Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaplasztika és fékhosszabb...

Fitymaplasztika és fékhosszabbító műtét után 4 nappal sem tudom hátrahúzni a fitymám. Ez normális?

Figyelt kérdés
Helló! 23 éves vagyok, és pár napja volt a műtétem relatív fimózis miatt (mereven kb. a makkom feléig tudtam csak hátrahúzni a fitymám). A műtét után kisebb ödéma keletkezett, ami mára már apadt valamennyit, de még most se tudom és nem is merem hátrahúzni a fitymám, és ez gátolja a tisztálkodást. A varratok még bent vannak. Pár nap múlva szedik csak ki. Szerintetek próbáljam így hátrahúzni, hogy még bent vannak a varratok? Vagy várjam meg míg kiszedik őket? Nagyon parázok attól, hogy újra be fog szűkülni, ezért mihamarabb tornáztatni akarom.

2013. máj. 9. 23:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként csináltam képeket az "állapotomról". Ha valaki tudna valami okosat írni a képek alapján, annak örülnék.
2013. máj. 9. 23:09
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Hali!


Látatlanban senki nem fog tudni használ6óan nyilatkozni, én sem, ezt ne is várd, ehhez látni kell a problémát.

Nem ismeretlen a téma előttem, sz'al ha szeretnéd, hogy segítsek, >>privizz rám!


Üdv: EE

2013. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha még bent vannak a varratok, akkor ne huzogasd, ne tornáztasd! Várd meg, mig kiesnek, vagy ha lesz varratszedést, akkor azt. A gyógyulófélben lévő seb összehúzza a bőrt, ezért érzed, hogy szoros. Ha valóban jobban összeszűkült a plasztika után, akkor a körülmetélés segít. Megoldhattad volna egy lépésben, és hamarabb is túl lettél volna rajta.
2013. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Nyugodj meg, és ne aggódj! :-)

Sokaknak felduzzad, még a TKM-en (Teljes KörülMetélésen) átesetteknek is, sz'al akármit csinálsz, úgy látszik te ezt nem kerül7ed el, TKM esetén sem. Nem mindenkinek duzzad fel, nálad ezek szerint igen, ez a szövődmény sajna teljesen természetes. :-T Beavatkozás történt azon a területen, minden szervezet természetesen másképp reagál, ahogy a tiéd is.


Jómagam azt szoktam ilyen esetben javasolni, hogy várni kell, amíg lelappad a duzzanat, csak utána szabad bármit is elkezdeni, igaz, ha sokáig nem vársz a tornáztatással is, akkor meg félő, hogy visszaszűkül7.

Hogy most mit csinálj, nehéz dió. De mint azt az előbbi hszsomban is mondottam volt,...

"Látatlanban senki nem fog tudni használ6óan nyilatkozni, én sem, ezt ne is várd, ehhez látni kell a problémát."


Ha húzod az időt, a saját idődet húzod. Éppen ezért, ha segít7ek, keress meg >>priviben!


Üdv: EE

2013. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is várd meg míg leapad az ödéma, addig hagyd békén, hadd gyógyuljon :)


Utána beszélhetünk :)

2013. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jól van, békénhagyom, de azért az zavar, hogy nem tudok tisztálkodni. :( És már az eredményre is nagyon kíváncsi vagyok, mármint hogy megoldotta-e a problémámat ez a plasztika, avagy sem. Mert úgy beszéltük meg a dokival, hogy ha ez a plasztika nem jön be, akkor lesz csak körülmetélés. Egyébként eszméletlenül viszket a varratoknál. :(
2013. máj. 13. 15:14
 7/8 A kérdező kommentje:
EE én nem vártam, hogy látatlanban nyilatkozzon bárki is, ezért is jeleztem, hogy készítettem képeket a műtét után.
2013. máj. 13. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:

...én meg ezért írtam, ill. javasoltam azt, amit írtam és javasoltam, és még nem éltél vele... (Persze az idő drága...főleg, ha azt még húzzák is hülyeségből... do.Ob)


Üdv: EE

2013. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!