Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ciszta a bal herén?

Ciszta a bal herén?

Figyelt kérdés
Van egy borsónyi (kicsit nagyobb) ciszta a bal herémen Kb.5éve vettem észre elmentünk urulógushoz meg röntgeneztèk meg minden de azt mondta hogy semmi komoly meg kell várni hogy felszívódjon de ha nem szívódik fel az sem baj. Na ennek már 5 éve és hallotam hogy a ciszta elrákosodhat de ha már 5 éve ott van akkor nem fog nem? Amugy néha enyhén szokott fájni de megkérdeztem osztály társam azt mondta neki is szokott ezért evvel nem foglalkoztam. Szerintetek? 14/F
2012. szept. 8. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugye nem RTG-eztek, hanem UH-oztak???? A rtg sugarak károsítják a hereműködést!!

Ha öt évig nem szívódott fel, akkor tanácsos orvoshoz fordulni ismét!! Ha fáj akkor meg főleg! A ciszta folyadékkal telt jóindulatú daganat. Sajnos jól hallottad, nagyon ritkán, de rosszindulatúvá válhat.

2012. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mivel csinálták mert kb 8-9 éves lehettem. De ha fáj is csak max 5percig tart de azért majd elmegyek dokihoz de szerintem semmi baj nincs mert mint mondtam már vagy 5éve megvan szóval szerintem nincs gond.
2012. szept. 8. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor biztos UH (ultrahang) volt! Arra csak emlékszel, hogy odanyomtak valamit(a vizsgálófejet) a zacsidhoz, és monitoron nézték mi a helyzet a heréddel, v. csak állni,ill. feküdni kellett egy gép előtt a sötétben, ami "lefotózott"? Egy a lényeg, menj el a dokihoz, hogy nyugodt lehess. Gondolom elküld ismét egy UH-ra.
2012. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor most 13 éves vagy?
2012. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem.14 vagyok, de nem tudom pontosan hogy mikor mentünk el megnézetni de az biztos hogy már régen volt és már régóta megis van a ciszta. De arra emlékszem hogy le kellet feküdni gatyát letolni bekenték valami zselével és oda toltak valami gépet nem tudom

Meddig nézték de sztem max 30 mp lehetet.

2012. szept. 8. 22:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen aza "vizsgáló fejes" volt. Akkor aza jó?
2012. szept. 8. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha zselét kentek fel, akkor az UH volt. Furcsálltam volna, ha egy herét röntgeneznek!?
2012. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem értek hozzá egészen edsig azthittem hogy a röntgen meg az ultrahang az ugyanau de mostmár tudom hogy nem :) amugy köszi a válaszokat akkor megyek majd dokihoz.
2012. szept. 8. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!