Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Régebb óta fennállt ez a probléma, hogy önkielégítés után szúró, égtő fájdalom keletkezett a péniszemben, majd 15-20 perces nyögvenyelős vizelés után (pár percenkét pár ml-t pisiltem) elmúlt. Elmentem dokihoz, vizeletmintát csináltattak, adtak gyógyszert, amíg szedtem, jó volt. Azután megint nem. Akkor arra gyanakodtam, hogy azért, mert fitymaszűkületem van (mármint tudtam, h ez van, a fájdalom oka volt a kérdés). Szóval nem csináltam, amíg meg nem műtöttek, és be nem gyógyult a seb. DE ma megint ez volt a helyzet - bár nem fájt annyira, mint ezelőtt, és nem kellett a WC-n szórakoznom, hogy még egy kicsit pisilek, majd elmúlik, hanem kétszer kimentem, vizeltem, és elmúlt - és nem tudom mit tegyek. Közben csináltattam még egy vizsgálatot az urológusnak, mert sokszor járok WC-re, de aszerint minden rendben. Kedden megyek kontrollra. Az urológusnak mondjam, vagy valaki másik szakember kell?

Esetleg mindkettő?

15/F



2012. jan. 20. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Ez nem vsz. hogy a fitymaszűkületedtől volt, az nem okoz BELSŐ (!) fájdalmakat, mert az is, ha volt annyira szűk, hogy szorított, azt is KÍVÜLRŐL tette a felszín felől, NEM BELÜLRŐL. Az le7, hogy rontott a helyzeten a szorítás (nem tudom), de ennél többre a megadott infókból következtetni nem le7.


Azt tisztázd magadban, hol van a fájdalom CSÚCSPONTja? Honnan indul ki ez az egész?

A heréidet, prosztatádat nem nézte meg a doki?


Amúgy mikor volt a műtéted, és hogyan oldották meg a fitymaszűkületet?



Üdv: EE

2012. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hali!

Csúcspont amikor elkezdődik, először vizelek, utána. Az orgazmus után 5-8 perccel van ez. A beutalómon az állt, hogy herék, mellékherék normál tapintásúak. Prosztatát nem hiszem hogy nézte volna.

3 hete volt a műtétem, és igából nem tudom, hogy részlegeset vagy teljeset kaptam, szerintem részlegeset. a fitymámat 3 részbe vágták és a két szélsőt aztán összevarrták. szóval most a makkom "karimája" alatt van a bőr.

2012. jan. 20. 17:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Na ahogy elnézem itt törlés volt : D Még annyi, hogy az állt a lapon amit a műtét után kaptam hogy "lege artis circumcisiot" hajtottak végre. A lege artis nem tudom, micsoda, talán te tudod, EE
2012. jan. 21. 08:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Beszéltem ma, egyik ucsak GyK-n megismert sorstársaddal, akit már lassan másfél hónapja metéltek ucsak körül, de őt csak részlegesen (pedig neki eléggé dúrva, és heges volt a szűkülete). Megkérdeztem a kérdésedben, és ő is tapasztalt a fitymaszűkülete kapcsán hasonló fájdalmat, de őt nem akadályozta a vizelésben annyira, mint téged, és az is elmúlt magától. Le7 esetleg enyhe húgyúti gyulladás, vagy bármi más is, ennyi infóból ez sajna nem derül ki.


Am. nem pusztán az volt a kérdés, hogy MIKOR jelentkezik a fájdalom (egyébként milyen jellegű fájdalom?), hanem hogy HOL van a fájdalom CSÚCSPONTja? A nemi szerveiden, ill. a péniszeden belül HOL, mely részén, esetleg mely más szerv(ek)nél? Honnan indul ki ez az egész?



A "lege artis" annyit jelent: szabályosan, szabályszerűen, annak rendje és módja szerint, a szakma előírásai szerint.

Ez alapján, -- a szakma előírásai szerint, -- no meg abból, amit írtál, (""...most a makkom "karimája" alatt van a bőr..."") az alapján már könnyen feltételez7ő volt, hogy TKM-et (azaz Teljes KörülMetélést) hajtottak végre rajtad, amiben csak annyi az újdonság, hogy ezt így még ezzel a kifejezéssel együtt még egy ambuláns lapon nem láttam. Csak ennyi a poén benne. :-)


_ De amúgy ezt te választottad, vagy a dokid egyhangúlag kijelentette, hogy ez lex és kész? Más alternatívát nem említett a dokid meg?

