Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Izületi fájdalmak fiatalon....

Izületi fájdalmak fiatalon. Rendszeres sport miatt lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv. 17 éves fiú vagyok. kb 15 éves korom óta rendszeresen sportolok, volt hogy a súlyokat emeltem, volt hogy csak a testemmel (fekvő húzódzkodás stb) edzettem, 15-16 éves koromat heti 3 edzéssel (volt hogy többis volt) végigboxoltam. Eközben odafigyeltem az étrendemre, sok fehérje, szénhidrát, szinte nulla zsír cukor. Szedtem különböző multivitaminokat kb 6 hónapig a keményebb edző időszakban. A probléma körülbelül 1 éve jelentkezett, észrevettem hogy mikor felütést ütök akkor fáj a BAL CSUKLÓM. Azót nembirok vele rendesen emelni (ezelőtt 1x megvolt húzódva a csuklóm lehet kiújult megint). Aztán sikerült a térdemet is tönkretenni, és a hátamat is. Egyszer focizás közbe meglöktek és elszakadt egy izom ahátamba ez kb fél éve volt, azóta már egyre jobb, már nincs az hogy lehajolok bekötni a cipőm és fáj, de még mindig érződik a hatása. A lábamat pedig ugyan úgy focival, lehet bénán rúgog vagy nemtudom mi, de azóta a jobb térdkalácsomba van egy pont ami olyan mintha viszketne, és a térd hajlatban lévő két szallag is fáj, a bal térdeben csak a szallagok fájnak a hajlatban. Próbáltam pihenteti őket, bekenni, nyujtani rá de semmi nem segít. Ha rányujtok utána minthogyha egy kicsit enyhülne.Van hogy elmegyek iskolába és egy sima lépcsőzéstől megfájdul a térdem.Előfordul azis mostanság hogy ropog egy kiscit a vállam, de nem fáj (szerencsére), egy két karkörzés és ez elmúlik.

Ezen okok miatt nagyon visszavettem az edzésből, csak pingpongozok az iskolába, itthon edzek este fél órát este (testsúly edzés). Egyik ismerősöm aztmondta lehet attól van hogy kevés levest eszek, így a csontjaim,izületeim Glükozamin-szulfát, kondroitin-szulfát-nátrium, Metil, szulfonil-metán hiányban szenvednek. Elkezdtem szedni kb 1 hónapja a Béres Proenzi forte nevű készítményét, de eddig nem nagyon látom hatását. Valaki tudna segíteni a "nagy" problémámon? nem szeretném abbahagyni az edzést, szóval szeretnék minél előbb megoldást találni, mikor elmegyek a dokihoz mindig az a tanács hogy "Pihentesd" :)



2012. nov. 26. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogadd meg a doki tanácsát .Hiába szeretnél sportolni,

ha ezt a megterhelés a tested nem képes elviselni .

Gondolkodj,mi a fontosabb számodra ,tovább erőltetni magad,

és egy nap nyomorékká válni,vagy megelégszel a napi könnyebb testmozgással .Neked még sok van vissza az életedből .A kopások már Így is elkísérnek életed végéig .

Nekem is ropogtak a vállaim 15 évesen ,meg fájtak is .

Sajnos azóta is .A fájdalmakat sok esetben csak enyhíteni lehet . A korral meg minden csak fokozódik .

2012. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali!


Ha már ennyit strapálod a szervezetedet (erről uis teleírod a kifejtőrészt...), MENNYIT LAZÍTASZ MELLETTE?

> Bemelegítés?

> Nyújtás?

> Lazítás?

> Masszázs? (Gyúrás, nem kondi...)


Erről uis SEMMIT nem írsz! Márpedig egy aktívan sportoló életéhez EZ UÚGY HOZZÁTARTOZIK, nemcsak az erőkifejtés, a feszítés, a kondi, és a foci... :-o


Üdv: EE

2012. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!