Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet az oka a folyamatos...

Mi lehet az oka a folyamatos maszturbáció kényszernek?

Figyelt kérdés
Amikor egyedül vagyok és tanulni akarok, akkor állandó ingerem van a maszturbációra és már-már robotikusan a bal kezem magától nyúl a nadrágomba. Kicsit vicces ezt visszaolvasni, de így igaz, jobb kezemben a toll, bal kezemben pedig a péniszem. A gondolataim is bezavarnak a tanulásba, ez már csak hab a tortán, ráadásul érettségizek is..

2012. okt. 7. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

ez már pszichiátriai kórképet rejt magában... első körben pszichológushoz menj, hogy hátha tudja gyógyszerek nélkül csökkenteni ezt a vágyet. a gyógyszer az érettségi miatt sem lenne jó ötlet a mellékhatások miatt


dr. Pataky

2012. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

xddddddddddddddddddddddddddddddddddddd


ne haragudj de ebbe belegondolni kicsit vicces "ezaz cosinustétel YEAAAAAH" XD


am nemtudom, szerintem beidegzödött. találj ki valamit amivel lefoglalod magad v tanulj ugy h idöd se legyen rágondolni.

2012. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szűz vagy még, ráadásul nem is volt kapcsolatod "úgy" nővel.

Majd ha fogod csinálni, visszább veszel

20/F

2012. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Függőség. Ezzel kompenzálod állandóan az ürességet az életedben.
2012. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen esetben ez már pótcselekvés. Látatlanban azt mondom, hogy rendesen oszd be az idődet, sportolj amikor sportolnod kell, tanulj amikor tanulni, este meg csapd ki.

Heti 3x1,5-2h sport tényleg segít, és tanulni is könnyebb mellette.

2012. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Megfigyeltem, hogy ha tanulnom kellett én is gyakrabban tettem ilyesmit, pedig lány vagyok. A másik a csokievés, ami szintén örömforrás számomra. Szerintem ezt okozhatja a tanulással, feleléssel, vizsgával kapcsolatos stresszhelyzet is. Összességében szeretek tanulni, de ha már ott kell ülni a könyv fölött akár órákat (ami már unalmas, de kénytelen vagy tanulni, mert közel a vizsga), törekedtem kellemes ingereket is szerezni, szóval megértelek. Persze a tanulás ilyenkor másodlagossá válik, mert már egyre inkább nem arra figyelsz.

Esetleg próbáld meg időben szétválasztani a bal és jobb kezed tevékenységét.

Nálam ez a módszer vált be: magam elé tettem egy órát, azt mondtam, hogy most 10 percet tanulok 100%-os odafigyeléssel (kijelöltem mondjuk 1 oldalt a könyvben, hogy azt összefüggően átolvasom, értelmezem). Lehet az első időpont 5 perc is, a lényeg, hogy sikerélményt szerezz magadnak!Ha letelt az idő, mondd vissza hangosan, mit jegyeztél meg az olvasottakból. Ha keveset, ne ess kétségbe, legközelebb jobb lesz. És ami fontos, hogy utána jutalmazd meg magad! Kelj fel az asztaltól, sétálj egyet, egyél 1 szelet almát vagy amit szeretsz, hallgasd meg a kedvenc dalod, szellőztess stb., tereld el kicsit a gondolatod. Aztán csücsülj le újra és jöhet a következő tanulási szakasz. A végén már fél órát - 1 órát is bírtam egyfolytában figyelni a leckére, sőt kifejezetten elkezdett érdekelni az addig unalmasnak hitt tananyag. És ha még mindig úgy érzed, hogy szükséged van a bal kezed tevékenységére is, azt ne az íróasztalodnál tedd, hanem bárhol máshol a szobádban. Próbáld meg összekapcsolni az agyadban, hogy íróasztal=tanulás, mert így nem csapod be magad, hogy esetleg órákat ülsz az asztalnál, elvileg ugye tanulsz, de valójában nem.

Kicsit hosszú lett, de átérzem, milyen helyzetben lehetsz! Sok sikert!

2012. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 16:27

Valami hasonló csinálok én is, mint amit javasoltál, azzal a különbséggel, hogy 3 percenként jutalmazom magam :DD. Olyan a természetem, hogy a jól működő dolgokat is felrúgom 1-1 felbukkanó gondolat vagy érzés miatt, de dolgozom rajta. Egyébként te ezt hol csináltad amit leírtál? Egyetem vagy középsuli?

2012. nov. 26. 17:28
 8/8 anonim válasza:
Főleg egyetemi tanulásnál, mert akkor többet lehettem egyedül a szobában. Mióta lezárultak a vizsgák és stabil párkapcsolatban élek, minden megváltozott. :) Szóval visszagondolva a stressz, az unalom és a másik nem hiánya is okozhatta. :)
2013. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!