Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mivel a születésem körüli...

Judas137 kérdése:

Mivel a születésem körüli kapkodásban elmaradt a körülmetélésem, most szeretném pótolni 27 évesen. Milyen komplikációkra merülhetnek fel? Milyen ellenjavallataitok vannak a beavatkozással szemben.

Figyelt kérdés
Az egyik szemita népcsoportba tartozok.

2012. szept. 9. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy kis beavatkozas, a mutetet vegzo orvos majd ellat utasitasokkal!

Ennek a mutetnek a veszelye a fertozes volt, de ma mar ez ritka, hiszen fejlett az orvostudomany!

2012. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Egyes kórházakban egy ultrahangot nem tudnak elvégezni normálisan, marha fejlett az orvostudomány...


Egyébként hogy ne csak OFFoljak:

Orvost kérdezd meg, hogyan végzik pontosan ezt a beavatkozást, ő tudja a legpontosabb információkat adni! :)

2012. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

zsidó vagy én erre gondoltam vagy milyen népcsoportot képviselsz?


de jó orvost kell keresned és akkor megcsinálja rendesen bár 3-4 hét mire meggyógyul és merevedéskor lehetnek kellemetlenségek,kis véraláfutás és nem tudom mennyi idő mire a hegek eltűnnek és alíg válnak láthatóvá.


Azért remélem tudod nem attól leszel igazi zsidó ha körülmetélnek valójában?-Mert ez csak duma,hogy attól lenne zsidó bárki is,meg elég barbár hagyománynak tartom,elhiheted isten nem parancsota meg hogy bárkit is körülmetéljenek,ezt csak szépen beleírták a bibliába hogy ezzel vegyék rá az embereket a metélésre.Elhiheted az Úr biztos nem akarná hogy a gyerekek bármely testrészét levágják.Vallás nevében sok háború,népirtás volt és van is,csak ami afirkában van arról hallgatnak pl.-ul.Ha meg nem vagy vallásos zsidó akkor fölöleges is az egész procedura.


Ha megakarod csináltatni csak jó orvos kell és akkor az jól fogja elvégezni,nem lesznek komplikációk.



Ellenjavaslat,hát mit mondtam ha nem vagy vallásos zsidó akkor hagyjad az egészet,meg nem sok nőnek tetszik a metélt pénisz sem max. ennyi van.Hogy tiszta legyen a kép,én a metélést ellenzem,de ez biztos az írásomból leesett.

2012. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%

Hali!


Megmondom őszintén, nemigazán értem a kérdésedet, kedves Kérdező. uis, ha te egy vallásba/népcsoportba beleszületsz, ahol a körülmetélés (TKM), mint vallási elem kötelező ill. hagyomány, akkor az egyik legfontosabb dolog, hogy azt elvégezzék rajtad. Ha zsidó vallású, akkor már a születésed 8. napján elvégzi azt a hagyomány szerint egy mohel, erre pedig rákészülnek. Kissé hi7etlen számomra az, hogy egy ilyen "fontos" dolgot 1xűen elfelejtsenek kivitelezni.


Am. tudomásom szerint manapság élnek olyan emberek is itt a földön, akik képviselnek egy ilyen vallást, amelynek egyik vallási (j)el(l)eme a lenne körülmetélés, mégsincsenek TKM-elve, szóval ebben a dologban úgy glom, osztom az előttem hozzászóló véleményét! :-o


A TKM-mel kapcsolatban már számos topik ill. infó megjelent itt a GyK-n is, ha úgy glod, komolyan szeretnéd megcsináltatni a beavatkozást és segítség kell, akkor tudok neked válaszolni bizonyos ezzel kapcsolatos kérdéseidre, másokkal kapcsolatos tapasztalatok alapján. (Én uis nem vagyok körülmetélt, de sokmindent tudok erről a témakörről, amelybe a TKm is beletartozik.)


Egyébként azt megkérdez7M, melyik/milyen szemita népcsoportba tartozol? :-)


Üdv: EE

2012. szept. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!