Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 2 hete végeztek rajtam TKM-et,...

2 hete végeztek rajtam TKM-et, a műtét után az orvos azt mondta hogy a féket is átvágták és hogy egy kevés fitymát hagyott rajta. Az normális dolog e hogy a fitymámat (ami maradt) nem tudom teljesen hátrahúzni jelenleg?

Figyelt kérdés
Se lankadt se merev állapotban csak olyan 85%-ig megy. Metélés előtt pontszerűre volt szűkülve. Esetleg ez a teljes gyógyulás után megoldódik vagy valamit elrontottak? Az első kontroll alkalmával nem mondott rá semmit a Dr. Úr. A következő kontroll 1 hét múlva lesz de nem várnék addig ha baj van. Köszönöm előre is a válaszát.

2013. aug. 7. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Én azt mondom várjál még.Ha nem megy ,akkor szóljál a dokinak,próbálkozzon ő vele .Hallottam már ilyen esetről .
2013. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 horex ***** válasza:
17%
Szerintem nem normális, de azért várd ki a hetet
2013. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Ha első kontrollnál nem volt megjegyzése a dokinak, akkor valószínűleg rendesen gyógyulsz. Várj nyugodtan.
2013. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Hali!


Sztem olvas6tál pár dolgot tőlem, (a TKM rövidítés tőlem számazik,) de sztem nem értetted meg, kedves Kérdező! A TKM a Teljes KörülMetélés rövidítése, azaz, a fitymát olyan rövidre vágják petyhüdten, hogy az mindössze csak a makk peremének aljáig (vagy addig se) ér fel. Nem húzódik rá. Ellenben te itt vmi elképesztő zagyvaságot mondasz itt ezáltal, vagy úgy haxnálsz kifejezést, hogy nem vagy tixtában annak pontos jelentésével.


És még egy életkort sem adtál meg, amit azért alapból illene itt, hogy lega abból következtetni le7sen a kérdező szellemi ill. fejlettségi szintjére! :-o


***

Nézzük át a kérdésedet töviről-hegyire:

"2 hete végeztek rajtam TKM-et, a műtét után az orvos azt mondta hogy a féket is átvágták és hogy egy kevés fitymát hagyott rajta."

(_ Akkor ez már csak nem le7 TKM így...)

"Az normális dolog e hogy a fitymámat (ami maradt) nem tudom teljesen hátrahúzni jelenleg?"

_ Így meg főleg nem! MIT AKARSZ TE HÁTRAHÚZNI ABBÓL, AMI NINCS? ((:-O


"Se lankadt se merev állapotban (vessző(,) hiányzik,...)"

_ Se lankadt, se merev állapotban... MI?

"csak olyan 85%-ig megy."

_ MINEK A 85%-ÁIG MEGY MICSODA? A FITYMA? VAGY MI? :-o


"Metélés előtt pontszerűre volt szűkülve."

_ Fényképet készítettél róla műtét előtt, vagy erre sem volt gondod?


"Esetleg ez (A MICSODA?) a teljes gyógyulás után megoldódik vagy valamit elrontottak?"

...

"A következő kontroll 1 hét múlva lesz de nem várnék addig ha baj van."

_ Bővebb és közérthetőbb, valamint értelmesebb információk hiányában ezt ne várd, hogy itt megmondja valaki! :-o


˙

Az a baj tudod, kedves Kérdező, próbálnék jóindulatú, és segítőkész maradni hozzád, de olvasván ezt a "tragédiát", amit te ideírtál, nem könnyű. Azt javaslom, pontosítsd a fentieket értelmesebb, közérthetőbb formában, elküldés előtt pedig olvasd át ismét, és ne abból indulj ki, hogy mi tudjuk, mi a bajod, hanem abból, hogy nem tudjuk, nem értjük, és f'ngunk sincs róla! Akkor talán tudunk, (a magam nevében, talán tudok is) segíteni! ((:-o


Az életkorodat pedig tessék belefogalmazni! :-o


˙

Üdv: EE

2013. aug. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

EE, rosszul közelíted meg szerintem.


Oké, hogy ha marad bőr, akkor már nehezen lehet TKM-nek hívni, de valószínűbb akkor, hogy a leírás a helyes és nem a kifejezés.


Vagyis:

1) emberünk orvosa úgy döntött, hogy bár teljes KM-et is csinálhatott volna, inkább mégis hagyott rajta egy kevés bőrt, bár egy részét eltávolította.

2) a gyógyuló fityma a makkot borítja (valamiért!), és mivel jelenleg még nem százas a gyógyulás, nem nagyon tud a makk mögé jönni.

(Megjegyzés, ez 2 hét után azért picit fura, de...)

3) az orvos ezt látta és normálisnak vélte


Szóval felesleges pattogni azon, hogy most akkor TKM és mije maradt a kedves paciensnek, mert felesleges.


Pár nap mulva a paci elmegy kontrollra és mivel aggodalmát fejezte ki, meg fogja kérdezni az orvost részletesen – ugye meg fogod? és ugye utána elmondod itt, hogy mi is a helyzet? – addig meg úgyse lehet mást kívánni neki, mint minél gyorsabb gyógyulást és minél több megmaradt fitymát.

2013. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

"EE, rosszul közelíted meg szerintem."

_ Én pusztán abból indulok ki, amit a kérdezőnk állít.


"Oké, hogy ha marad bőr, akkor már nehezen lehet TKM-nek hívni, de valószínűbb akkor, hogy a leírás a helyes és nem a kifejezés."

_ Sajna a leírás is eléggé pontatlan. Erre próbáltam rávilágítani kérdésekkel, amiket zárójelben közbeiktattam, vagy alábiggyesztettem. A lényeget a leírásból kéne kiszedni, így azonban eléggé nehézkes.



Vagyis:

1) emberünk orvosa úgy döntött, hogy bár teljes KM-et is csinálhatott volna, inkább mégis hagyott rajta egy kevés bőrt, bár egy részét eltávolította.

_ Jelenleg még arról se tudunk, hogy mennyi ez a bőr, ha annyi, mert ez nincs a leírásban kifejtve SEMMILYEN formában.


2) a gyógyuló fityma a makkot borítja (valamiért!), és mivel jelenleg még nem százas a gyógyulás, nem nagyon tud a makk mögé jönni.

(Megjegyzés, ez 2 hét után azért picit fura, de...)

_ PICIIT?? :-o Ez így már eleve nem TKM, hanem RKM, amit a kérdezőnk leír!

Hjájjj! Ezért nem kéne még jobban összezavarni a már így is éppen eléggé zavarosat! Tudom, te is jót akarsz, de most ezért nem kellett volna ide megszólalni! Bocs, előző. :-(


EE

2013. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!