Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a kockázata a hereviszér...

C0r3 kérdése:

Mi a kockázata a hereviszér műtétnek?

Figyelt kérdés

Szóval.. azt hiszem talán 1-2 éve észrevettem hogy a bal herémnél van egy érköteg szerűség. Mostmár tudom hogy herevisszér. (Utánnanéztem). Nem fáj,viszont kellemetlen érzés fog el ha rossz pózban ülök,alszok vagy alsógatya van rajtam. Azt szeretném kérdezni tőletek ,hogy milyen kockázata van egy ilyen műtétnek ? (2010+-os betegek véleménye érdekelne,mert már sokat fejlődött az orvostudomány) Illetve az ilyen betegség okozhat merevedészavart?

Egyébként holnap-holnapután fogom elmondani az anyukámnak.

Nem kínos kicsit az urológiai vizsgálat?

Még nem voltam soha...

Köszönöm előre is az értelmes válaszokat.

További szép estét!

Üdv.:15/F!



2013. júl. 1. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A műtétnek annyi a kockázata, mint bármilyen kisműtétnek. A heréidre nézve, semmi. Rutinműtétnek számít, de ha nincs elvégezve merevedési zavart nem okoz, csak meddőséget okozhat. A vizsgálat kicsit kínos, de az orvos nap mint nap mások heréit nézegeti, tapogatja. Neki nem lesz újdonság csak neked egy kicsit. Kibírható. Ha később szeretnél majd gyereket, akkor csináltasd meg.
2013. júl. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdésed egy részére már választ is kaptál,nem írom le újra .A vizsgálat semmivel sem kinosabb,mint egy húgyuti fertőzésből adandó betegség .Itt te csak egy eset vagy a sok közül,így is fogd fel .Ahogy kilépsz a rendelőből ,már el is felejtettek .Ilyen korán vísz ér még nem szokott

kialakulni .Egy ilyen vizsgálatnál az orvos nem csak a heréket tapogatja meg,hanem a has alsó részét is,de készülj fel hogy a prosztatát is megtapintja .Ne ez lesz

az egész vizsgálat legkellemetlenebb része,pedig egy fél perc csak .Nagy valószínűséggel ha valami gyanusat észlel

ultrahang vizsgálatra is elfog küldeni .Ez meg teljesen fájdalmatlan .Viszerességi eseteknél,a legtöbb esetben nem is heréknél van a gond.Az innét távozó vér vénájában vannak elzáródások.Ahogy ezt megszüntetik azonnal megszűnik a vér lassú áramlása a herében is .Bármilyen orvosi beavatkozásra lenne szűkség,nálad a fiatal korod miatt csak altatásban lenne.Ezek a műtétek csak 20-25 percesek .

2013. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annak az érkötegnek ott kell lennie, hát valahogy a heréknek kell a vér:)

Elmész egy urológushoz, megvizsgál és megmondja, de az nem herevisszér lesz, túl fiatal vagy hozzá.

2013. júl. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A zacsiban izomkötegeket is ki lehet tapogatni ,főleg ha hüvősebbet érzékel .Ez a betegség 17 éves kor felé kezd jelentkezni,főleg sportolóknál .A test ezen része nem tudja azt az iramot tartani,mit diktálnak neki.A sportolóknál gyors növekedésbe ,erősödésbe kezd a szervezet.21 év betőltése után már alig van ilyen .
2013. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 es voltam
2013. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Utánaolvastam és valaki azt javasolta hogy a "gyertyaállás" segít.

Mivel ilyenkor elég meleg van nagyon vastagok az ondóvezetékemnél lévő visszerek. Megcsináltam a gyertyát (30mp) és ezekután visszaállt alapállapotába. Tehát igaz hogy még így is 1.5x olyan vastagok és sűrűek ott a vezetékszerű valamik de nagyon visszacsökkent a méretük.

Ezért gondoltam a herevisszérre.

(Egyébként sportolok is.)

Ha meleg vízben tusolok akkor is iszonyatosan vastagok lesznek. Mi más lehetne ha nem herevisszér?

Amúgy kötelező elaltatást kérni? Eddig 1x műtöttek anyajeggyel és akkor sem altattak el bár az nem nagy műtét. Viszont volt már eltörve combcsontom (elég durva baleset) és az orrom is. Ha azokat kibírtam szerintem érzéstelenítéssel is kibírnám.

2013. júl. 1. 15:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Valaki?
2013. júl. 2. 20:31
 8/8 horex ***** válasza:

Ki valaki?

Ne légy már "gyerek"!

Elöször /meg máskor is/ kicsit ciki, de sose törődj vele.

Vannak sokkal cikisebb vizsgálatok.

Gondolj bele, egy nőnek sokkal cikisebb, de sűrübb a nőgyógyászati vizsgálata.


Kapd el valamely szülődet és menjtek el. Szülőnek nem kötelező a kimondott vizsgálatnál ott lenni.

2013. júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!