Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha testépítés mellé 17 évesen...

Ha testépítés mellé 17 évesen elkezdek inni fehérje turmixot az mennyire befojásolja a ágyban való teljesítményemet? (tesztoszteron szintet) És egyébb más kihatása lehet?

Figyelt kérdés
Olyanok válasza érdekel leginkább akik már régóta szednek ilyesmit!
2009. júl. 16. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
A legjobb út az érelmeszesedés, szivinfarktus és agyvérzés felé - de az ágyban nem lesz semmi eredménye.
2009. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fehérje turmix miatt?? Ezt nehezen tudom elképzelni, ezt honnan veszed?
2009. júl. 16. 14:53
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

nekem a barátom rendszeresen issza ezeket a turmixokat, de semmilyen mellékhatása nincsen, pedig már több éver csinálja.

ez csak fehérje, amire szüksége is van a szervezetnek, csak fontos h le is dolgozd, mert kül elhízol.

2009. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Azért ez sajnos nem ilyen egyszerű. A túlzásba vitt fehérjebevitel gyorsan és véglegesen tönkreteszi a vesét. (még 5. éves koromban láttam a belklinikán egy 2-ajtós szekrény kinézetű huszonéves beteget, aki minden másnap jött művese-kezelésre, mert tönkrementek a veséi a sok aminosavtól). Tehát, csak nagyon óvatosan! A szteroidokat pedig messze kerüld el, ha nem akarod, hogy elsorvadjanak a heréid!


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2009. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
28%

Semmi bajod NEM lesz a turmixtól!!!!

én is testepito vagyok,kül. cuccokat iszok (Bár már igy is 2x2-es vagyok:D ) és semmi bajom !!!! Az elsö válaszadó meg 1 kis bu.i p.cs:) 17/F

2009. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2x2 mit jelent? :D
2009. júl. 17. 00:52
 7/17 anonim válasza:

Az,hogy nagy darab dog vagyok:D (Gondolom igy erthetobb) :D

De az a lenyeg nem lesz semmi bajod a turmixtol.

2009. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a legjobb út az érelmeszesedés, szivinfarktus és agyvérzés felé az, ha ilyen válaszokat olvasok, mint pl az első.
2010. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
84%

Tudom, ne a válaszokra válaszoljak, de a kérdésre is egyúttal válaszolok, és úgy látom muszáj eloszlatnom a sötétséget egyes fejekben....


"A legjobb út az érelmeszesedés, szivinfarktus és agyvérzés felé - de az ágyban nem lesz semmi eredménye."


Gratulálok, ha nem értesz a témához, minek adsz tanácsot? Mire alapozod az állításaidat? A fókuszban hallottad? Tudod te mi a fehérjepor? Nyilvánvaló hogy lövésed sincs...


"Kedves Kérdező!


Azért ez sajnos nem ilyen egyszerű. A túlzásba vitt fehérjebevitel gyorsan és véglegesen tönkreteszi a vesét. (még 5. éves koromban láttam a belklinikán egy 2-ajtós szekrény kinézetű huszonéves beteget, aki minden másnap jött művese-kezelésre, mert tönkrementek a veséi a sok aminosavtól). Tehát, csak nagyon óvatosan! A szteroidokat pedig messze kerüld el, ha nem akarod, hogy elsorvadjanak a heréid!


Üdv: dr. Szalai Krisztián"


Főleg gratulálok, egy orvosnak, ez számomra hihetetlen... Nyilván az aminosavak tették tönkre a veséjét, véletlenül sem az eszetlen koxolás. Ja, hogy nem tudja, hogy a kettő nem ugyanaz? Orvosként talán megtanulta hogy az aminosavak a fehérjék építőkövei és semmi közük a doppingszerekhez, amik viszont igenis okozHATnak ilyet. Kérem, idézzen egy kutatásból, vagy mutasson egy kutatást, ahol egészséges embereken dokumentálták a fehérjék káros hatását... Ja, hogy nincs ilyen?


A válasz tehát: semmi okod félni az ilyen kiegészítőktől. Figyelj oda a rendszeres étkezésekre, tartsd be a testépítő jellegű étrend alapvető szabályait (sok kisebb étkezés, összetett szénhidrátok előnyben részesítése az egyszerű cukrokkal szemben, sovány fehérjeforrások fogyasztása, sok zöldség), és a napi fehérjeigényedből (testsúlyod x 2=ennyi gramm) hiányzó fehérjemennyiséget pótold ki kiegészítőkből, de gazdaságosabb ezt fehérjeporokkal megtenni, mint aminosav kapszulákkal. 17 évesen nincs is többféle kiegészítőre szükséged. Pontosabban, egy alap vitamincsomagot még mindenképpen javasolok. A menyiségeket le se merem írni mert jön egy orvos és keresztre feszít...


Ja, és látom hogy elég régi a kérdés de a tudatlanul adott téves válaszok annyira fel tudnak idegesíteni....

2010. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő sötétség van itt tisztelt uraim!És elképesztő indulatok.Nekem az orvosihoz is van közöm és a gyúráshoz is.A dr. hozzászólónak teljesen igaza van,a nagymértékü fehérje bevitel károsítja a vesét.(Ahogy a sok C vitamin vesehomokot okoz).Ettől függetlenül egy-két olyan nagy doboz proteint port én is megettem.Milyen hatása volt?Iszonyatosan feszült és agresszív voltam tőle!Nem tudom miért.Elvileg az ÁLLATI fehérjének lehet ilyen mellékhatása... vagy valamivel fel volt ütve a por...

A 17 évesnek azt javaslom egyen és gyúrjon,ezeket felesleges szednie.Sok pénz is!Abból inkább vegyél a csajodnak virágot meg vidd el enni.A tákiegészítőknek nincs nagy múltja még.NINCSENEK eredmények arról hogy mondjuk 30 év múlva mit okoz benned.Ezekre sosem gondol senki.Pl ahogy arra sem hogy az anabolikus szteroidok főbb mellékhatása nem az hogy pattanásos leszel és feláll a farkad mindig,hanem hogy szétku@ja a szívizmod.Sz@r 40 éves 5 lépcsőtől fulladni.

2010. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!