Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyibe kerülne a körülmetélé...

Mennyibe kerülne a körülmetélés vagy a másik beavatkozás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerintem rövid a fitymafékem és a bőrt sem tudom úgy hátrahúzni, hogy ne szorítsa a péniszemet vagy ha sikerül akkor fáj egy kicsit. Emiatt úgy érzem, hogy nem bírok teljesen erektált állapotba sem kerülni. Mi a megoldás? Vajon elég csak a fitymafék problémát orvosolni, vagy mindkettőt megoldja a körülmetélés? Mennyibe kerülne ez az egész, vagy külön-külön?

Köszönöm



2013. máj. 22. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Fitymaszűkületnél bevágnak, a körülmetélés meg vallási procedúra. Ha egészségügyi oka van, miért kéne fizetni? Tb?
2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tb teljesen ingyenes,a műtéti megoldásaal addig kellene elmenni,ameddig szűkséges .Nem feltétlen kell körülmetélést végezni .
2013. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tb-m van, de a körülmetélés nem oldja meg a fitymafékes problémámat is? Nem tudom, hogy pontosan mit vágnak, mert finoman szólva nem szívesen gondolok bele ilyesmibe,hogy valaki, BÁRKI OTT vagdosson, de ha muszáj akkor megteszem. Mennyi szenvedésre képes egy férfi a nőkért...
2013. máj. 22. 20:12
 4/18 anonim válasza:
77%

off: mennyi ostoba ember van ezen az oldalon "a körülmetélés vallási procedúra" falnak megyek az ilyenektől!


on: Többféle megoldás létezik a problémádra. A rövid fitymaféket is lehet orvosolni a kantár/fitymafék átvágásával. Nagyon kicsi beavatkozás, helyi érzéstelenítés. Előnye hogy nagyon gyorsan gyógyul, és megmarad a fitymád. Viszont ha szűkületed van arra ez nem megoldás. Ott is többféle dolog szóba jöhet. Egyik alternatíva ha nagyon enyhe a dolog akkor írnak fel szteroidos kenőcsöt ami megoldhatja a problémát. Ha az nem segít akkor műtéti beavatkozás jöhet szóba. Ebből is van többféle. Bemetszés, részleges körülmetélés, és teljes körülmetélés. De az lenne a legjobb ha elmennél egy urológushoz és beszélnél vele. Nekem is vannak személyes tapasztalataim ha érdekelnek írj privátot. Ja és van az oldalon egy EE nevezetű úriember aki szintén jártas ezekbe a dolgokba. Őt is megkeresheted, biztos szívesen segít.

2013. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

A körülmetélés és a vallás messze nem ugyanaz. Nem minden körülmetélt zsidó és nagyon sok zsidó van, aki meg nem körülmetélt. A mohamedánoknál nagyon jellemző, de a keresztényeknél is gyakori. A hinduknál talán nem elterjedt indiában.


Ha körülmetélést végeznek, akkor nagyon sokszor a fitymaféket is eltávolítják. Nincs funkciója a féknek, ha már nincs előbőr. Érdemes egyszerre végezni, de nem a pénz miatt, hanem a műtét és a gyógyulás miatt.

2013. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

A fitymaféknek a fityma visszahúzása a makkra volt a funkciója. De ha fitymaszűkületed van, arra valóban van több megoldás is, éppen ezért hallgass a #4-es hozzászólóra, mert mindent jól tud.

Te viszont alapból adhattál volna egy életkort is meg, Kérdező...

2013. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
23 év
2013. máj. 23. 15:55
 8/18 anonim válasza:
30%

hehe, aki az életkort mindig EE kérdezgeti, de hogy miért???

szerintem ami fontos:

-orvos eldönti

-ha körülmetélést javasol, akkor legalább még egyet meg kell kérdezni. mert az nem azért nőtt oda, hogy levágják, ha nem muszáj. a sivatagban más a helyzet, itt kevesebb a homok és több a víz.

2013. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

A körülmetélés nem drága és gyorsan megcsinálják, mert a dokiknak egy egyszerű rutin.


De pl én rosszul jártam vele, most megyek bőrpótlásra, hogy legyen előbőröm.

Kérdező, jól gondold meg, mit csináltatsz.

A féknek van haszna, mert sok rajta az idegvégződés, de ha probléma van vele, feszül, akkor át kell vágni, nincs mese. Viszont pont emiatt felértékelődik a fityma és főleg annak a belső érzékeny bőre, többezer idegvégződéssel. Egy szűkület megoldása 2013-ban egy tisztességes orvos által úgy néz ki, hogy (sorrendben mondom, a szűkület erősségének függvényében létezhet):

- tágítás, krémekkel segítve

- bemetszés

- plasztikák (z vagy t)

- végső esetben részleges metélés, amikor a beszűkült részt távolítják el, szóval maximum a fityma kétharmadát-háromnegyedét.

Ez utóbbi biztosan működik erős szűkület esetén is.

Ha nekem ezt csinálták volna, akkor most rengeteg baj nem létezne és nem rohannék bőrpótlásra méregdrágán - amit valószínűleg a here szöveteiből tudnak csak megoldani majd. Szóval, szép kis történet, szerintem senki ne akarja kipróbálni, milyen, ha nincs előbőre :(

Amennyit lehet, meg kell tartani belőle, hogy védjen. Nem mindenkinek válik be a fedetlen makk.

2013. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Miért szükséges a bőrpótlás, elszúrták a körülmetélést vagy szövődménye lett?
2013. máj. 28. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!