Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Forduljak orvoshoz?

Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Antibiotikum kúra után, (főleg mandulámra szedtem, de több helyen is fájt az arcürgem) ami 8 napig tartott, napi 3 bogyóval a hátam mögött, még mindig ugyan olyan büdös a vizeletem, mint a általában egy ilyen kúra alatt. Már 4. napja végeztem, de továbbra is büdös, illetve nem/nehezen ledörzsölhető fehér réteg van a makkomon, közvetlen a vizelő nyílás környékén, túrot kizárnám, azt letudom mosni. A kúra alatt a figymám pirosabb volt mint szokott, de betudtam a gyógyszernek. Már nem piros, fájdalmaim nincsenek és nem is voltak, de a szag zavar. Étrenből fakadóan szerintem nem lehet, egyedül szeletelt kolbászt ettem minden nap. Makkomat megdörzselve csak átlagosan "büdös" a kezem, így inkább belső problémám lehet, de éppen egy antibiotikum kúra után?

2014. jún. 22. 23:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve ha a válasz igen(szinte biztos vagyok benne), akkor milyen orvoshoz?
2014. jún. 22. 23:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugye Augmentin volt?
2014. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Antibiotikum kúra után előfordulhat gombás fertőzés egyeseknél. Szerintem mutasd meg bőrgyógyásznak!
2014. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kivételesen Ospen 1 millió NE. Augmentim a kúra után 1 nappal kiszokott ürülni,szag szempontjából.
2014. jún. 22. 23:25
 5/8 szamo77db ***** válasza:
Én allergológust is felkeresnék ezzel a problémával! Én több gyógyszerre is allergiás vagyok. Egyszer test szerte jelentkeztek tenyérnyi foltok, máskor a cerkámról vált le a bőr. Ezzel 1 hónapig jártam minden nap a bőrszakrendelésre, ahol egy hölgyekből álló csapat elé kellett kilöknöm és ecsetelték. A penicillin származékokkal pedig végképp vigyázni kell, mert egy anafilaxiás sokkba bele is lehet halni! (Úgy tudom, az anafilaxia valamiféle fehérje összeférhetetlenség.)
2014. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is gombára gyanakszom. Antibiotikumos kúra után meg tud borulni az ember faunája (végülis kiirtod az ártó és az ártatlan baktériumok jó részét), és a gomba ettől el tud szabadulni.


Próbálkozz Canestennel, és konzultálj egy bőrgyógyásszal.

2014. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jó bioszból, de a gomba az nem külső dolog? A makkom csak makkszagú, ha van ilyen kifejezés, de a vizeletem büdös. Megjegyzem mára már elenyészően büdös, de még mindig nem normális.
2014. jún. 24. 22:49
 8/8 szamo77db ***** válasza:
Rendszeresen van baj a manduláiddal? Nekem így volt, végül hullott a hajam, fájtak az ízületeim és nagyon rossz labor leletem volt. Ki kellett venni, nem volt más megoldás, mert a gyógyszerre sem reagált már. Ecsetelték is, hol lila, hol barna folyadékkal, de hiába. Lehet, jobb volna neked is, ha megválnál a manduláidtól. Hány éves vagy?
2014. jún. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!