Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elmenjek orvoshoz vagy csak...

Elmenjek orvoshoz vagy csak én vagyok már megint hülye?

Figyelt kérdés

Na szóval az a helyzet,hogy eléggé hipochonder vagyok,sőt nagyon,volt már úgymond agydaganatom,mandulagyulladásom,orrpolipom,gyomorfekélyem ó és a legjobb az volt amikor a tvn keresztül lettem ebolás.Ezek kb 1 hétig tartottak utána a kb tünetek (amiket mint utóbb kiderült beképzeltem magamnak-fej,hasfájás stb-)elmúltak és nem kellett többé aggódnom attól,hogy leesik a kezem valami egzotikus betegségtől amit a tvben láttam)

Most viszont valami új betegségfajtával bővült a repertoárom:valamiért olyan mintha fájna a herém,vagy az alhasam nem tudom behatárolni mert szinte nem is érzem,megtapogattam,lent nem érzek semmi különöset (csomót stb)nem váladékozik,nincs elszíneződés vagy ilyesmi.Már suli vége elött is fájt egy hétig de aztán elmúlt.Egyébként ez az egész onnan indult,hogy a kíváncsiság kedvéért körbenéztem ott lent és mivel még nem csináltam ilyet kitapintottam az egyik mellékherémet amire azt hittem,hogy egy csomó,azóta vannak ilyen "tüneteim".Amit észrevettem és általában minden eddigi "betegségemnél" is észrevettem,hogy akkor elmúlik ha nem gondolok rá vagy nincs eszembe szóval melóhelyen mondjuk vagy amikor van valami elfoglaltságom amikor nincs időm ilyeneken gondolkozni egyáltalán nem "fáj".Vagy ha kicsit stresszesebb helyzetbe vagyok akkor jönnek elő nálam az ilyen képzelt baromságok,múltkor is majdnem meghúztak fizikából és a suli utolsó hetében jött már amikor tiszta ideg voltam.Egyébként most pont nem "fáj".Talán még erre tippelhetek:

[link]

Szerintetek érdemes ezzel orvoshoz menni?Hipochonder a hülyegyerek és daganatot képzel magának ? Xd

18/f



2013. nov. 1. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beképzeled magadnak,jó lenne ha valami phsziholóbushoz tudnál elmenni,hogy el tudj vele beszélgetni,hogy segítsen neked.Nem vagy hül ye,erről nem tehetsz,de meg kellene próbálnod segítséget szerezned hogy ne képzelj be magadnak betegségeket.De ha megnyugtat simán elmehetsz orvoshoz,ártani nem árt,ha az megnyugtat hogy megvizsgál menj el,de valami phsziholgósut keress fel és ezt nem rosszindulatból írom,talán tud segíteni neked,hogy ne képzelj be folyton betegségeket.
2013. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából ez nem folytonos,egy két évente egyszer beparázok ilyesmin tart 1 hétig,ezt csak azért kérdeztem meg mert már pár hónappal ezelőtt is jelentkeztek hasonló tünetek.Igazából most,hogy ezt így leírtad megnyugodtam egy kicsit,ha meg tényleg fáj is az csak valszeg az állandó markolászástól xd ,gyakran megnézem:biztos,hogy nincs ott semmi?
2013. nov. 1. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne nyomkod,csak a mellékherédet érzed,nem tesz az sem jót ha folyton nyomogatod.De mondom ha megnyugtat téged nyugodtan elmehetsz orvoshoz,de amikor rád törnek ilyen depis hangulatok,akkor vagy írd ki magadból,vagy ha van bizalmasod mond neki el és akkor talán könnyebb lesz és nem fogsz ennyi betegséget beképzelni.Nem vagy te ettől hül ye,csak ha valami aggaszt nálad ilyen hatással van.A lényeg legyen kivel megbeszélned.
2013. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az vagyok aki először írt,a másik kérdésedhez,mindenképpen kezdj vmit ezzel a szorongással,biztosan rettenetesen rossz, bár orvostanhallgató vagyok,nekem meg kézmosási kényszerem van,állandóan úgy érzem,h mosnom kell a kezem,így orvostanhallgatóként is és "kényszerbetegként" is meg tudlak érteni nagyon is,bár az én állapotom nem mondható annyira súlyosnak,de azért nem kivánnám senkinek sem,a hipochonderség komoly dolog,akár depressziót is okozhat,sztem nem ártana szakemberhez fordulni,akár orvoshoz vagy pszichológushoz:))
2013. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a 4,az utolsó válaszoló vagyok,ne nevezd magad hülyegyereknek,ez egy probléma,nem kell emiatt szégyenkezned,sajnos hiába tudod az igazat,vagyis azt h nincs semmi bajod,mégsem tudod ezt magadban rendezni,sokan küzdenek ezzel,csak kevesen vállalják fel,ja és,amit az előző válaszoló írt,jó ha van vki akivel ezeket megbeszélheted,szakember vagy egy jó barát,akiben megbízol vagy egy olyan ember,aki megnyugtat a válaszával,illetve az is jó ötlet ha kiírod magadból,mert a depressziót is leginkább azok a dolgok okozzák,amik gyűlnek-gyűlnek
2013. nov. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!