Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A makkomon a húgycső nyílásáná...

A makkomon a húgycső nyílásánál apró fehér pöttyök jelentek meg. Nem viszket, nem fáj, de kezd zavarni és azt veszem észre hogy kezd elterjedni jobban a makkomon. Mi a teendő? 17/f

Figyelt kérdés
Ha szükséges képet is tudok küldeni.

2014. jún. 4. 16:51
1 2
 1/11 szamo77db ***** válasza:
El kéne menni orvoshoz, szegénykém! Tudom, hogy mondani könnyű! Nincs egy olyan rokon vagy jó barát, aki elkísérne? Úgy könnyebb egy kicsit.
2014. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Éppenséggel van, viszont nem gondolnám, hogy annyira komoly lenne, mivel látni is alig lehet, és semmilyen bajjal nem jár. Örülnék ha ennyiből valaki esetleg ráismerne mi lehet ez, de ha végképp nem lesz semmi elmegyek vele valahova.
2014. jún. 4. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Guglizd be, hogy Fordyce pontok. Olyanok? (ki ad majd durvákat is, de keresgélj) Ha igen, akkor nincs gond, elég gyakori, és ártalmatlan. Viszont lehetnek szemölcsök is, amit kezelni kell, és ezt se te, se én nem fogjuk tudni eldönteni, így egy orvos nem ártana. Férfiként is törődnöd kell az ilyen jellegű panaszokkal, és elváltozás esetén fordulj orvoshoz, mert az a biztos. A nők ezt évente megteszik, túlélik, neked is menni fog. :)
2014. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez lesz az! Ez magától el fog tűnni vagy valami kenőcs jó rá vagy esetleg ezt nem lehet megváltoztatni?
2014. jún. 4. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez általában nem szokott eltűnni magától, a kenőcsökkel nem vagyok képben. TB alapon biztos, hogy nem csinálnak vele semmit, de vannak ilyen eljárások.

A mondatom második felét viszont nem hallottad meg, pedig jó lenne. Ez is simán lehet még pl. vírusos szemölcs, mert kb. ugyanígy néz ki, és te nem vagy orvos, nem tudod megállapítani. 17 évesen pont ideje megtanulni, hogyha problémád van a testeddel, fordulj szakemberhez, és ne itt kérdezgess. (bocsi, de egészségügyis vagyok, és túl sok elrettentő példát láttam már, ahhoz, hogy tudjam, a magyarok nem nagyon szeretnek dokihoz menni, csak amikor már késő)

2014. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy ez mégsem az, mert nem a bőrömön vannak, hanem a makkomon. Pearly Penile Papules lesz szerintem.
2014. jún. 4. 18:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ha valami komoly lenne, pl. szemölcs akkor fájna/viszketne nem? Mert már vagy 2 hónapja ott van.
2014. jún. 4. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, a vírusos szemölcs rendszerint nem is fáj és nem is viszket. Ne vedd még át a doktoridat. :)

Ellenben így, ha nemi életet élsz, bátran átadhatod a partnerednek, nagyon fog neki örülni.

Nem akarlak ijesztgetni, a pearly is elég gyakori, és teljesen ártalmatlan, de tanulj meg felelősséget vállalni a saját testedért.

2014. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, arroganciára semmi szükség. Ezzel bőrgyógyászhoz kell fordulni, vagy hová?
2014. jún. 4. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, bőrgyógyász. A leírtak alapján nem kell lélekszakadva rohannod, de jobb, ha megnézi, ezzel nem veszítesz semmit. :)
2014. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!