Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ars Medica lézerklinika, volt...

Ars Medica lézerklinika, volt itt már valaki? és mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
én ide szeretnék menni, mert a makkomon anyajegyszerűség van és leakarom vetetni.
2012. dec. 29. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez nem lesz olcsó mulatság .Már a névből itélve sem

Biztos van még olyan hely ahol ez megoldható

2012. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"Én ezt Önnek nem ajánlom"...Sok rosszat olvastam róluk
2012. dec. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mit olvasott róluk ?
2012. dec. 30. 11:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Én csak aranyér-témában olvastam véleményeket, de nem igazán dícsérték. Sok volt a szövődményes műtét.
2012. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KJozso válasza:

Erősen ellenjavallt az Ars Medica. Jómagam lágyéksérvvel menten, de már a bejárat előtt elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekem ide bemennem. Belvárosi körgangos ház, omladozó vakolattal, balkáni színvonal. A klinikán belül, a váróteremben (folyosón) olyan fehér, minimál műanyag székek, mint amit a falusi gyros-os büfék raknak ki az utcafrontra. A helyiségek gipszkartonnal vannak leválasztva, és a recepciós nénik ezeréves, gerincsérv-gyártó irodaszékeken ülnek. Ezek az apróságok sokat sejtetnek arról, h. milyen lehet a színvonal egyéb téren. A félelmem beigazolódott. Az egyébként pontos időben fogadó Dörmögő Dömötör doktor bácsi 1 másodperc alatt megvizsgált (nem kimondottan gyengéden), és aztán két kérdést tett fel: 1. mikor legyen a műtét, és 2. akarok-e hálót. Plusz elmondta, hogy ha most kitűzzük az időpontot, akkor már mehetek is fizetni a kasszához 52 ezer Ft-ot, majd a műtét napján még 40 nagyorrút. Slussz-passz. Azt se tudtam, köpjek-e, vagy nyeljek. Nos, elhiszem, hogy kell a pénz, és jobb, ha gyorsan pörög a biznisz, de azért egy magánklinikán azt hinné az ember, hogy kicsit elbeszélgetünk, hogy akkor mi is ez a betegség, mik a kilátások, hogy megy egy műtét, etc.

Végül időt kértem a döntésre, tapsoltam 12 rongyot a "vizsgálatért", és illa berek, nádak erek, távoztam. Olcsón megúsztam, és eszem ágában sincs oda menni még1x.

2013. jan. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló "éléményekről" olvastam.
2013. jan. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hát most elbizonytalanodtam. Akkor most hova tudok menni a problémámmal, ahol lézerrel levennék nekem ?


krémek nem használtak semmit.

2013. jan. 30. 10:43
 8/12 fkrisztina37 válasza:

Tavaly novemberben műtötte férjem visszeres lábát dr. Dömötör Gábor, az Ars Medica vezetője, hogy 5 hónappal később, idén áprilisban újra műtsék a Honvéd kórházban, miután az első beavatkozást hivatalosan is orvosi műhibának minősítették.


Már a kezdetek is aggodalomra adtak okot. Bár nem feltétlenül szimpátia alapján választ az ember orvost, az az arrogancia és felsőbbrendűség, amely az orvosból sugárzott, mindkettőnket megdöbbentett. Miután azonban kizárólag az Ars Medicá-ban végeznek TB támogatással visszérműtétet, félretettük idegenkedésünket. Bár ne tettük volna! A "doktor úrral" csupán egyetlen alkalommal találkoztunk, amikor az első "bemutatkozó" vizsgálatot végezte. Sem a műtét előtt, sem azt követően nem látta, így nem is vizsgálta meg a férjemet, a sebkötözést, sőt, a kontrollt is egy asszisztensre (!) bízta. Ami még döbbenetesebb, a műtét előtt egyetlen kötelezően előírt vizsgálatot sem végeztek el a klinikán, elmaradt tehát mind az ultrahang vizsgálat, mind a Trendelenburg-teszt, mind a Perthes-próba (a beteglapra viszont mindet felírta, s a TB-felé el is számolta ezek költségét), így pusztán egy 30 másodperces (túlzás nélkül), ám 15 ezer forintba kerülő szemrevételezéssel döntötte el, mely ereket kell kiműteni a férjem lábából. Nem kell orvosnak lenni ahhoz, hogy tudjuk, milyen döbbenetes hanyagság, mulasztás a – nem véletlenül – kötelező vizsgálatok el nem végzése!


