Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek lehet valamit...

Szerintetek lehet valamit tenni, ha a legjobb barátunk párjáról kiderült hogy hív pozitív? (bővebben lent mert így fura a kérdés)

Figyelt kérdés
Tehát. Az egyik legjobb barátunk 1-2 hónapja van együtt ezzel az egyénnel, akiről kiderült pár napja hogy hív pozitív.Mi, a baráti köre erősen ellenezzük így a kapcsolatot, de azt hiszem ez érthető is. A barátunk tesztje negatív lett, de így is félünk hogy elkaphatja..elvileg megbeszélték hogy nem lesz szex kettejük között , csak együtt lesznek.Szerintetek van így jövője a kapcsolatuknak? Lehet durvának tűnik, de mi ezt szeretnénk..viszont a barátunk kezd eltávolódni mindenkitől az egyén miatt..

2013. ápr. 29. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Kezdjünk pontosítassal.

KI HÁNY ÉVES ebben a történetben? (A btotok, az ő párja, te, mint kérdéskiíró...)


Üdv: EE

2013. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha száraz tudományos szemmel nézzük, akkor minimalizálható a veszélye, hogy megfertőzze, másrészt a HIV+ság sem a halálos ítélet már, harmadrész lassan úgy tűnik gyógyítható és nem csak kezelhető lesz. Viszont emberileg nem tudom hogyan lehetne ezt jól kezelni, de a vagy ő vagy mi dilemmában már eleve úgy néz ki, hogy vesztésre álltok.
2013. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem csak én vagyunk, hanem a teljes baráti köre.(25-30 éves korúak)

A barátunk 32 éves, a párja 27.

És pontosítanék, voltunk mindannyian teszten és beszéltünk szakorvossal.A hiedelmekkel ellentétben nincs ellenszer és a monogámiát ajánlják, a többi mese habbal, és 2 év alatt megháromszorozódott a betegek száma, és volt olyan eset is ahol csók miatt (erős ínyvérzés) lett elkapva!

2013. ápr. 29. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
a nincs rá kezelés hol mese habbal? és igen jó eséllyel gyógyítható lesz 5 éven belül. és monogám kapcsolatban is el lehet ám kapni.
2013. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
egyébként meg a kérdésre válaszolva; mégis mit kellene tenned? nem kell tenned semmit. max ne tekintsd a hív+ost leprásnak.
2013. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Hali ismét!


Igen, azt én is olvastam, hogy megháromszorozódott Mo-n a HIV-fertőzöttek száma az elmúlt években, uakkor gyógymód még mindig nincs rá, sz'al a veszély (és ezzel 1ütt a félelmeitek is) valós(ak). Azt is elhixem, h. jót akartok a barátotoknak...DE!

EZ AZ Ő ÉLETE! :-o


AKI NEM AKARJA, HOGY MEGMENTSÉK, AZT NEM LE7 MEGMENTENI

2013. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Hali ismét!


'

Igen, azt én is olvastam, hogy megháromszorozódott Mo-n a HIV-fertőzöttek száma az elmúlt években, uakkor gyógymód még mindig nincs rá, sz'al a veszély (és ezzel 1ütt a félelmeitek is) valós(ak). Azt is elhixem, h. jót akartok a barátotoknak...DE!


EZ AZ Ő ÉLETE! :-o

AKI NEM AKARJA, HOGY MEGMENTSÉK, AZT NEM LE7 MEGMENTENI! (akármennyire is szeretnénk. :-( )


Ez a legszomorúbb, és a legszörnyűbb az egészben. No és az, hogy azzal, hogy próbáljuk a barátunkat befolyásolni, hatást gyakorolni rá, meg- ill. elijeszteni, azzal éppen ellentétes hatást érünk el, mert ezek hosszú távon vagy 1általán is haxtalanok! :-o A kapcsolatotok azért romlik, mert nem értitek meg őt! Mert NEM ÁLLTOK MELLETTE! :-o

Pedig ő vszleg ezt szeretné, akkor is, ha saját döntésével nem értetek 1et! :-o


'

Melyikőtök ült le vele beszélgetni vele őszintén, és kérdezte meg elfogulatlanul, nem befolyásolási szándékkal (mert akkor garantáltan bezárkózik), hogy...

_ Miért, ill. mi miatt van ezzel a lánnyal? Hogy miért akar együtt lenni vele?

_ Hogy mit szeret benne?

_ Hogy mit akar tőle, mik a szándékai vele?

_ Hogy tisztában van-e pontosan azzal, hogy mit vállal azzal, ha partnerkapcsolatot folytat ezzel a lánnyal, és hogy a kozkázat ellenére a döntését tudatosan vállalja-e?

_ Hogy tudja-e, mit fog csinálni akkor, ha esetleg ő is elkapja a HIV-et?


Volt ilyen beszélgetés 1általán? :-o

Biztosítottátok barátságotok töretlenségéről akkor is, ha ezt az egészet ő tudatosan vállalja, akkor is, ha esetleg megfertőződik ezzel a vírussal? :-o

(Egy barát akkor igazi barát, ha akkor is a barátja mellett van, és segíti őt, ha olyan dolgot tesz, amivel nem ért 1et, elfogadja, és szereti őt olyannak, amilyen, akkor is, ha vannak hibái, rossz döntései, és az ilyen sajna ritka. :-o )


Tedd fel magadnak/Tegyétek fel magatoknak a kérdést...

...VALÓBAN A BARÁTJA(i) VAGY(tok) TE/ti? :-o

...EZT A SRÁCOT VALÓBAN A BARÁTODNAK TARTOD?/(...barátotoknak tartjátok?) :-o


'

(Félreértés ne essék, én sem támogatnám, ha a legjobb barátom egy vmivel fertőzött nővel járna, de itt most nem is ez a legfőbb gond, hanem hogy kiálltok-e a barátságotok mellett eme megpróbáltatás ellenére is!? S:-s )


'

Üdv: EE

2013. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!