Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kilépek az utcára, már is...

Kilépek az utcára, már is folyik a könnyem. Ha szél is fuj, aklor meg kell állnom. Orvost ne ajanljatok. Ok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 23:26
 1/3 anonim válasza:
Nekem is ez van. Bár nekem csak akkor ha sok ember van a közelbe.
2012. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hali!


Ok. Nem is akartam,... viszont ésszerű magyarázatnak az alábbiak tűnnek nekem.


Kilépsz az utcára, s már folyik is a könnyed?

Ha vöröshagyma, gyász vagy szakítás, szerelmi bánat nem játszik szerepet ebben a dologban, akkor ebben a hidegben nem is csoda. :-D A szemnek érzékenynek kell maradnia, ennek érdekében könnyel nedvesít.


Elsősorban amikor száraz idő van, akkor hajlamos a szem arra, hogy kiszárad, de csípős hidegben, ill. szeles időben is előfordul6. Ha a szem kiszárad, az idegek megbolondulnak, nem látsz, ha vixont ez az állapot hosszabb ideig fennáll meg is vakul6sz.

A szervezeted így védekezik a kiszáradás ellen, s gondoskodik a könny utánpótlásáról. Az viszont, ha nedvesség van bőrön, nyálkahártyán s a szél is megfújja, az hidegnek érezendő. De mivel ennyire hideg van úgy, a szervezet azt sem akarja, hogy azért vakulj meg, mert a víz belefagy a szemedbe.


Tudjuk, hogy A KÖNNY SÓS, A SÓ MEG OLDJA A JEGESEDÉST! :-o

A szervezeted ebben a hidegben a befagyás ellen védekezik, igaz, ha fúj a szél, az idegek begerjednek, előfordul6, hogy a fájdalomtól nem látsz.



Tegnap láttam pár símaszkos ürgét pár helyen elsősorban Budapesten. Nem bankrablók voltak, nem is kommandós akció, szemük előtt sárga színű MŰANYAG védőszemüveg vagy napszemüveg volt. Ők így védekeztek a szembefújás ellen. Ucsak megfigyel7ő a SÍSZEMÜVEG a téli sportot kedvelőkön. Aki síel, hódeszkázik,... stb., mind visel vmiféle védőszemüveget is, ez megfigyel7ő rajtuk. Az UV-sugarak és a SZEMbeSZÉL ellen is.

Neked is ezt ajánlom. :-)


Fémkeretes szemügetőt ilyenkor semmi esetre se viselj, mert még ráfagy az orrodra. Műanyag keretes, átlátszó műanyaglencséset vegyél és hordj, esetleg síszemüveget sem szégyen hordani ilyenkor, legalább addig, amíg a problémád fennáll, akkor majd nem lesz probléma, emellett öltözködj melegen! :-o

Emellett nézd csak, mit találtam neked! :-D

>> [link]



Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed... csak rajta! :-D


Üdv: EE

2012. febr. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
utolso. Köszönöm a választ. De mint az elõzõ is irta, velem is elõfordul ilyen reakcio. Fõleg ha ram néznek. Milyen pszihes alapja lehet?
2012. febr. 7. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!