Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha a nemiszervemről a fitymát...

Ha a nemiszervemről a fitymát lankadt helyzetben egyszerűen le tudom húzni, azonban ha már merev helyzetben próbálom meg nem sikerül kb csak félig, de a fityma és a makk közé majdnem befér a kisujjam, akkor fitymaszükület vagy fitymafékről beszélünk?

Figyelt kérdés

Természetesen elmegyek orvoshoz, de nagyon szeretném, ha csak fitymafék baj lenne, egyszerűbb és nem maceráns annyira, mint a fitymaszűkület ellátása.


Azért gondolok csak fitymafékre, mert ha a fitymát lankadt helyzetben teljesen hátra húzom, -s miután merev lesz-, akkor a makk alatt a fityma felgyűrődik, és a fitymafék táján érzek erős húzódó fájdalmat.

Azonban visszahúzni könnyedén tudom, viszont amiután visszahúztam, s újra megpróbálom lehúzni a makkról a fitymát, akkor majdnem megvan, csak egy nagyon picit kell rásegítenem 1-1,5 mm ujjal, hogy teljesen a makk alá menjen, de akkor ismét feszül a fitymafékem, és nem a kör szorítást érzem a fitymám által a makkomon, hanem a fitymaféknél azt az erős húzós érzést.


Jogos a kérdés, hogy miért kérdeztem meg, ha úgy is orvoshoz megyek, de parázok a körülmetéléstől, a fitymafék rövidségével még kibékülök.. :S 19/F



2014. jan. 4. 05:14
 1/6 jerzy válasza:
31%

Valószínű fitymaszűkület.

A fitymafék az:Egy olyan kis gumis ezköz melyet ha felhúzol a péniszedre akkor a spermád nem jön ki. Ezzel megakadályozhato hogy gyermeked legyen.

2014. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
A leírásból fitymafék rövidségre lehet inkább következtetni. Orvos egy nyisszantással megoldja. Egyébként meg az orvos azt csinálja, amit Te engedsz neki, Ő nem fog ráderőltetni semmit!
2014. jan. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 es,azt írja kérdező már a makk mögé húzta a bőrt,akkor miért gyanítasz itt szűkületet.Itt fék rövidségről van szó .Akinek meg egy "nyísz" van megoldva,minta 2 es írja,az rá is fázott már.Az továbbra is rövid marad .Sajnos egyre több fiú írja ezt,hogy az elvágás után sem lett jobb .Hanyag orvosi megoldás .

Jobban utána olvastam ,hogy is van ez a műtét.A féket teljes egészében el kell távolítani,pontosan úgy ahogy ezt

k.metélésnél meg is teszik.Sima marad a helye .Nem véletlenül van bent 5-6 varrat is .

2014. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyit pontosítanék, hogy lankadt helyzetben húztam hátra, merev helyzetnél már csak épp a makk legvastagabb részéig tudom lehúzni, és a makk pereme alá szorosan 1 ujj rásegítéssel, de könnyedén tudom behelyezni, viszont akkor már felszül
2014. jan. 4. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet,de inkább féknek hangzik.


Ha még semrövid fék lenne hanem szükület akkor óvatos legyél a dokikkal mert fitymaszükületnél ha merev állapotban azért feléig le tudod húzni a makkról a fitymát akkor nem kell körülmetélni,ami hosszú gyógyulási idővel viszont sok orvos egyből metélni akar,holott bemetszéssel,fityma plasztikával orvosolható az,ekkor megmarad a fitymád,nem lesz lényegi változás a kinézetén.


Nem mindenkinek tetszik ametélt pénisz.

2014. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Bíztoság kedvéért majd ha az orvos megnéz és fitymaszükületet mondana akkor mond meg neki hogy te szeretnéd a fitymád megtartani,nem szeretnél körülmetélést,végülis leírtad hogy valamennyire tudod a fitymád hátrahúzni még mereven is.A műtét előtt azért kérj gondolkodási időt és a műtétet is visszalehetmondani.


Dokihoz menj,néha érdemes több orvost is felkeresni.Nem csak metéléssel lehet szükületet megszüntetni.

2014. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!