Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület kezelése?

Fitymaszűkület kezelése?

Figyelt kérdés
Először is azt kérdezném, hogy azért 18 év fölött fizetni kell? És azt csak körülmetéléssel tudják "orvosolni", vagy azt csak már nagyon rossz esetben? Az én problémám hogy csak merev állapotban nem felhúzható és hegek keletkeztek rajta, az olyat gondolom azért nem metélik körül, és ha nem, akkor hogy kezelik?
2013. jan. 18. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a TB állja. Amúgy az hogy 18 évesen fitymaszűkületed van, nevezhető már "nagyon rossz eset"
2013. jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt állja a Tb is .Nem tűnik ez így nagy szűkületnek,

Találnak rá más megoldást is .Itt akár bemetszés is elegendő lesz .

2013. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az a „nagyon rossz eset”, hogy 18 éves elmúltál, hanem a hegesedés. A hegek sokkal kevésbé nyújthatók, alakíthatók... de megpróbálhatod, itt már rengetegszer le lett írva, hogyan kell a fitymát nyújtani, ha sikerül neked, akkor 1) pénzednél vagy 2) nem kell felépülnöd egy műtétből 3) megtarthattad minden testrészedet :)


Ha nem megy, akkor is van még egy jó pár megoldás a teljes körülmetélésen kívül, ezek „drasztikussági” sorrendben a következők:

• Fitymaplasztika (ejtenek egy hosszanti vágást, majd keresztben varják össze: feláldozol a fitymád hosszából egy keveset hogy az szélesebb legyen – ja, és mivel elég kicsi sebet ejtenek, felépülni is gyorsan lehet belőle)

• Lehet bemetszést ejteni a fitymán (ezzel a végének az alakja kissé megváltozik, de hátrahúzhatóvá válik ha jól csinálják)

• Részleges körülmetélés (a név picit hülye, hiszen a fityma végét levágják, tehát ez pont annyira teljes, mint amit teljes körülmetélésnek hívunk; de a lehető legtöbbet megtartják a bőrből, hiszen annak van fiziológiai és szexuális szerepe – jó esetben a makkod fedve marad és azzal nem kell kínlódni miután/miközben felépülsz)

2013. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

+ Kiegészítés.


Természetesen ha műtétre adod a fejed, akkor hogy mi az ami használható műtéti módszer a te esetedben, az orvos tudja pontosan megállapítani. Beszélgess vele, kérdezd meg, csinál-e egyáltalán ilyesmit. Ha nem, beszélj másik orvossal.

2013. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A hegek a makk végén kb 13 éves koromban keletkeztek :/ Azóta igazából jómagam sem tudom hogy miért nem gondolkodtam azon, talán nem is tudtam róla hogy azt is lehet... ÉS mint írtam, CSAK merev állapotban nem tudom felhúzni teljesen, szóval hiába gyakorolgatok meleg vízben, úgy egyszerűen nem megy, de ha tovább "erőszakolom" akkor még több heg fog keletkezni rajta. Ez az első szexnél is nagyon zavart hogy nem húzódott fel teljesen és fájt is.. Akkor a bemetszés megoldás lehetne, úgy hogy a bőrből se vegyenek le semmit?
2013. jan. 21. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy az, vagy a plasztika. De neked kell utánajárnod, esetleg feldobhatsz egy másik kérdést itt a GyK-n, hogy ki tud ajánlani dokit. Valamikor tavaly olvastam egy anyukát, hogy a fiának Z-plasztikával (az egyik fitymaplasztika módszer) javították meg, persze az csak sima szűkület volt, nem hegesedés. Mindenesetre vannak orvosok az országban akik csinálnak ilyesmit.
2013. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hegesedés nem jó jel. A további repedésekből további hegek lesznek, ezért ezzel vigyázz. Meglehet, hogy jönnek majd, akik a teljes körülmetélést fogják neked ajánlgatni, mint "biztos" megoldást, de én a helyedben figyelnék rá, hogy minél többet megtartsak a fitymámból. Nekem amióta lecsonkolták, nagyon rossz :(
2013. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Itt a Z-plasztikás sztori. Persze kisgyerek, de semmi nem mondja, hogy nagyobbaknál ne lehetne valami hasonlót csinálni. Lehet, hogy ha megkérdezed azt az anyukát, meg tudja mondani a doki nevét, az meg lehet hogy tovább tud téged irányítani.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Remélem segítettem :)

2013. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!