Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet-e még valami baj? SOS

Lehet-e még valami baj? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A páromat most műtötték hererákkal,igy az egész heréjét eltávolították, de a herezacskója megmaradt! Azt szeretném kérdezni,hogy igazából én nagyon féltem őt! És ugye majd várjuk a szövettant! És ha azt mondta a doki,hogy minden rendben lesz,és meg fog gyógyulni,akkor ugye nem lehet rosszindulatú? Hiszen gondolom ezért távolították el neki,hogy nehogy továbbterjedjen. Ugye?

Szerintetek?

Én nagyon félek,ő az Igazi számomra, egész életemben róla álmodtam, nem akarom elveszíteni. Ha jól tudom 100%ban gyógyítható.

Kérlek mondjatok valamit :(

Félek nagyon :(


2012. márc. 9. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jartas a rak temaban,de ha mar rak,szerintem rosszindulatu,de nagyon remelem hogy idejeben megmütöttek.Szerintem meg kellenne kerdezni az orvost,melyik stadiumban volt?Es hat szerintem az orvosnak mar a legelejen ezt meg kellett volna mondani,es hogy jo v. rosszindulatu.Ha idejeben megmütöttek,akkor szerintem nagy az eselye a telyes kigyogyulasra.
2012. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagy hogy rakja volt?Irod hogy varod a szövettani vizsgalatot,ha joindulatu nem lehet rak,ha rosszindulatu akkor igen,igy gondolom meg az sem biztos hogy rak.Ma az orvostudomany igen elörehaladt,es sokszor hallanni olyanok is kigyogyultak akikröl mar teljesen lemondtak.
2012. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a daganatok (tumorok) két típusát különböztetjük meg: 1. jóindulatú (benignus), 2. rosszindulatú (malignus). A rosszindulatú daganatokat nevezzük ráknak. És a helyzet ennél is összetettebb, mivel nem minden "jóindulatú" daganat veszélytelen.


Ha a párod heréjét eltávolították egy DAGANATTAL, akkor az nem okvetlenül RÁK. Ha viszont RÁKOS daganatot távolítottak el, akkor más tényezők számítanak (áttétek, szövettani típus, stb.)

2012. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rák=kóros sejtburjánzás, leegyszerűsítve. Gyógyíthatóság, kezelhetőség szempontjából a mihamarabbi diagnosztizálás a legfontosabb és nem mindegy, hogy hol helyezkedik el. Párod esetében a szövettan eredménye függvényében végeznek, vagy nem egyéb kivizsgálásokat. Az orvosnak hihetsz szerintem, de kontrollra mindig menjen el. 1-2 szűrővizsgálatot be lehet iktatni időnként, mert a hajlamosító tényező megvan. Jó hétvégét, pihenjetek sokat, a stressz nem old meg semmit!
2012. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt mondta az orvos hogy a jobb here daganatos,és már halott,emiatt távolították el. Azt mondták itt nincs olyan,hogy jóindulatú,csak rossz vagy még rosszabb van.

Ezért javasolta a műtétet.

Most nagyon fáj neki a sebe,ugy sajnálom :(

Azt sem tudjuk,hogy vettek-e szövettant. Van félnivalóm?

Vagy már igy semmi baj nem lehet ha eltávolították neki a daganatot?

2012. márc. 9. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ez egy nehéz időszak, amivel együtt, helytállással és támogatással kell szembenéznetek. Egy életveszélyes betegséggel az ember mindig egyedül érzi magát, de jó társként mellette tudsz lenni.


Manapság nem divat semmi, ami nem végig vicces és szórakoztató, de a kapcsolati hűség, szeretet és odaadás emberi próbája előtt állsz, amelyben bizonyíthatod, hogy kiválóbb vagy a többi embernél.


Szövettan mindenképp készül minden műtét során eltávolított testdarabról, és mivel rák, ezért az egész testéről radiológiai, biokémiai, hematológiai méréseket fognak végezni, ha ez még nem történt meg. Ha a daganat nem adott áttéteket (in situ carcinoma), amit nekrotizáló, nagy kiterjedésű tumor sajnos szokott, akkor jól gyógyítható (közel 100%), a sebészi beavatkozással, szoros kontrollal vége is a dolog vastagjának (ilyet is láttunk nem egyet).


Ha invazív a tumor, akkor sokkal nehezebb a menet, de akkor egész másképp is kell hozzáállni, nem egy pár napig vagy hétig tartó dolog, hanem években kell számolni.

2012. márc. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mellette állok hiszen Nélküle nem is létezem, és Ő sem Nélkülem. :( Sajnos a távolság miatt nem tudok Mellette lenni, de amikor találkozunk is vigyázok rá, és tudnia kell,hogy Rám mindig számíthat.

Köszönöm mégegyszer.

2012. márc. 10. 15:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!