Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Éjszakai légszomj, nyomásérzés...

Éjszakai légszomj, nyomásérzés a mellkas bal oldalán mire utalhat?

Figyelt kérdés
Néha előfordult már, de a tegnap esti nagyon súlyos volt. Mentőt is akartam hívni,de nem mertem. Ilyenkor hirtelen rámtör a légszomj, a levegővétel gyors és rövid, a kilégzés lassú és hosszú. A mellkasom bal alsó részén nyomást érzek mikor veszem a levegőt. Szédülés és kis hányinger is kísérte, illetve a fejemben olyan furcsa érzés támadt, mintha hirtelen nem lenne elég az oxigén. Viszont a szívverésem egyáltalán nem gyorsult fel, sőt én kifejezetten lassúnak éreztem. Pár hete voltam a háziorvosomnál, mert akkor fájt a mellkasom, de annyit mondott, hogy csak a fáradtság teszi. 23 éves vagyok, így kétlem, hogy bármi szívroham féleség lenne. Mostanság sokat stresszelek illetve dohányzom is. Nektek mi a véleményetek?

2014. febr. 14. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj el háziorvoshoz és kérj beutalót kivizsgálásra.

Tüdőszűrő, EKG, vér..stb. Lehetőleg minél több mindent vizsgáltass ki magadon, mert ez nem normális.


Ne hagyd annyiban, hogy a fáradtság teszi.

2014. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rekeszizom sérv!? nekem is hasonló tüneteim vannak de nem ennyire súlyosak. Nekem rekeszizomsérvet állapítottak meg.
2014. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb ilyenkor ügyelet vagy mentő! Ez a fajta tünetegyüttes NEM JÁTÉK, még akkor is, ha a végén kiderül, hogy nem is az volt!

Szívritmuszavarod simán lehet.

2014. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos, a múlt este megint rámjött. Elmentem az ügyeletre. Az EKG-m rendben, a vérnyomásom rendben, kicsit lázas voltam, de egyébként semmi mást nem találtak. Meghallgatták a tüdőm, arra is azt mondták, hogy teljesen tiszta. A doki annyit mondott, hogy valamilyen nem influenza eredetű vírus lehet, de még gyógyszert sem írt fel. Tüdőszűrésre érdemes elmennem? Mi lehet ez?
2014. febr. 20. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos hogy rekeszizom sérv!!!!

Akkor jön rád ha fekszel? És a jobb oldaladon fekszel????

A gyomor ilyenkor fel húzódik a mellkasba és nyomja a tüdődet. Egy fekvő röntgen tudná kimutatni. Vagy mint nekem CT-n látták meg. Mert abban feküdve tolnak be.

2014. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A láz irányában is érdemes lehet tovább kutatni, pl vérvétellel. Szívburokgyulladás, mellhártyagyulladás?
2014. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!