_ Tisztában voltál az egyéb módszerekkel, amikkel ucsak megold6ó a fitymaszűkület?

_ Na és a szűkületed mennyiben indokolta a végrehajtott beavatkozást? Mennyire volt súlyos a fitymaszűkületed, mennyire szorított?

_ Más módszer nem segített volna, vagy te nem akartad?



Üdv: EE

2012. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hi!

Mai alkalommal ez a fajdalom elmaradt : O. A makkomban szokott egeto, sziro erzes lenni, bar miota meteltek, enyhe volt a fajdalom, de zavaro.

A mutetrol: tudtam hogy van a tkm meg a reszleges km, illetve a bemetszes is, es amikor a dokinal voltam, mondta, hogy nem volt meg olyan, aki igy tajekozodott volna. Azt mondta, korulmeteles kell. Ennyi. A szukuletem olyan volt hogy merev allapotbab a hugycso vege latszott ki, es annyi. néha, ha a buszon lattam egy jo csajt es arra allt fel kesobb az utcan fajt gyaloglaa kozben. Amugy ha felall nem faj, a varratom szepen sprban kiesnek. Van ennek valami hatranya a reszlegessel szemben? : O olyat olvaatam hogy buzonyos embereknek kiszarad a makkjuk. nekem maszturbalas utan szokott feher, kirepedezett lenni neha, de masnap nyoma sincs. a nadrag se dorzsoli ki pedi mar kb 2 hete gez nelkul hordom.

2012. jan. 21. 23:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali!



Soha nem KELL semmi, ha van választási le7őség, a műtét pedig ambuláns beavatkozás, csak ahhoz sajna manapság körül kell nézni, és az orvosválasztásnál figyelembe kell venni azt, hogy mely doki végez milyen beavatkozást, vállalja-e, ha igen, mennyit vág, és próbálja-e befolyásolni a véleményedet -- ami sokszor eléggé lát6atlan. Épp tegnap írt rám elkeseredésében egy náladnál picivel idősebb srác, aki az elmúlt fél--1--1,5 hétben legalább féltucat kérdést írt ki itt a "Férfiak egészségében" TKM-je miatt, amiből a lábadozása -- állítása szerint -- aggasztó. Nála is kijelentette a doki, hogy TKM "KELL", ráadásul azt is említette, hogy minden olyan gyors volt.

Így nem is csoda... ideje nem volt arra, hogy átgondolja az orvos ajánlatát, és ésszerűen döntsön. Mindig amiatt tépem a számat itt, hogy LEGALÁBB 1 HETET TESSÉK VÁRNI A MŰTÉTIG, "KELL" ANNYI, HOGY LEÜLEPEDJENEK AZ INFÓK, és EL TUDD AZT DÖNTENI, AKAROD-E AZT A BEVATKOZÁST úgy, ahogy a doki azt kínálja, VAGY SEM, és inkább függőben hagyod a döntést, és keresel egy másik dokit.


Időnként magukat az orvosokat is meglepik azok a páciensek, akik náluk tájékozottabbak. Ilyenkor van olyan TKM-párti orvos, amelyik köpni-nyelni nem tud, le próbál beszélni róla, akár ijesztgetést sem restell bevetni ennek érdekében, s ha minden kötél szakad, még fel is van háborodva azon, hogy nem egyeznek bele -- enyhe/közepes, bizonyos esetben még súlyos szűkületnél, még egyébként ment7ő fityma esetén -- az általa forszírozott, s jól bevált TKM-be, ehelyett ragaszkodnak a saját elképzelésükhöz, ill. részlegest kérnek tőle. (Pl. ha a páciens még külön kiköti, kihangúlyozza hogy Ő KIFEJEZETTEN ˙ A.K.A.R ˙ HAGYNI FITYMÁT, LEGALÁBB ANNAK FELÉT, S CSAK A BOJTJÁT ENGEDI LEVÁGNI! Na, egyes orvosok arcát ilyenkor kéne lefényképezni. Egyesek visszamesélték nekem, hogy az egyik doki, akinél először voltak, micsoda pofákat vágott, amikor szembesült


Én egy ilyen kérésben megmondom őszintén, ha urológus lennék, meglátnám a kihívást és a fantáziát.

