Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van olyan eset amikor nem...

Van olyan eset amikor nem kell foglalkozni a nagy mértékű hereviszér tágulattal?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és nagy mértékű hereviszér tágulatot állapítottak meg. Az első orvos műtétet javasolt, viszont amikor elmentünk egy gyermek urulógushoz, nem tartotta létfontosságúnak. Azt mondta, akkor kell majd műteni, ha problémák lesznek vele a jövőben. Utána néztem, és olvastam, hogy hosszú idő után a heresorvadás veszélye állhat fent. Aki ehhez ért, tudna segíteni?


16/F



2014. jan. 6. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el másik urológushoz! Nem hiszem, hogy meg kéne várni, hogy problémák legyenek.
2014. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az orvosnál jobban senki nem fogja tudni. :)

Minden esetre nekem is van egy kisebb fokú.. Azt mondták rá, hogyha fáj vagy a későbbiekben annyira romlana a gyermeknemzés esélye, akkor fontos lesz a műtét. Nálad is ezért javasolhatták egyből a műtétet. (fiatal vagy és nagyfokú)

Ha nagyobb biztonságot szeretnél próbáljátok meg kikérni egy harmadik orvos véleményét is mégha kellemetlen is a vizsgálat.

2014. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jan. 7. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Én magam sem értem hogy mondhatnak orvosok olyat,hogy ezzel nem kell foglalkozni .Majd akkor kell már ha a herét is szét kell darabolni,kihúzkodni belőle az eldugult ércsomókat.Az első tünetek a here vénájában keletkeznek .Lasul a véráramlás bent.Ezzel együtt a herében is .Ez vezet a sorvadáshoz.Ez a betegség soha önmagától meg nem gyógyul,de gyógyszer sincs rá,csak a műtét.

Sok orvos véleményét elolvastam,de egy sem írta azt,amit egy irodalom órán tanultam ." Hely ráérünk arra még "

Hasonló eset,mint egy fogon a kis lyuk keletkezése.A fogorvos nekem azt mondta,ez még kicsi,várjuk meg amig nagyobb lesz .Nem vártam ,elmentem egy másikhoz.Azt mondta

kicsi lyuk nincs,csak lusta fogorvos,és betömte a lyukat.

Hasonló esetet vélek felfedezni nálad is .

Ha meg valaki nem megy időben,azonnal felteszik a kérdést,

hol volt eddig ?

2014. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A herevisszér tágulat az egyik legelterjedtebb férfi meddőségi ok.


Van a fájó, csillagokat látó változat, akkor nem kérdés a műtét. Ilyen volt nekem.


Aztán van a tünetmentes, lappangó változat, amikor egyetlen jele, hogy nem jön a baba. A pár vizsgálata során szokás eljutni a férfi-meddőséghez és onnan a herevisszér-tágulat okozta elégtelen spermium termeléshez. Ilyenkor is műteni szokás, ami ugrásszerűen szokta növelni a nemzőképességet. Ilyen volt a szobában az összes többi ágyon (6-7 férfi).


Ha 16 éves vagy és már nagy mértékű a visszértágulatod, akkor én kifejezetten mondanám a műtétet, még ha semmi konkrét tüneted (fájdalom) sincs (utána lesz egy ideig). De ha hagyod, akkor olyan heresorvadást szenvedhetsz el, ami mindörökre gyermektelenné tesz.


Még; nem kétségbe vonva az orvos tudását meglep, hogy a gyermek urológus egyáltalán foglalkozott veled. Már nem vagy gyerek, biológiailag férfi vagy. Mi dolgod ott? Ottan a le nem szállt herékkel szokás bíbelődni (ami elhanyagolva szintén meddőséget okoz majd). A meddőség már a felnőtt urológia területe.

2014. márc. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!