Nos, a műtét természetesen nem sikerült. Már a kötés levételekor egyértelmű volt számunkra, hogy valami nagyon nem stimmel. Akkor még csak annyit észleltünk, hogy a legcsúnyább visszerek továbbra is ott virítottak férjem lábában. Bizalmunkat vesztve azonnal bejelentkeztünk a Honvéd Kórházba kontrollra. Az orvos épp csak rápillantott a férjem lábára, ám ennyi elegendő volt, máris küldte ultrahang vizsgálatra. Emlékeztetőül: ez az a vizsgálat, amelyet kötelezően el kell(ett volna) végezni az Ars Medicá-ban a műtét előtt! Nos, az ultrahangon kiderült, aminek már tavaly novemberben ki kellett volna derülnie: a fő felszín alatti véna billenytűi rosszak, így a legfontosabb feladat e véna eltávolítása lett volna. A véna azonban ott maradt férjem lábában, 5-6 egyéb, hatalmas visszérrel egyetemben. Gyakorlatilag fogalmunk sem volt sem nekünk, sem az orvosnak arról, vajon mit szedhettek ki az Ars Medicában a beteg lábból. Természetesen azonnal újraműtötték a férjemet, ezúttal jóval szakszerűbben, figyelmesebben, és - nem mellesleg - jóval udvariasabb, kulturáltabb, a másikat partnernek tekintő közegben. A mérleg:


- 1 felesleges műtét


- 3 nap felesleges betegszabadság,


- 2 hónap felesleges fájdalom és mozgáskorlátozottság


- mínusz 60 ezer forint (ugyan TB által finanszírozott műtétet végeztek az Ars Medicá-ban, de ilyen-olyan címszóval – kb. 3 órányi „hotelszolgáltatás”, betegvizsgálat - 60 ezer forintot ki kellett fizetnünk


- rengeteg utánajárás, idegeskedés, megaláztatás


Természetesen nem fogjuk szó nélkül hagyni ezt az esetet. Hivatalos orvosi szakvéleményt kértünk a Honvéd Kórháztól, amelynek alapján pert fogunk indítani a Klinika ellen. Értelemszerűen nem az a célunk, hogy visszakapjuk a 60 ezer forintot (ami történt, azt sajnos nem lehet pénzzel helyrehozni), hanem az, hogy minden erőnkkel harcba szálljunk az ilyen önhitt, mások életével játszadozó kontárok ellen. Bár mindenki venné a fáradságot, bátorságot, hogy hasonlóképp járjon el! Mennyivel jobb lenne a világ, ha senki, kiváltképp egy orvos nem engedhetné meg magának, hogy hanyagságból, figyelmetlenségből, önhittségből kárt okozzon, esetleg tönkretegye a másik ember életét!

2015. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Igaz regi topik de hatha meg erdekel vkit. Hetfon mutottek orrpolippal a klinikan. Abszolut pozitiv, mindenki kedves volt. Az asszisztensek vegig segitokeszek. Az altato orvosok is. A mutet sikeres volt, masnap kiserovel tavozhattam. Ra 1 napra a soten kiszedtek a tamponokat. 50e a mutet de ismerosomet allami korhazban mutottek es 40t adott a dokinak. Akkor az mar majdnem ugyanaz es nem kell orakat sorban allni, sok emberrel osztozni a szoban stb. En ajanlom.
2017. jún. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Walaki87 válasza:
Engem orrsövényferdüléssel műtöttek ott mostanában. Csak ajánlani tudom a fül-orr-gégésztetet. Minden úgy ment ahogy ígérték. Szerintem megéri az egynapos műtét és otthon gyógyulsz mint a királyi kórházba szikkadni egy hétig, nem beszélve ha nem jattolsz akkor feléd sem néznek. Ha kiszámolod azt sem sokkal olcsóbban úszod meg. Orvosnak adni kell 20-40et, nővéreknek is, kaja ehetetlen és kevés, mehetsz a bufébe. Miről beszélünk? Az Oep finanszírozott tampon meg egy horror mikor kiszedik. Itt kérheted a szilikonosat, szinte nem is éreztem mikor kihúzták. Persze a tisztítást igen.
2017. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!