Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van-e megoldás? (gynecomastia)

Van-e megoldás? (gynecomastia)

Figyelt kérdés
16 éves, viszonlag fitt, de semmiképp sem túlsúlyos vagyok és mégis gynecomastiám van. Rettentően kínos, mivel sportolok (focizok). Még ha másoknak fel sem tűnik, engem mégis nagyon zavar, hogy érzem, ahogy kidudorodik a mellem a póló alatt, ezért elhatároztam, hogy tenni fogok valamit. Rengeteget böngésztem ezzel kapcsolatban, de számomra megfelelő megoldást nem találtam. A műtét teljesen ki van zárva, tekintve hogy nincs rá annyi felesleges pénzem, amennyibe ez kerül. Természetes megoldást akárhogy is kerestem, nem találtam. Az anti-ösztrogének túl sok kockázattal járnak, emellett a labdarúgás miatt nem is juttathatnék belőle a szervezetembe, mert az doppingolásnak számít. Kérdezem hát, hogy van-e valami megoldás a helyzetemben, vagy várnom kell míg a pubertás kor véget ér?
2013. márc. 3. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálad még nem fejeződött be az alkatod teljes kialakulása.

Egyszóval mindened változik még .

2013. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy szóra! Ezt írod: "A műtét teljesen ki van zárva, tekintve hogy nincs rá annyi felesleges pénzem, amennyibe ez kerül."

Honnan van az az infód, hogy ezért fizetned kéne? Ez nem plasztikai beavatkozás mint a csajoknál a mellnagyobbítás, ez úgymond betegségnek számít amit műtéti úton lehet korrigálni, és finanszírozza az OEP.

2013. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gynecomastia OKÁT kell megtalálni elsősorban! Az esetek nagy többségében hormonális dolog van a háttérben, azt pedig lehet kezelni. Irány a szakorvos!
2013. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!