Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért van a férfiaknak mellbim...

Miért van a férfiaknak mellbimbójuk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 09:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
10:33 miért kedvezőbb? egyébként tényleg ugyanazt takarja a 2 szó, de értem mit akartál írni
2009. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Előzőnek: a hüvelyi és vaginális út u.az, csak az egyik latinosan van megfogalmazva :P

A kérdésre válaszolva: A nőkben 44testi és 2db X nemi kromoszóma van, de az egyik X inaktiválódik (ebből lesz a Barr-test), a férfiakban szintén 44 testi kromoszóma van, de a két nemi kromoszómájuk: X(ez olyan mint a női) és Y.

Összegezve: Mivel a nőkben az egyik X inaktiválódik, ezért a férfiakban 1db Y kromoszómával "több van". Igen ám, de ez az 1db Y-kromoszóma elég kicsi, és egyetlen fontos gént kódol a TDF-et (ez dönti el, hogy a fejlődés során here fejlődjön, ne petefészek). TDF nékül "automatikusan" petefészek fejlődik ki.

Azaz a 99,9999%-a a géneknek ugyanaz a férfiban és nőben is, és genetikailag csak a here v. petefészek jelenléte van kódolva, a többi mindkettő nemben kifejlődik.

És hogy miért eltérő a két nem?

Amiatt, mert már magzati korban is van HORMON termelés, pl. tesztoszteron hatására alakul ki a féri külső nemiszerv, ennek hiányában női irányba differenciálódik az az előtelep, mely mindkét nemben ugyanaz (vagyis a vagina és pénisz ugyanabból a kezdeményből alakul ki) ezért van az, hogy ha valakiben a tesztoszteron receptorok mutálódnak, akkor az illető herékkel rendelkezik (a hasüregben), mégis nőnek néz ki (nem is akármiyennek! Van melle, vaginája, homokóra alkata, nőies arca stb.).

Tehát mellbimbója mindenkinek van, de a nőkben a női hormonok hatására mell is "nő köré". Hasonló ahhoz, mint hogy a nők arcán is vannak szőrtüszők, mégsincs bajuszuk (jó esetben). De ha egy nőnek magas lesz az androgén szintje valami miatt, akkor szakálla is nőhet, míg pl. férfiaknak is lehet tejük hipofízis daganat eseten, ha a tumor LTH-t termel.

Röviden összefoglalva: mindkét nemben megvan minden, csak a hormonok döntik el, hogy melyikben mi lesz a hangsúlyosabb.

Remélem, nem voltam túl részletes :P

2009. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy olvastam valahol, hogy minden embrió lánynak indul, később fejlődnek ki a férfi ivarszervek.
2009. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg hülyeséget írtam! Sorry! Csiklót és vaginálisat akartam! :)
2009. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
na de miért kedvezőbb? nem írod meg?
2009. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
tudósok szerint "evolúciós baki"
2009. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Mert csak kevés nő élvez el hüvelyi úton, hisz sokkal nagyobb ingerlésre van szükség odabent és tudni kell hol van az a bizonyos G-pont! A férfiak hamarabb élveznek el ,mint a nők, még akkor is ha a csikló van ingerült állapotban! Szal egy nőt hamarabb el lehet juttatni a csúcsra, ha a csikló van ingerelve, viszont a hüvelyi orgazmus erőteljesebb, spriccelő hatású! Ezért!
2009. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%
A magzat az első szakaszban nőként fejlődik... és utána kezdenek előjönni a nemek közti különbségek
2009. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%
Azért van, ha át akarják operáltatni magukat akkor a bimbó már meglegyen!!!
2009. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
28%
Mert viccesen néz ki ha embert rajzolsz filccel a testedre ahol a bimbó a szem, a köldök meg a száj!:)
2010. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!