Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 13 évesen,17 centi. Nem túl nagy?

13 évesen,17 centi. Nem túl nagy?

Figyelt kérdés
lankadva 13
2009. dec. 5. 18:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


38 kg??? Bevallom, ez nekem kicsit túl kevésnek tűnik a 158-hoz...ezt megerősíti a 15.22-es BMI testtömegindexed, ami annyit jelent, hogy erősen sovány vagy...! Mindig is ilyen sovány voltál? (BMI=testtömeg (kg) osztva testmagasság (m) a négyzetennel.)

Mit sportolsz, és mióta?


Mindegy...nem ez a téma... :)


És ugye apukád is mint írtad ugyanekkora mérettel van megáldva... Bár ő - igazad van BMI-je szerint is - kissé túlsúlyos. Akkor most megosztanám veled, hogy én is kb. hasonló paraméterekkel rendelkezem, koromat kivéve.

De nálunk ez normálisabb, mint nálad, mert mi már felnőttek vagyunk. Nálad viszont azért egy picit furcsa, mivel még csak 13 vagy és a serdülés a fiúknál úgy 11-12 éves kor körül kezdődik, ill 16-17 körül fejeződik be. Ahhoz képest elég hamar megnőtt ott alul... és ha vonalzóval mérted, akkor még egy fél centit nyugodtan hozzáadhatsz ennyit ugyanis minden vonalzó csal... :)


Hadd kérdezzem még meg, hogy mikor kezdtél el hirtelen nőni és a testmagasságod változásához képest mennyivel előbb v. később kezdett ott változni a méret a lábaid között (herezacskó, herék és a pénisz mérete)?

2009. dec. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Hát 2 hónap alatt 11 cm-ert nőttem a... ott lent pedig 3 cm-ert.
2009. dec. 20. 08:38
 23/29 A kérdező kommentje:
és kábé ugyanakkor nőtt a magasságom és a... is
2009. dec. 20. 08:40
 24/29 A kérdező kommentje:
sport? 6 éve focizom. meg néha lejárok kosarazni. Kipróbáltam 1-2-szer a futást is.
2009. dec. 20. 10:29
 25/29 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Az az érdekes, hogy a természet mekkora tréfákat képes űzni az emberekkel...veled is. A legvékonyabb felnőtteknek van a legnagyobb és leghosszabb farkuk, emellett ez még lehet népcsoportfüggő is. Figyu-zd csak meg az alábbi linken egyes emberi rasszok(1) átlagméreteit átlagos testmagasság esetén...


>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..


Korodhoz képest igen intenzív változáson mész most keresztül és számos dolog csappantja önbizalmadat. Vannak olyanok, akik félnek saját maguktól ebben az időszakban, bizonyos változásaikat, ezek végeredményét nem akarják elfogadni, képtelenek feldolgozni. Ez a serdülőkor kellemetlensége, hogy fejlődsz és nem érted önmagadat. Mi miért így alakul(t) ki miért úgy? És ha már az úgynevezett "érzéseid" is beindultak, az okozza a legnagyobb problémát.


Visszatérve a méretekhez, az általad megadott paraméterekkel lehetőséget adtál nekem, hogy elképzeljem milyen embertípusba tartozol és megértsem, hogy a serdülés melyik fázisában vagy, emellett párhuzamot vonhassak veled és a statisztikákkal.


Vékony, növőfélben lévő, magával kapcsolatban némiképp elbizonytalanodott fiatalembernek hiszlek, nem csodálkozom a megadott méreteken. Sportolókra meg aztán főleg jellemző lehet a nagyfarkúság. Hogy miért...ne kérdezd, nem tudom! :-)


Ismerek egy már felnőtt focista srácot, akinek kisebbségérzése lett, annyira bámulták tátott szájjal a zuhany alatt serdülő társai a fütykösét, ugyanis ahogy hüledezve mesélték nekem többen is "akkora szerszáma volt mint egy lónak!" XD Ahogy aztán ő mesélte egy hosszabb beszélgetés alkalmával, nem volt könnyű serdülő időszakának ez a része, mert nagyon zavarta, hogy mindenkinek átlagos mérete van, csak neki akkora, amekkora, pláne állva, mint egy karácsonyfa...


Egyszer koleszos voltam Magyarország keleti végében a Cívisvárosban. Elég vegyes korosztály volt ott. A te korodbelieknél gyakori használati tárgy volt a vonalzó a fiúszinti zuhanyzóban... XD

Egyik este éppen elment az áram a koliban és környékén, és mindenki gyertyákkal, mécsesekkel meg elemlámpával világított,...a zuhanyzóban is. Miközben zuhéztam, meg még vagy ketten rajtam kívül, kb. 5 tinicsávó bejön elemlámpákkal meg néhány hosszú vonalzóval, és...

...

...

... khm ... (XD)

Végeredményben volt egy srác aki 16 éves létére úgy kb. 21 cm-es péniszhosszmérettel és 13-cmes kerülettel büszkélked7ett merev állapotban, és ez nem kamu! Ráadásul a fitymája túlérte a makkját még vagy fél cm-rel. (Petyhüdten volt, ha jól emléxem: 14 vagy 16)

A II. helyezett 18,5 cm volt, a III. 17,5.(és ha úgy vesszük, hogy a vonalzó csal vagy fél cm-t...akkor el tudod képzelni a dolgokat. Amit azok a srácok csináltak az maga volt a... >:F ...őrültség. De hát ha őket ez így annyira érdekelte... O.o

(Megjegyzés: a másokét méricskélő, úgymond... "buzuló" srácok -- akiknek a sztoriját az imént röviden elmeséltem -- közül sokan ma komoly párkapcsolatban élnek, tehát a kíváncsiság kielégítése nem azonos a homokos beállítottsággal. Ebben a korban a fiatalok keresik, felfedezik önmagukat, miután pedig sikerült a kiismerés, ill.kielégíteni kíváncsiságukat, csak ezután kezdenek el érdeklődni a másik nem iránt egészséges családi minta esetén.)



