Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy orvosnak meg lehet mondani...

Egy orvosnak meg lehet mondani, hogy egy másikhoz mentem másodvéleményért?

Figyelt kérdés

Van egy 1. orvos. Jó híre van, többen ajánlották. Viszont egy komoly dologban úgy éreztem, nem adott meg elég információt, ezért elmentem egy másikhoz is. Ez a második azt mondta, hogy minél hamarabb esedékes a műtét, viszont az első még várna vele.


Nem tudom, mit csináljak. A tüneteim egyre rosszabbak, de az első orvosban jobban bízom, mindenki őt ajánlja.


2013. ápr. 15. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok jó orvos hozott már a beteg szempontjából nem megfelelő döntést.Helyes,hogy mással is konzultáltál,így más szempontok is felmerülnek.Az orvos csak javasolhat,a döntést magadról neked kell meghozni.Ne a híre számítson,hanem az amit te gondolsz,hogy jobb neked.
2013. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A másik szempont pedig az életminőség.Lehet a leletek alapján még nem indokolt a műtét,viszont a fájdalom,amivel a betegnek naponta együtt kell élnie igen.
2013. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy prosztata- és húgycsőgyulladásom van, és emellett herevisszerem. A visszér már olyan súlyos, hogy a másik herémben is érzem, csökkent a nemi vágyam, nem olyan kemény, mikor feláll, stb, és gyakran érzem a húzó fájdalmat.


Az 1. orvos azt mondja, hogy várjunk, amíg lemegy a gyulladás.


A 2. orvos azt mondja, hogy mivel ez már elég súlyos, antibiotikumokkal tartsuk kordában, és műtsünk minél hamarabb. Azt mondja, ez így biztonságos, mert lokalizálja a gyulladást.



Az első orvost kicsit flegmának érzem, viszont mindenki őt javasolja a másodikkal szemben. A második jól megvizsgált, alapos volt, de nem tudom, kiben bízzak. Én nem vagyok orvos.

2013. ápr. 15. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Beszélj nyíltan! Ha rébuszokban írsz, senki nem fog érteni semmit a helyzetből!

_ Hány éves vagy?

_ Milyen problémával fordultál és milyen szakorvoshoz?

_ Mennyire vészes a problémád?

_ Melyik orvos hogyan oldaná meg a problémádat?

_ Melyik orvos mit mondott, és mivel érvelt?


Ahány orvos am., annyi féle, viszont a TE tested, a TE érdeked! TE döntesz róla, és jogod van egy döntés meghozatalában attól és olyan segítséget kérned, akitől úgy érzed, megkap6od, amennyi infóra szükséged van. Saját segítői tapasztalatomból tudom, mennyire "könnyű'' más farkával játszani! Hisz az nem neked fáj! :-o (Legalább ennyire 1xű másvkinek egy bizonyos személy dolgába belepofázni, vagy állást foglalni.) Volt már olyan, hogy egy korábban orvost már felkereső segélykérő tőlem is segítséget kért, én pedig azt javasoltam neki, kérdezzen meg más orvost is, mert úgy éreztem, hogy az első orvos véleményét, ill. saját meglátásomat alátamasztatnám egy második orvossal is. Az sztem a te döntésed, hogy most elmondod neki-e vagy sem, az orvos reakcióját előre kiszámítani nem le7, mi meg honnan ismernénk az orvost, aki vizsgált!? :-o


Üdv: EE

2013. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy here viszér csak csecsemő korban fejlődik vissza .

Mindenképp műteni kell.Ez valóban jobb abban az állapotban ha nem áll fenn gyulladás .Én sem értem ,miért várna az első doki,ha meg kell műteni .Mennék a a másodikhoz,hozzon

olyan állapotba ,hogy műteni lehessen,és essünk túl rajta .

2013. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!