Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületet érdemes...

Fitymaszűkületet érdemes ''megtartani''?

Figyelt kérdés
Elég hülyén tettem fel a kérdést :D hosszabban (akinek volt/van benne része az írjon): érdemes lenne részlegesen körülmetéltetni magam, vagy jobb lenne így hagyni, ahogy van? Teljesen nem akarnám semmiképp... igazából egyáltalán nem akarom, csak érdekel, hogy megéri-e, vagy fáj/csúnya/érzéketlen, és nem éri meg. Születésemtől kezdve nem tudtam lehúzni egyáltalán. Kicsit tisztálkodási problémáim vannak, de nem nagy dolog, így nem akarom magam levágatni.
2014. márc. 25. 19:13
1 2
 1/13 katniss_ ***** válasza:
54%
Hány éves vagy most? Nem túl nagy fájdalom, szinte minden fiúnál jelen van kis korban, csak kezelik. Van rá kenőcs vagy műtét! --> háziorvos elsősorban amit ajánlok
2014. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Fitymaszűkületet semmiképpen sem érdemes "megtartani". Mivel nem tudod rendesen tisztítani begyulladhat, ráadásul a szexuális életedben is akadályozhat.

Hogy milyen kezelést engedsz, az a Te döntésed, de ehhez előbb meg kellene nézetned egy orvossal!

Maga a műtét nem fájdalmas, mert érzéstelenítéssel csinálják (gyerekeknél esetleg altatásban). Az utánakövetkező időszak viszont kellemetlen persze. A gyógyulás kb 4 hét.

Az, hogy kinek tetszik és kinek nem, az mindenki magánvéleménye. A körülmetéléstől normális esetben nem lesz érzéketlen a péniszed, csak esetleg csökken a makk érzékenysége.

Bármit is választasz, a lényeg az, hogy elhanyagolni nem szabad!

2014. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
SEMMIKÉPP nem érdemes "megtartani". Begyulladhat bármikor. Ráadásul: nem tudom, hogy minek fél a makk érzéketlenebbé válásától az, akinek a makkja ebben a pillanatban teljesen hozzáférhetetlen (és azon gondolkozik, hogy ez így is maradjon)!
2014. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok

első :)

2014. márc. 25. 20:10
 5/13 A kérdező kommentje:
és mi van a kiszáradással és a többi utóhatással?
2014. márc. 25. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

És a kiszáradáson minek görcsöl az, akinek a makkja pillanatnyilag teljesen hozzáférhetetlen...?


Amúgy mi lenne, ha elmásznál az urológushoz, meghallgatnád a véleményét és utána görcsölnél ezen? Lehetséges, hogy a fitymaszűkületed egy bemetszéssel is gyógyítható, és akkor semmiféle kiszáradásod vagy más hasonlód nem lesz. A részleges körülmetélés után a fitymát vissza lehet nyújtani, szóval akkor sem kell, hogy bármi ilyesmi előforduljon. Ezen kívül bizonyos országokban a férfiak 100%-a teljesen körülmetélteti magát és többségében a világon semmi bajuk nincs emiatt.

2014. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
bemetszéssel nem hiszem, hogy meg lehetne oldani - igazából odáig el sem tudok jutni, hogy megtudjam vajon a fitymafékem rövid-e... a tágítással van bajom... mármint érted :D körbe
2014. márc. 25. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem régen volt fitymaszűkületem amit műtöttek, utána *zar volt pisilni. Aztán 10 éves koromra a rossz tisztálkodási metódusnak köszönhetően letapadt amit orvos nem tudom hogy kezelt volna, de az én megoldásom amit a természet szolgáltatott vált be a legjobban erre a problémámra. A maszturbációval szépen lassan levált a bőr, és már abszolút nincs vele problémám. Szerintem azért kérd ki egy orvos véleményét is. Nem biztos, hogy műtét az egyetlen megoldás.
2014. márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

A fityma szükületet nem csak körülmetéléssel lehet orvosolni,hanem van bemetszés és fityma vagy z plasztika is,ekkor csak a szükületen lazítanak,de nem vágják le a makkot borító fitymarészt.


Ha nem tudod lehúznia makkoról a fitymád akkor hogyan tisztálkodsz?

Hogyan maszturbálsz?


Ezzel ne játsz menj el urologuhoz,csak megvizsgál,elmondhatod hogy metéltetni nem akarod magad,az hogy megvizsgál,nem jelenti hogy műteni is fog,erre nem kényszeríhet,de menj el orvoshoz vele,nézesd meg.


Ha nem jön le a fitymád a makkról lehet letapadásod van.De ha mozgatod meleg vízben a fitymád akkor sem megy jobban hátra?-,mert van aki ezt csinálja,csinálta és teljesen rendbe jött tőle.


Menj el orvoshoz vele!

2014. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan menj el orvoshoz vele,ne játszál vele tovább,és mond el hogy ha nem akarod megad metéltetni már annyi más megoldás is van,de magától nem fog meggyógyulni,ha csak metélni akar akkor menj el több orvoshoz is hallgads meg őket,mond el te mit szeretnél ennyi és majd valamire csak jutok.
2014. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!