamit, ill. mit teszel annak érdekében, hogy tehermentesítsd a sarkadat, ill. ezáltal mindent, ami feljebb is egyensúlyigényes? ˙ (Mert ha a sarkadnál, bokádnál gáz van, /lúdtalp, bokasüllyedés/, akkor azt láncreakciószerűen megérzi azon az oldalon MINDEN, tehát a térd is, csípő is, gerincoszlop is, váll is. Ha a gerinc alátámasztása alulról megbillen, az komoly fájdalmak, lumboischialgia és egyéb tünetek formájában jelentkez7.


_ Több hónapja... Gkodj el picit azon, mi változott akkor? Milyen meccseitek vtak akkor és egyiken sem történt semmi rendkívüli? Sem edzésen?

_ Mely sarkad fáj és merre ferdült el a gerinced, milyen mértékben? Mióta ferde?

_ Orvoshoz mikor fordultál ezen panaszokkal először, tehát MIKOR diagnosztizálta a gerincferdülést, és ez okozott-e másabb problémát mint ez? Hányszor kellett már orvoshoz fordulnod ezen vagy egyéb kapcsolatos problémák fájdalmak miatt?

_ A fájdalom maga milyen jellegű amit érzel, és sugárzik-e valahová?

_ A heréidet is megvizsgálták már a dologgal kapcsolatban?

_ Vizelési problémáid, alhasi fájdalmaid nincsenek?

Milyen gyakran és hol, mely testtájakon masszíroztatsz? Inkább gyúratsz vagy csak simán masszíroztatsz? (Van különbség! :-o )


Sikeres újévkezdést, és javuló egészséget kívánok 2012-re! ;-)

Üdv: EE

2012. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!