Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A roacuttan tabletta eltüteti...

A roacuttan tabletta eltüteti a pattanásokat? Valamint a hegeket

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 19:09
 1/8 anonim válasza:
Barátnőm szedte, nagyon szépen rendbe jött az arca.De orvosi ellenőrzés mellett szigorúan, állítólag elég erős gy.szer.
2012. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pattanásokra jó, a hegekre nem. És igen, szigorú orvosi felügyelet szükséges hozzá, de csak akkor szokták felírni ha semmi külső kence nem használ, vagy tényleg nagyon súlyosan aknés valaki bőre.
2012. febr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nem csak hogy erős gyógyszer, de alkalmazás közben erősen szárítja a bőrt,szemeket, ajkakat. Ezenkívül nagyon erősen terheli a májat. Ezért nem is szedhető sokáig, max egy kúra. Nálunk viszont utána ismét előjöttek a pattanások.Szerintem inkább más módszert kell alkalmazni.

Étrend változtatás, higiéniai szerek alkalmazása.

2012. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindig az okát kellene megkeresni és kezelni, nem pedig a tünetét. :)
2012. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Először is, nyáron nem fogja ajánlani a bőrgyógyász sem, mivel a Roaccutan alkalmazása lényegében A-vitamin túladagolás, orvosi felügyelet mellett. Emiatt a bőr folyamatosan hámlani fog (lényegében folyamatosan új bőr keletkezik), a leégés veszélye fokozottan megnő. Másrészt, hogyha a pattanások kiváltó okát nem szünteted meg, akkor a kezelést követően egészen biztosan újra pattanásos leszel. Mivel férfiról (fiúról) van szó, érdemes lenne tisztázni, hogy hormonális, a táplálkozással összefüggő, vagy egyéb okok vannak a háttérben. Hogyha hormonális, azt könnyű észrevenni: minden hónapban, nagyjából ugyanakkor jönnek elő a pattanások, mint a lányoknál a menstruáció időszakában. Ebben az esetben a Roaccutan kezelés csak ideig-óráig segít, utána minden kezdődik elölről. Ha a táplálkozással függ össze, akkor étrendnaplót kell vezetni, amiben a pattanások megjelenését, mennyiségét is be kell írni. Javaslom kipróbálni a tej- és tejtermékmentes táplálkozást. Ha bebizonyosodik, hogy a tejcukor a probléma forrása, akkor a tejtermékek fogyasztását minimalizálni kell, és a megmaradó kevés tejterméket is laktáz enzimmel együtt kell fogyasztani. Egyéb bőrbetegségek diagnosztizálásában egy profi bőrgyógyász segíthet.
2012. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 balkalolka ***** válasza:

Szerintem mielőtt belevágnál


1. Allergiatesztet végeztess el, különös tekintettel a tejre (nem csak laktózra, tejre!)

2. Miután megkapod az eredményt tarts szigorú tejmentes diétát.

3. Már két hét után kitisztul a bőröd.


Nem viccelek, semmiféle tejterméket ne egyél! Egész kamaszkoromat elkúrták a pattanások, pedig ennyi lett volna a titka, amit a bőrgyógyász is titkolt, jól felfogott anyagi érdekből!!! Évekkel ezelőtt volt roacutan-kúrám, olyan vérnyomásom volt tőle hogy napjában többször eleredt az orrom vére, az a gyógyszer durva méreg! És legfőképp SEMMIT nem használt. Kiderült hogy a tejben levő hormonok okozták a nagy, fájdalmas, gyulladásos felszíni és bőr alatti pattanásokat.


Nem véletlen hogy MINDEN pattanásokról szóló fórumban azonnal törlik a hozzászólásomat ha a tejmentes diétát javaslom, a kozmetikaipar és a bőrgyógyászat iszonyatos sok pénzt leakaszt az emberekről. Csak számolj utána hogy Te mennyit költöttél eddig a ragyáidra!


Önuralom kell a diétához de megéri. Bár tudtam volna hamarabb. :(

De Te most már tudod, használd ki és élj boldogan!

2012. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálam eltüntette a pattanásokat. Nagyon durván pattanásos voltam, de a roacuttan eltüntette mindet. Ez egy erős gyógyszer, rendszeres orvosi ellenőrzés, 2-3 hetente vérvétel is kell mellette. A hegek nem tünteti el. Azt viszont jó ha tudod a gyógyszer szedésének elkezdése előtt, hogy van pár kellemetlen mellékhatása. A bőrödet és főként az ajkaidat nagyon kiszárítja.
2012. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon erősen pattanásos voltam, háromszor kórház, ciszták megnyitása, ecsetelők, Tetrán dögivel, stb. A tejet most hallom először, de lehet benne valami, mert attól lettem ekcémás. A cukros ételek, csoki, mogyoró ártott, víz, szél, napsütés javított. Táplálkozás egyértelműen optimálandó, naplót kell vezetni. Később a cukor, tej, vöröshús, paradicsom? kerülését javasolta egy szakorvos és hatott is. Ecsetelők közül a nagyon büdös, záptojásszagú, szegedi Klinikán alkalmazott volt a leghatásosabb. Hormonok egyértelműen belejátszottak. Később a seborreás zsíros bőrre jött a Roaccutan. Maradandó, megszokható fülzúgást okozott, amihez hozzájárulhatott a gyerekkori isonocid szedése miatti hallásromlás is. A zúgás oka az erek beszűkülése, amit a Roaccutan nálam okozott. A vibráló agyamat is tönkretette, valószínűleg ugyanúgy érszűkítő hatással. A másik, amire gyanakszok és itt is írta valaki, hogy felment a vérnyomása, hogy nem csak a bőrt szárította ki örökre, hanem az egész testemet, amit most a vérem sűrűbb, vízszegényebb volta miatt magasabb vérnyomásként tapasztalok. A Roaccutan mindenképpen gyilkos, ha jól tudom, az USAban már nem is igen adják. Mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat, az a baj, hogy az orvosok csak az előnyöket látják ( fiúknál) és a nem annyira feltűnő, de egy életre kiható hatásaival nem számolnak. Egyszer egy szemorvos kérdezte, hogy szedtem-e Roaccutant, mert száraz a szemem, megváltozott, nem olyan jól kenő lett a könnyem. Ő utálta a Roaccutant. A szemszárazságra extrém esetre tudom javasolni a káros szemcseppek helyett a búvárszemüveg viselését (este otthon számítógépezéshez), mert nedvesen tartja a szemet. Kis rést hagyni kell, hogy ne pãrásodjon be.
2018. júl. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!