Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 300x nagyítású mikroszkóp...

300x nagyítású mikroszkóp alatt hány darab spermiumot lehet látni látni?

Figyelt kérdés

#sperma #spermium mikroszkóp
2013. szept. 21. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A spermiumok számát nem így számolják meg ,ha erre lennél kíváncsi .
2013. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez érdekelt volna.
2013. szept. 21. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Sejtszámláláshoz un Bürker kamrát használnak, ami egy négyzetrácsos rovátkákkal ellátott vastag üveglemez. Erre cseppentik a vizsgálandó mintát, majd rátesznek egy vékony fedőüveget, ami 0,1 mm távolságban van az alatta levő vastag üveglemeztől. Így a két üveglap közötti térben a négyzetráccsal osztott térben adott térfogatú anyag van. Röviden ennyi, a megszámlált sejtek darabszámát szorozva a térfogattal megkapható a sejtszám. Még valami:a spermamintát előbb szobahőn hagyják elfolyósodni, hogy homogén legyen és ezután hígítják is. Egyébként ha az említett nagyítású mikroszkóp alá teszel egy kis mintát tárgylemezen, akkor abban sok-sok (rengeteg)fickándozó spermiumot látsz. Ilyet látott Leeuwenhook is, aki ugyebár állítólag feltalálta a mikroszkópot.
2014. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ilyen nagyítású mikroszkóppal néztem de nem láttam rengeteget. Hat hét úszkált ide oda sokszor ki is ment a tátótérből. Egész picikék voltak, talán két miliméternyi a farkukkal együtt. De nem kezeltem előtte csak a kezemről kentem rá egy cseppnyit az üvegre. :-)

2014. jan. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!