Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyha fáj a fülem környéke...

Hogyha fáj a fülem környéke és a heréim is az valami komoly?

Figyelt kérdés
fáj a fülem körüli rész kicsit mintha keményebb lenne a megszokottnál és a heréim is fájnak :( Ugye semmi komoly?

2012. dec. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Mumpszod volt már?


Tünetek, kórlefolyás


A betegség tünetei közül a legismertebb a fültő körüli fájdalom és duzzanat. A fültőmirigy, majd más nyálmirigyek (nyelv alatti mirigyek, állkapocs alatti mirigyek) is duzzadtak lesznek, nyomásra és spontán is fájdalmasak. A duzzanat jól látható, a beteg gyermek arca jellegzetesen telt, gömbölyű formát vesz fel.


A láz általában nem magas. A beteg fejfájásra, torokfájásra, általános gyengeségre panaszkodik.


A mumpsz jóindulatú betegség, általában 1-2 hét alatt spontán lezajlik, de ritkán szövődmények léphetnek fel. A pubertáskoron túl a férfiak megbetegedéséhez gyakran társul egy- vagy kétoldali heregyulladás (orchitis), mely nemzőképtelenséget okozhat.


Idegrendszeri szövődményei - nem gennyes, magától gyógyuló agyhártyagyulladás - ugyan gyakoriak, de általában nem súlyosak. Ritkább szövődménye a hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis).

2012. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fülcimpám mögötti rész fáj, asszem az a rész gyulladása nem gyakori a mumpsszal :) Heréim fájnak ettől ijedtem meg nagyon...
2012. dec. 3. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha ezt orvossal beszélnéd meg .

Jobb a bajt megelőzni .Ne egy kór leírásra hagyatkozz .

Az rajtad nem segít .Majd a doki eldönti ,hogy van e valami

kezdődő betegséged .A szüleidnek jelezd inkább .Nem neked kell ezt megoldani .

2012. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom holnap megyek orvoshoz akkor megkérdezem Tőle hogy ez mitől lehet... Remélem semmi komoly... Valami hidegtől való gyulladás csak remélem és nem mumpsz... Be vagyok oltva mumpsz ellen, ettől függetlenül elkaphattam?
2012. dec. 3. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!