Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mikor kezdek már el komolyabba...

Mikor kezdek már el komolyabban "férfiasodni"? 17/F

Figyelt kérdés

Úgy értem, vannak haverjaim/ismerőseim, akik 1-2 évvel fiatalabbak, de már nő a pajeszük alatt a szőr, látszik, van olyan is aki már normálisan ténylegesen borotválkoznia kell, és idősebbnek is néznek ki a koruknál, vagy annyinak ahány évesek igazából. Nekem csak pár hete érzem a pajesz alatt láthatatlan kis szőröcskéket, és az államon, meg az ajkam alatt, de az is láthatatlan, van 1-2 "vastag" szőrszálacska de 1-2 centinként, és az is csak úgy látszik, ha nem borotválkozok meg 1-2 hétig.(de muszáj mert a bajszom az nő rendesen, 1 hét alatt fél centit kb.)

Sok rosszindulatú gyökér, akik nem gondolnak arra, hogy kijelentéseikkel elrontják az ember egész napját, és összetörhetik az önbizalmát pedig tett már megjegyzést, hogy nem is nézek ki 17-nek, pedig már lassan 18 leszek..

Nem azzal van a baj, hogy, hogy szebb akarok lenni, mert nem vagyok rosszképű, sőt, de mikor kezdek már végre férfiasodni? 177 Cm és 75 kg vagyok, ezekkel nincs baj, de valamikor még szégyenlem is magam emiatt..


2013. dec. 4. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:

"szégyenlem is magam emiatt."

Ne tedd, mert butaság.


Majd elkezdődik, ezt nem tudjuk életkorhoz kötni. Nem lehet megmondani, hogy ki, mikor fog.


"Sok rosszindulatú gyökér, akik nem gondolnak arra, hogy kijelentéseikkel elrontják az ember egész napját, és összetörhetik az önbizalmát pedig tett már megjegyzést, hogy nem is nézek ki 17-nek, pedig már lassan 18 leszek.. "

Abban a korban vagy, amikor nagyon sokat számít más véleménye, pedig tökéletesen semmit sem ér.

Nem leszel sem több, sem kevesebb bizonyos testrészeken lévő szőrmennyiségtől.

2013. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Leher hogy nem kellene vele foglalkozni de akkor is a külvilág véleménye alapjan ítélem meg magam egy fokig ugyebár..
2013. dec. 5. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok:

Hát akkor csináld azt, hogy mindig teljesen csupasz legyen az arcbőröd, azt a látszatot keltve, hogy jól ápoltként, folyamatosan borotválod magadat. Én ezt csináltam, és tudod hány évesen indult be rendesen az arcszőrzetem, meg pajeszem? 25 éves koromban..... szóval hidd el, kilehet bírni ezt, nem gond.

2013. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, de nem csak az arcszőrzet teszi az embert férfiasabbá. Egy 16 éves lehet hogy az borostája miatt néz ki 18-nak(lásd osztálytársam) de ha megborotválkozik, rögtön olyan mint egy 15 éves.. Van olyan ismerősöm is aki nem borostás mégis 16 éves, de hogy is mondjam, "átfejlődött" az arca, a csontozat stb, és férfiasabb lett. Pl én régen mindig golyófejű voltam, de mostmár hosszúkásabb, de nem hinném, hogy így fogok kinézni 20 évesen is, mert az cink lenne.. Rajtad az ilyen változások mikor kezdtek végbemenni?
2013. dec. 5. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:

A csontozatom kb 19-20 évesen fejlődött, változott, és nagyjából olyan 21-22 éves koromban (egyetemi évek!!) lett végleges, eddig nőttem, eddig nyúltak a csontjaim, mint pl amit említettél arc csont, vagy kéz hosszúság, láb hosszúság stb.


A probléma az, hogy abban a korban vagy, mint már utaltam rá, hogy az énképedet mások véleménye alapján alakítod ki.

Ennek megfelelően a férfiasságot is külső jegyekhez/tulajdonságokhoz kötöd, de ez csak egy dolog.

Egyébként ha pl.: mész edzeni (konditerembe), azaz olyan mozgást végzel, ami izom növekedésével jár, akkor ezzel serkentheted a tesztoszteron termelésedet, ezzel fokozva, gyorsítva a pubertásodat, és ami ezzel jár.

(Én edzeni is elkezdtem menni olyan 19 évesen, és lehetséges ennek a hatása. Egyébként mai napig járok edzeni.)


