Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nehéz légzéssel, zihálással,...

Nehéz légzéssel, zihálással, asztmával szabad sportolni?

Figyelt kérdés
Légúti allergiám van ami miatt aktív fizikai mozgásra befulladok, de szeretem a sportot és nem szeretném abbahagyni, valakinek valami tapasztalata ez ügyben?

2014. febr. 12. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Orvossal kell konzultálni. A sport kifejezetten ajánlott a legtöbb esetben, de szükség lehet gyógyszerre mellette (vagy legalább hogy a zsebedben ottlegyen, a biztonság kedvéért, ha szükség lesz rá). Szerencsére az asztmagyógyszerek legtöbbje lokálisan hat, így nagyon kevés elég belőle és a mellékhatások elhanyagolhatóak.


Én is asztmás vagyok, régen állandóan kellett gyógyszert szednem, aztán egy ideig nem kellett (de akkoriban nem sportoltam, jól meg is híztam), most pedig rendszeres sport mellett nem kell szednem állandóan, csak ha szükségesnek érzem. Nagyjából már kitapasztaltam, hogy mik a kiváltó tényezők, és hogy mikor kell a gyógyszer és mikor tudom egyéb módszerekkel (pl. ritmikus légzés) elkerülni a bajt.

2014. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!