Szóval ne aggódj, nem vagy egyedül ezzel a mérettel, vannak még nálad nagyobbak is, de ha tovább nősz odalenn, elképzel7ő, hogy ez még nem a végleges méreted lesz....


Ami viszont Téged illet, bizonyára nehéz derbi vár még rád saját magaddal kapcsolatban, ha nem vagy elégedett a kifejlődéseddel, mivel meg kell tanulnod elfogadnod önmagadat és az Isten és a genetika együttesen teremtette adottságaidat is. Egy biztos és ezt most nem gúnyolódásképpen értsd... a csajoknál lehetsz tutisiker egy hatalmas dákóval, de az igazi csaj, aki téged szeretni fog, az nem a fütyid mérete miatt fog szeretni, hanem önmagad miatt. (Az a csajszi/nőci ugyanis, aki méret, forma, fityma, bőrszín ill. egyéb külsőségek alapján ítélkezik, a saját véleményem szerint nem érdemel meg Téged.) Lényeg, hogy ne úgy állj hozzá, ha úgy állsz hozzá, hogy "Jaaajj, mekkora a farkam, miért nem le7 kisebb a cerkám...?", hanem fogadd el magad úgy, ahogyan megáldott a Sors, légy büszke magadra bizonyos fokig, (de azért persze túlzásba ne vidd... :-D) és ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak, gondolnak ill. pletykálnak róla, vagy rólad. Te attól nem leszel jobb vagy rosszabb személyiség, mert ekkora a cerkád. Ha meg a társaidat netán annyira lenyűgözné a méret, ne húzódj be magadba, mint az általam feljebb említett focista, hanem állj ki és vállald fel magad bátran, mert ez vagy te: Egy saját, önálló egyéniség, az átlagnál egy kicsit nagyobb farokmérettel.


A hosszas fütykös előnyeiről ill. hátrányairól még hosszasan lehetne mesélni, beszélgetni, de sztem, most gondold át, dolgozd fel, emészd meg az általam fent leírottakat! Ha rosszkedvű voltál a méret miatt, akkor remélem h. a néhány kissé ...khm... poénos ... XD sztorival sikerült feldobnom kedvedet, önbizalmadat, hozzáállásodat. Ne aggódj...fel a fejjel! :-)



Ha bármi új kérdésed merülne fel ezzel, vagy más hasonló egyéb dilemmával kapcsolatban, és dumálni akarsz róla nyugodtan írj rám priviben, átbeszéljük és megoldjuk. :-)


Most pedig kellemes karácsony(fá)t! ;-)


Üdv!



* * * * * * * * * *

(1) >> [link]

2009. dec. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Átlagnál nagyobb,de lehet már most elérted a végső méreted,meg az sem mindegy milyen fejlett,magas vagy.A bátyám már ennyi idősen elérte a végsőt bár ő már ekkor 185 cm volt és 20cm ami,a magasságához passzol.
2010. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Hát ha mindössze 158 cm vagy,ami egy 13 évesnél kicsi legalább 168-nak kellene lenned,akkor nem nagyon hiszem hogy 13 cm-es lenne alapból a kukid,mert aki ilyen kicsi azok pont hogy később érnek,szőrősődnek és nő a kukijuk,ha azt a bizonyos 168 cm-t elérted akkor talán elhiszem.Apukád is elég kicsi,én csajként alig pár cm-vel vagyok ennél kisebb.Nem egy kisnövésű rokonom,iskolatársam volt és mind kicsi és csupi volt amig a csajokat nem érték utol,de akkor se lett nekik nagy.Nem is nőttek magasra,de alapméretük 12 cm lett,nem nőatt tovább,volt akinek még ekkora se lett
2010. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Hát a korodhoz képest kicsi vagy,én se nagyon hiszem hogy ekkora lenne,mert az elég feltűnő lenne gatyán keresztül egy ilyen korához képest alacsony gyereknél.Nálunk is a csupasz hónaj lebuktatja a 13-14 éves korosztályt,hiába a kamu.
2010. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
13 cm normál állapot nem nagy egy magasabb 13 éveshez,de én is furcsálom,hogy mint írod 158 cm magas vagy,ami marha kicsi,és általában csak a magas,fejlett fiúknál szokott ennyi idősen viszonylag az átlaghoz képest nagy lenni,mert inkább 15 éves kor körül kezd el igazán nőni,addigra kezdenek a felnőttkori magasságukhoz közeledni,és nálunk is akik törpik voltak,azoknak a cerka is kicsi volt.Szóval mondani sok mindent lehet.Bár babáknál is van aki igen kicsi és van aki nagyobbal születik,szóval ilyen is van,de ritka.Valószínűleg elérheted a felnőtt méreted,ami ha 170 cm-re te is megnősz pont jó.De akkor is fura
2010. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!