Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 16 évesen bevizel!?

16 évesen bevizel!?

Figyelt kérdés
Az unokám szinte napi rendszerességgel bevizel éjjelente. Az anyja nem viszi el orvoshoz, mert állítja "pszichés eredetű". Nem tudom honnan vette ezt, de ha igaz is nem élhet így egész életében. Tippeket kérek, hogy tudnám rávenni, hogy menjenek orvoshoz. Szégyenlik, hogy 16 évesen ilyet csinál, de ha kivizsgálják, akkor biztosan találnak rá gyógymódot.
2012. aug. 15. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Gyógymódot? Nyilván pszichés eredetű. Valószínűleg a szülők közül az egyik, vagy mindkettő egy szörnyeteg, és rendszeresen veri a gyereket...


Én ilyen eset áldozata voltam, habár nem vizeltem be soha, de sosem fogom kiheverni. Nyilván emiatt is nem akarják orvoshoz vinni: nehogy szembe kelljen nézni a lelkiismeretükkel.

2012. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha pszichés eredetű, akkor is orvoshoz kellene menni. A 16 éves elég nagy ahhoz, hogy elmenjen a háziorvoshoz és neki elmondja a problémát, az orvos majd tudni fogja hova irányítsa.

Az anyjával meg beszélni kell, hogy tönkre teszi a gyereke életét, ha nem hozzák rendbe ezt a problémát. Normális anya nem akar ilyet a gyerekének. Jó lenne benne tudatosítani, hogy ha ez fennáll, akkor még egy normális párkapcsolata sem lesz, mert ugye a felnőttek szoktak együtt aludni, ami így elég nehézkes, ha ő bepisil éjjelente.

2012. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 16 éves kora előtt még szobatiszta volt, akkor mindenképpen ez egy olyan regresszió amire érdemes oda figyelni. Nagy a valószínűsége, hogy pszichés eredetű. Ha az én fiammal ilyen történne és én mint szülő nem tudnám kideríteni az okát, akkor szakemberhez (pszichológushoz) fordulnék vele. Komolyan oda kell figyelni a gyerekre. Valami húzódik a háttérben. (félelem, szorongás, stb.)
2012. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Igenis el kell vinni orvoshoz. Te nem tudnád elvinni kezelésre? A szorongás nagyon súlyos betegség ha nem gyógyul ki belőle szakamber segítségével, akkor felnőtt korára még rosszabb lesz a dolog.
2012. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Gyógymódot? Nyilván pszichés eredetű. Valószínűleg a szülők közül az egyik, vagy mindkettő egy szörnyeteg, és rendszeresen veri a gyereket...


Én ilyen eset áldozata voltam, habár nem vizeltem be soha, de sosem fogom kiheverni. Nyilván emiatt is nem akarják orvoshoz vinni: nehogy szembe kelljen nézni a lelkiismeretükkel."



Elvileg ugyan lehet lelki oka is, de legalább annyira valószinü, hogy valami szervi baja van.


KEdves kérdezö: miért nem mégy el te a gyerekkel orvoshoz? Ilyen idös gyerek mehet akár egyedül is, de te is mehetsz vele, a szülö NEM kell hozzá.

Célszerü lenne egy alapos kivizsgálást tarttatni, és az okot kideriteni. Ugyanis IGY csak a gyerek élete megy tönkre. De ha tényleg pszichés okai vannak, azokat is lehet - és kell - kezeltetni, és ehhez sem kellenek a szülök.

2012. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idős gyermeknek /akár fiú, akár lány/már kellene lenni annyi szégyenérzetének és felelősség tudatának, hogy maga megy el az orvoshoz, ha a szülője nem hajlandó elvinni. A szülők szégyenlik? Ejha! Inkább kezeltetni kellene a gyermeket. A szégyenkezéstől még nem gyógyult meg senki.
2012. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak az anyjával él, és én sajnos nem tudok beleavatkozni, az anyja nem engedi.Sajnos rám nem hallgatnak. Egyébként nem veri, sokat veszekednek, a gyerek nagyon rossz/rendőrségi ügyei vannak, verekedések, lopások../. Akkor lehet, hogy a veséjével vagy valami szervével van baja?
2012. aug. 15. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja. Az én anyám se vert.... Legalábbis amikor más is ott volt, akkor hirtelen aranyos kis tündérkévé változott.
2012. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom szervi probléma nem lehet mert akkor már előtte is lett volna ilyen panasz. Inkább pszichés eredetű. A kamaszkori lopás, agresszió,akár ágyba vizelés is vagy bármifajta további deviancia figyelemkeltő hatású. Kétségbeejtő kiáltás a felnőtt felé, hogy észre vegyék őt! Valami nagy probléma húzódik meg a háttérben és ennek kiderítéséhez illetve a probléma megoldásához szakemberre volna szükség. / Klinikai szakpszichológus, vagy a nevelési tanácsadó szakembereit tudnám javasolni. / Nagymama is elviheti a gyereket, nem csak a szülő!
2012. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!