Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan lehet megkülönböztetni?...

Hogyan lehet megkülönböztetni? Gynecomastia vagy még zsír?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos voltam, és tavaly előtt kórházba kerültem magas vérnyomás miatt. (98 kg voltam). A zárójelentésben azt is írták hogy gynecomastia látható. Azt gondoltam hogy ez csak a túlsúly miatt van, akkor elhatároztam hogy lefogok fogyni, elkezdtem sportolni, és oda figyelni az étkezésre. Körülbelül fél éve elkezdtem kondizni is. Tavaly január 1.óta sikerült lefogynom 72 kg-ra. De úgy tűnik hogy gynecomastiám van. "Szedtem" fel mellizmot is, és formálódtam is, de még mindig nem normális a mellem. Nem tudom eldönteni hogy ez valóban gynecomastia vagy még zsír?

Ez engem nagyon zavar, teljesen elvesztettem az önbizalmam emiatt. :S Állítólag ez a 72 kg, ideális testsúly számomra (177cm magas vagyok) , és sokan mondják hogy ne fogyjak tovább, mert jól nézek ki. De én nem vagyok elégedett főleg a mell résszel. Gondolom ha valóban zsír lenne, akkor az is eltünt volna a fogyás következtében. Még fogyni szeretnék max 5 kilót.. De hát nem tudom... Gondolom akkor sem fog elmúlni. (A bőröm nem nyúlt meg a fogyás után, mert sokat sportoltam/sportolok)

Már elgondolkodtam a műtéten is!Interneten keresztül megkérdeztem egy plasztikai sebészt, és azt mondta hogy ezt teljes mértékben támogatja a TB, és nem kell fizetni.


Esetleg van/volt valakinek ilyen "betegsége"?


(5 hónap múlva leszek 18 éves)


2012. márc. 19. 09:24
 1/5 A kérdező kommentje:

A vérnyo,ás problémáim is megszüntek a fogyás után, és egészségesnek mondhatom magam.


Csak ez a Gynecomastia nagyon zavar!! :(

Szerintetek ez elfog múlni, vagy már csak műtéttel lehet megoldani?

2012. márc. 19. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:
A túlsúlyos férfiaknál gyakori a Gynecomastia.De fogyózzál ,edzél , diétázz , hátha lemegy és nem Gynecomastia az.Hogyha mégis Gynecomastia akkor konzultálj egy orvossal.
2012. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Évek óta van már ez a problémám, és már lelkileg is megviselt, szégyenlek még pólóban is lenni, annyira elvette az önbizalmam hogy hihetetlen. Megpróbáltam ellene tenni, lefogytam, és az önbizalmam is javult valamelyest, de még mindig nagyon zavar ez a Gynecomastia. Már "elegem" van, és nem tudom hogy mit tévő legyek, már csak a műtéti megoldásra tudok gondolni.

Nem tudom, de szerintem ez már nem fog magától elmúlni. :(

2012. márc. 19. 09:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Körülbelül ilyen mint ami az első képen van : [link]
2012. márc. 19. 09:54
 5/5 anonim válasza:
Lett valami változás azóta ? Én most járok ebben a cipőben
2016. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!