Egyébként hidd el, hogy kínosabb volt az egyetemen pulya fejjel lennem, mint gimiben... szóval nyugi, még nem annyira rossz az. :)

Bár volt haszna a baba arcomnak, mivel sok lány kedvelte. :D

2013. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Edzettem 14 éves koromtól 16-ig kb, de nagy kihagyásokkal. Azt olvastam, hogy ilyenkor a tesztoszteron szint a maxon van, és nem tudom, vagy nem is érdemes növelni, mert abból csak baj lehet, igen tudom, az edzés jó, lenne, ha lenne rá időm, és alkalmam.. Tehát még nőhetek is? Az jó lenne, mert ilyen magasak a mostani 15 évesek is. Nem tudom mivel etetik őket.. Hát, ha még egyetemen is így fogok kinézni én nem tudom majd mihez kezdek, mert ez így nem menő.. Már csak másfél év és az jön, addigra értékelném, ha elkezdődne ez a változás.. :/

Egyébként lányoknál sincs merszem kezdeményezni, az jár a fejemben, hogy miért is kellene neki egy olyan fiú aki 2 évvel fiatalabbnak néz ki a koránál és ő nála..? Volt már, hogy kezdeményeztek, de én félek egyszerűen, már alkohollal is próbálkozni akartam, hogy majd úgy merni fogok, de ott a pillanatban arra gondoltam, hogy hiába iszom meg, lehet hogy felszabadultabb leszek, de akkor sem fogok kinézetre megváltozni.. :(

2013. dec. 5. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez nekem! (16) későnérő vagyok. És akkor mivan? Én az az ember vagyok akit nem érdekel a mások véleménye(kedvenc mondatom: a vélemény olyan mint a s*gglyuk. Mindenkinek van de senkit sem érdekel a másiké) ha valaki mondja nekem hogy: -há 16 vagy és nem szőrösödsz!! Én erre :- ügyes vagy. Azt kihagytad hogy b.z.i is vagyok(persze nem:D ) . Nézd meg az arcát erre(felemelő érzés :D ) amúgy meg kb 7 milliárd ember él a világon. És te hagyod hogy egy .... elrontsa a napod? Ne tedd. :)
2013. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tehát még nőhetek is? "

Ez sok mindentől függ, de akár még az is lehet, hogy nőni fogsz.

"Az jó lenne, mert ilyen magasak a mostani 15 évesek is. Nem tudom mivel etetik őket.. "

NE akard meg tudni, hogy miért ilyen nyúlánkak... sajnos a környezetszennyezés elért ide is. Ugye egy tendencia volt, hogy a világon az átlag magasság folyamatosan nő, de olyan 2003-2005 környékén ez a tendencia megállt, szóval elértünk egy átlag maximumot, így már nagyobbak csak egyéni esetben lesznek.

"az jár a fejemben, hogy miért is kellene neki egy olyan fiú aki 2 évvel fiatalabbnak néz ki a koránál és ő nála..?"

Próbáld meg kiverni ezeket a káros sztereotípiákat a fejedből, mert butaságok.

Tedd fel fordítva a kérdést:

miért is kellene neki egy olyan fiú aki 2 évvel idősebbnek néz ki a koránál? Nagynak akar látszani? többnek akar látszani? érettebbnek? jobbnak? Most komolyan, neked egy ilyen külsőre menő, magát megtévesztő lányra van szükséged? Szerintem az ilyen kirakatba való maximum.


"de akkor sem fogok kinézetre megváltozni"

Fogadd el a jelenlegi helyzetet, és lásd ez a magabiztosság többre fog vinni téged, mint bármi más a lányoknál. Aki meg ribi, az kb az is marad, és nem kell foglalkozni velük, pláne nem róluk ledegradálni a többi lányt, azaz ezen lányokon keresztül általánosítani.

2013. dec. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó gondolatok ezek amiket leírtatok, de nem tudom csettintésre átváltani a meglátásomat, és a lesz.rom üzemmódot bekapcsolni.. sajnos.

Van benne valami a 2 évvel idősebb a koránál gondolatmenetben, de, ezt is meg lehet fordítani, hogy 2 évvel fiatalabbnak néz ki, akkor lehet agyilag is annyi.. De én ezt tudom magamról, hogy nem, és még sok tényező bizonyítja. :)

Mindenesetre köszönöm az eddigieket, ha van még bármilyen gondolat, csak bátran.. :)

2013. dec. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!