Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Antibiotikum szedésére milyen...

Antibiotikum szedésére milyen hatása van az alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés

Levoxa 500 mg filmtablettát írt fel az orvosom, mert véres volt az ondóm, és 7 napig kell szednem, Hétfőn kezdtem, de ma úgy adódott, hogy ittam (4 feles házi pálinka + 2 doboz sör = nem egyszerre !!! reggel 8 és délután 5 között és ettem is rendesen, fociztunk is, és ki is jött belőlem az alkohol hatása). Illetve ma nem is vettem be antibiotikumot, mert ugye ittam.


Nem érzek magamon változást eddig szerencsére, de érdekelne, hogy esetleg lehet-e belőle valami problémám? A betegtájékoztatón nem is tüntették fel, hogy mivan akkor, ha alkohol fogyasztottam.


2014. máj. 1. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nincs hatassal. Nyugodtan ihatsz ra.
2014. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a gyógyszert. Ha nem is lesz tőle bajod, mármint nem leszel rosszul, akkor sem jó, hogy ittál, mert az alkohol csökkentheti a gyógyszer hatását.

Így meg pláne nem fog hatni normálisan, hogy egy-egy napra abbahagyod. Folyamatosan kell szedni.

Azért a véres ondó engem eléggé megijesztene ahhoz, hogy kibírjak 7 napot pia nélkül és normálisan beszedjem a gyógyszert.

2014. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A doki is mondta, hogy semmi gond, hogy ittam alkoholt :)

2014. máj. 7. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!