Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha hozzáérek a makkhoz fáj....

Ha hozzáérek a makkhoz fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, fitymaszűkületem van, régen hátra se jött a bőr, ezért nem is próbálgattam hátrahúzni. Most viszont amikor megpróbáltam hátrajött, és amikor hozzáértem a makkhoz fájt. Mit tegyek? Dokihoz nem merek el menni.

2014. ápr. 25. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem biztos hogy neked fitymaszűkületed van.Csak eddig nem szorgalmaztad ezt .Természetes hogy nagyon érzékeny,hisz nem ehhez az állapothoz volt szokva .A gyakori hátrahúzogatás segít ezen legjobban .Nem kell kényeskedni,mondaná a doki is .
2014. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Pedig jobb lenne, ha megmutatnád egy orvosnak! Ha erőltetve hátrahúzod, a fitymád bőre berepedezhet/megsérülhet és még jobban összeszűkülhet a fitymád!

A makkod egyébként azért érzékeny, mert a szűkületed miatt eddig nem érték ingerek.

2014. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem tudom miért fáj de a szûkûlet miatt orvoshoz kell menned! ilyen nincs h nem mersz! van h muszáj felkeresni egy dokit mert ez nem játék. én sem örûltem mikor ultrahangozták a zacsim vagy mikot a doki bedugta az ujját a seggembe. Én sem szeretek orvoshoz járni, de ha nekem lenne ilyen gondom a farkammal én már rég elmentem volna. Szolj apádnak ha anyudnak nem mersz vagy tesónak akárkinek! mindenképp szûkséges lenne h megnézze egy orvos. irj rám, dumálhatunk, de a dokihoz mindenféle képpen el kell menned!

20F

2014. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy van fitymaszűkületem, vagyis inkább volt, mert régen amikor kb 7 éves voltam látta orvos, és azt mondta hogy fitymaszűkület. Akkor még nem tudtam hátrahúzni, és emlékszem rá hogy amikor körülbelül két éve is próbáltam hátrahúzni de akkor nem ment, aztán rá egy évvel megpróbáltam mégegyszer, akkor nehezen, de hátrajött és egy kis fájdalommal hátrajött. Most pedig teljesen könnyen hátrajött és csak akkor fájt amikor hozzáértem a makkhoz.
2014. ápr. 25. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy a fitymaszűkületet általában a bőr hegesedése okozza. Amikor megpróbálod hátrahúzni a bőrt, a szűk, rugalmatlan, heges részen apró sérülések keletkezhetnek. A látszólagos javulást követően aztán a fityma megint szűk lesz, amikor ezek az apró sérülések meggyógyulnak.

Ezért otthoni kísérletezés helyett inkább beszélj a szüleiddel és nézessétek meg orvossal! És addig is próbáld tisztán tartani a péniszed a fityma alatt is, amennyire lehetséges, hogy nehogy begyulladjon!

2014. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

> általában hegesedés okozza


Nem.


Az eredendő (gyermekkori, természetes) szűk fityma nem heges, csak szimplán szűk. És a helyes használata jellemzően lazít rajta, kinek korábban, kinek később.


A *kialakult* (pathologikus) fitymaszűkület egy részét viszont valóban sérülés okozza – gyulladás, fertőzés vagy egyéb mechanikus trauma. Esetünkben viszont nagyon valószínű, hogy nem erről van szó.


A bőr pedig amúgy nem reagál mindenre mikrorepedésekkel és nem reagál minden mikrorepedésre hegesedéssel. Ha így lenne, meghízni, megnőni se tudnánk.

2014. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De igen! Általában valamilyen hegesedés okozza pl gyulladás következtében.

Amiről Te beszélsz (adhesio cellularis vagy fiziológiás phimosis), az néhány éves korra spontán megszűnik és ilyen korban már nem jellemző.

A heges bőr pedig a test semelyik részén sem rugalmas, tehát a fogyást nem lehet összehasonlítani a hegesedés okozta fitymaszűkülettel.

2014. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
a sejtes letapadás nem teljesen egyezik a fiziológiás phimosisszal. Nekem közel 6 éves koromban vált le az utolsó letapadt terület de például sose volt explicite szűk a fitymám kb. 3 éves koromtól, mindig könnyen hátrament pontosan a letapadásig. Vedd észre továbbá, hogy a Kérdezőnek nem kialakult a szűkülete, hanem egyszerűen csak volt mindig is, és használat híján nem is volt mi nagyítson a nyíláson.
2014. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam le mindkettőt, mert ezek egyike sem jellemző már ennyi idősen. Ennyire egyértelműen pedig nem jelenteném ki, hogy mi a baja, mert ezt még az orvos is csak vizsgálat után tenné meg (amit szintén javasoltam).
2014. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!