Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi okozhatja ebben az esetben...

Mi okozhatja ebben az esetben a gyakori vizelést?

Figyelt kérdés

15 éves öcsémről lenne szó. Lassan két hónapja tart nála ez az állapot, miszerint gyakran (van, hogy "csak" 20 percenként, de előfordul, hogy 5 percenként is) wc-re jár. Az inger megvan mindig, de a vizelés gyakran csak egy-két perc múlva kezdődik.

Volt vér- illetve vizelet vizsgálaton is, homok és kő is volt a szervezetében, de egy-két nap múlva a ct nem mutatott semmit - valószínűleg távozott mindkettő.

Rendszerint esténként megy ki, de a pszichológiai okok sem teljesen megalapozottak szerintünk. Nem túl jó tanuló, de nem is az a félős fajta, hogy ennyire féljen a sulitól. Meg egyébként is, a gyakori vizelése gyakran teljesen rendszertelen: előfordul, hogy olyan esténként jön rá, amikor nincs is suli, van, amikor minden hétköznap kijárkál, de arra is volt példa, hogy 3-4 napig semmi problémája sem volt.

Valakinek van valami ötlete? Illetve találkoztatok már ilyesmivel?

Köszönöm!


2012. márc. 25. 20:20
 1/3 Avangard válasza:
igyon kevesebbet :)
2012. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú, b+ meg jól elsült a zsenialitásod!!!

Idióta...

2012. márc. 28. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka lehet.Én pszichológiai problémát sejtek, de lehetséges hogy régebben túl sokáig szorongatta a vizeletét, és a húgyhólyagja úgymond megnyúlt, kissé vesztett rugalmasságából, ezért érzi az ingert sűrűbben.

Esetleg nem túlsúlyos, mert az is okozhat ilyet?

Nem vagyok szakértő, csak volt hasonló probléma a környezetemben és utána néztem.Az egy felfázás kezdete volt egyébként, és később fájdalmakkal is járt.

2012. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!