Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Olyan problémám van hogy nem...

Olyan problémám van hogy nem tudod elszakadni a régi életmódomból! A legfontosabb az hogy másoknak megfeleljek majd magamnak! Mit tegyek? Legrosszabb esetben mi történhet velem? Lent

Figyelt kérdés

Na szóval ! 10.o os gimnazista vagyok. Nagyon fontosnak tartom a műveltséget és hogy jó jegyeket hozzak, ezért mindent megteszek ennek érdekében ! Ez mellett versenyszerűen sportolok 9éve nem is akármilyen szinten (heti 6-8 edzés) . Na és az a problémám hogy kb 3,5(legrosszabb esetben)- 5órát alszok naponta mert nem tudok odakoncentrálni a tanulásra ! Ez borzasztó pl ma 3,5 órát aludtam mert fél 3ig tanultam a németet, és az a baj hogy este rájövök hogy elb****am az egész napomat és olyankor rástartolok ! Milyen következménye lehet ennek hosszútávon a továbbiakban?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

15/F



2013. okt. 21. 18:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja es eddig kitűnő voltam most meg van vagy 3 vagy 4 tantárgy amiből 4esre állok!
2013. okt. 21. 18:08
 2/5 anonim ***** válasza:

1., ne igyál kávét, se energiaitalt, se teát (soha)!

Így már fáradt leszel, fogsz tudni aludni.

Este igyál meg egy citromfű teát. (Patikában kapható, de ne keverd össze a cickafarkfűvel!)

2., bekaphatsz Wörishofener Nervenpflege tablettát is (ez is gyógynövényből készül)

3., ha esetleg a potenciával is gondok vannak, akkor pedig Nux vomica homaccord cseppeket használni. Naponta 3-szor 15 csepp (3 hónapon át). Kis csapvízbe tenni és hagyni a szájban állni (körbemozgatni), mert nyálkahártyán oldódik.

Ui.: ha hosszú távon sokat tanulsz, akkor sikeres felnőtt leszel.

2013. okt. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. nov. 1. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Azzal nincs semmi baj,hogy jó tanuló vagy,sőt példaértékű,meg hogy sportolsz,de sokall több alvásra van szükséged,erre figyelj oda,próbálj felállítani egy napi tervet magadnak,kb tudod hogy mennyi idő kell az egyes tantárgyak megtanulására,sportra napi szinen és próbáld betartani hogy azért a 7 órás alvás időd meglegyen.


Vagy a sportból vegyél vissza.


Nézd nem muszály mindenből kitűnőd,tanulásból sem rossz a 4-es jegy sem.De el kell döntened a sportot életvitelszerűen akarod csinálni,később ebből megéli vagy sem.Ha nem akkor ne vidd túlzásba.És gondolkodj azon el hogy tovább akarsz tanulni,ha igen választani kell sport vagy tanulás és csökkenteni kell az egyik számát.


De egy idő után ha ennyire hajtasz és semmi pihenés nincs akkor a szervezeted kikészülhet.A szüleiddel is kellene erről beszélned.Nem kell mindenkinek és mindenben megfelelni.


De ha nagyon fontos a tanulás és a sport is számodra akkor valami időrendet állíts össze,hogy mire mennyi időt szánsz és próbáld betartani.


De rendesen kell aludnod kikészülhet egy idő után a szervezeted,lehet pont emiatt fog nehezen az agyad ha tanulni kell,még össze is roppanhatsz akár.

2013. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat ! Probalok valtoztatni es odafigyelni erre mellesleg nem varjak el tolem hogy kitunu legyek csak tavaly az voltam es nem akarok alabb menni ! Es mondtak hogy nem baj ha 4es leszek :)
2013. nov. 3. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!