Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális ilyen mértékű gyullad...

Normális ilyen mértékű gyulladás részleges körülmetélés után?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkület miatt csütörtökön részlegesen körülmetéltek, és amióta levettem a kötést iszonyatosan be van gyulladva ott ahol a varratok vannak. Ezt úgy kell érteni, hogy körülbelül mintha lenne még egy makkom, vaskosan be van gyulladva körbe, áztatom naponta 1 órát összesen kamillás vízbe, és kenegetem betadinnal és körömvirágkrémmel. Mi mást tehetnék még, illetve normális-e ez, hogyha van orvos vagy szakember most online akkor küldenék képet is, mert ijesztően nagy a gyulladás!


Előre is köszönöm a válaszokat! 21/f


2012. ápr. 8. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha Betadinnal fertőtleníted, a kamillás áztatás feleslegesnek tűnik, esetleg kéne valamilyen gyulladáscsökkentő gyógyszer is, pl. Algopyrin, amíg nem látja orvos. (Ha annyira vészes, antibiotikumot fog rá adni.)Mindenesetre tartsd tisztán, mást nemigen tehetsz most.
2012. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

algopyrinből bevehetek kettőt, vagy egyelőre 1el próbáljam meg? Nagyon kellemetlen és viszket is (úgyérzem hogy a varratok miatt, a gyulladás alatt vannak és nem tudom úgy pozícionálni, hogy ne szúrjon valamilyen szinten.) 90kg vagyok, ha ez számít valamit a gyógyszer szempontjából.

inkább az alsó részen van nagyon begyulladva, gondolom mivel több fitymát hagytak ott meg, tehát a makkom a gyulladáson fekszik.

2012. ápr. 8. 22:05
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha bárkinek a jövőben ilyen problémája lenne, leírom hogyan tudtam a tünetet kezelni, hogy elviselhetőbb legyen.


Beáztattam gézt a kamillafőzetbe, és úgy tekertem rá a péniszre, hogy a gyuladt terület és a varrat közé (tehát a gyulladt területet fel kell feszíteni óvatosan) tekertem egy rétegben, majd fölötte a makkig végig körbetekertem. Így most sokkal elviselhetőbb az egész, és kellemes hűvös érzés. Sok képet láttam, bár általában teljes körülmetélésről, de ekkora gyulladást nem láttam sehol. Első utam az orvoshoz vezet jövőhéten..

2012. ápr. 8. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod, hogy nagy a gáz, akkor az ügyeletre is elmehetsz.

Olvastam, hogy /egyes népeknél/ a körülmetélést azért csinálják még gyerekkorban, mert még nekik nincs annyi idegvégződés a fitymájukon.

Az idősebbek pedig ettől még be is lázasodhatnak. A gyulladáscsökkentő jó ötlet. Ha nagyon fáj, akkor valami lidokainos kenőcsöt kérj a patikában.

2012. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs fádalom egyáltalán, simán tudom mosdatni is a gyulladt területen is. Egyszerűen csak abszurd amekkora, és ez idegesít, hogy nem tudom mi a normális. Nem olyan mint amilyen képeket látok, hanem mintha egy lufi lenne a makkom alá tekerve. Fájdalom nincs, csak viszketés, illetve a varratok fájnak ha rosszul mozdulok, vagy merevedésem van, de ezt normálisnak tudom be.
2012. ápr. 8. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Azóta gondolom lement az ödéma, a meghagyott fityma gyakran megduzzad. Ez az anyagcserezavar miatt is lehet. Hideg borogatás, vastabletta, kamillás borogatás segít, de gondolom, hogy túl vagy már rajta!
2012. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Zsidó vagy. Hitler elátkozott téged, lehet hogy le fog rohadni...
2012. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia,

Érdekelne ennyi idő elteltével, mik a tapasztalatok. Sex? Illetve hogy alakult a dolog. mennyi idő múlva ment le a gyulladás?

Megnyugtattál, nekem a héten csinálták, és elég horror, én is megyek vissza a dokihoz, mert lehet én aggódom túl, de ezt inkább az orvos is erősítse meg.

köszi

2017. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia,

Érdekelne ennyi idő elteltével, mik a tapasztalatok. Sex? Illetve hogy alakult a dolog. mennyi idő múlva ment le a gyulladás?

Megnyugtattál, nekem a héten csinálták, és elég horror, én is megyek vissza a dokihoz, mert lehet én aggódom túl, de ezt inkább az orvos is erősítse meg.

köszi

2017. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!