>>> OFF:

Még 2008-nyarán megcsináltattam egy helyi fiatal fodrászanyukát, hogy egy BETŰT hagyjon a hajamból a fejemen. Mondanom sem kell, rettenetesen izgult, mivel kezdetben kapásból úgy vágott bele nullás géppel a hajamba, hogy levágta annak alsó talpát. Innentől kezdve én mint "páciens" irányítottam őt mint "orvost", hogy mit és hogyan csináljon!? Többször is előfordult ez alatt a másfél-két óra alatt, hogy ki akart borulni, és elkeseredett, hogy ezt sosem fogja JÓL befejezni, vmit elcsesz, megint belevág, rosszul csinálja... stb., én meg végig nyugtattam, bátorítottam, biztattam őt, adtam neki némi önbizalmat, és persze irányítottam végig. (Ennek azonnal híre ment a környéken, mi zajlik, mert egy pletykás ügyfél kapásból rohant -- miután befejezték az ő haját -- hogy beszéljen az embereknek, ami akkor épp a fodrászszalonban zajlik, s egyre többen lettek kíváncsiak, s a végére szép kis közönség alakult ki a helyszínen. X-D )

A végeredmény sztem valóban egy remekmű lett, igaz, nem talpas betű, de gyorsan átfantáziáltam a dolgot a megváltozott körülményekhez igazítva, és úgy sem lett rossz. A közönség pedig tombolt az örömtől, óriási tapsvihar fogadta a fiatal (anyuka) fodrászcsaj munkáját, én pedig busás borravalót adtam neki munkájáért. (Az már más kérdés, hogy ő soha többé nem vállal el azóta engem... ;-D ... de az tuti, hogy sztem remekül fejlesztettem ezzel a kézügyességét, annyira, hogy most már azért merészebb hajvágásokat is bevállal. (-- Igaz, a haj visszanő, :-D ˙ a fityma vixont nem... :-( )) :ON

<<<


Az a srác, akiről fent szót ejtettem, most teljesen jól van, rendesen műxik nála a RKM-elt fütyi, és a fitymájának picivel több, mint a fele is megmaradt. Ez nálad is elér7ő lett volna, ha ezt szeretted volna, de bízom benne, elégedett vagy a TKM végeredményével és kinézetre is esztétikus munkát végzett az egyébként -- elmondásodból ítélve -- eléggé önhatalmúnak és magabiztosnak tűnő dokid.


(Más kérdés, hogy megintcsak a minap megkerestek fitymavisszanyújtási szándékkal, mert van akinek nem jött be a metélt fütyi, hiába próbálta megszokni. Neki most xar, de nem hagyom magára, ha 1x ez a vágya akkor segítek neki, amiben tudok. De remélem te boldog vagy, és sikeresen műxik minden :-) )



Üdv: EE

2012. márc. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
>>... És azt még mindig nem mtad, hogy te mit akartál volna az általad is ismert beavatkozások közül, ill. ott és akkor te ki is akartál-e állni azért!?
2012. márc. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A varratokat már lassan két hónapja, hogy kiszedte a doki, aki egyébként egy kedves férfi volt, Riesz Péternek hívják. A magánorvosi rendelőjébe mentünk el, egyébként a Semmelweis Klinikán dolgozik, ott volt a műtét is.

A seb szépen gyógyul, semmi baj nincs vele (édesapámnak is ilyen beavatkozás kellett anno amikor még ő gyerek volt).

A fájdalom ezóta egyszer jelentkezett, elmentem a helyik SZTK-ba, mivel ehhez a dokihoz 3 hét a bejelentkezési idő, hogy nézzék meg. Az ottani doki csináltatott kétfajta vizeletvizsgálatot (simát, meg Baktot, vagy mit, fehér porra kellet rávizelni), és aszerint is minden rendben volt, majd elküldött azzal, hogy majd kinövöm, nem olyan vészes ez. Azt hittem, felrúgom. Azóta nem történt ilyen, igaz, nem is gyakran reiszoltam.

2012. márc. 19. 19:11
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, ma megint "becsípett".

Igazából úgy voltam a műtéttel, ha apának működött, akkor nekem is fog.

2012. márc. 20. 17:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!