Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hány fokos az a víz amelybe...

Hány fokos az a víz amelybe még károsodás nélkül bele lehet ülni (hideg-meleg)?

Figyelt kérdés
Nem tudom az a a víz hány fokos lehet ami általában a csapokból jön. Én melegvizes csapot kinyitottam és azzal egy kádat tele engedtem. Hideget nem tettem hozzá. Nem tudom ez hány fokos lehet, rettentő forró volt. Kb. vagy félórára ültem bele vagy valamivel tovább. Ha nem mozogtam már nem éreztem, ha egy picit is megmozdultam égetett. Egy idő után eléggé rosszul lettem, szédültem, de a legrosszabb volt elkezdett remegni az arcom, meg az orrom. Ezt mi okozhatta? Olyat hallottam, hogy pl. a forró-hideg váltott fürdő nagyon egészséges növeli az ellenállóképességet. De olvastam olyat is, hogy a forró fürdő nem jó. Mi az igazság ebben? Lehetett e valami bajom?
2010. jan. 12. 17:15
 1/9 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy ahol a bőrömet érte ott vörös színű lett egy darabig.

Előre is köszi a válaszokat!!!

2010. jan. 12. 17:18
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogy mennyi időt szeretnél eltölteni egy 1-2 fokos vízben :) Ugyanis nem bírnád sokáig, azonnal kipattannál belőle, zihálni kezdenél, sokk érne, lefagynál annyira, hogy esetleg tüzet sem tudnál gyújtani a tóparton... :)


Én is jártam úgy, ahogy te, teleengedtem egy kádat forró vízzel, szerintem lehetett 80-90 fokos simán. A kazán legalább 100 fokosra felfűtötte a vizet, de míg a kádba ért, hűlt egy kicsit.


Persze ahogy beletettem a kezem, azonnal égetett, meg kellett várnom, hogy kicsit lehűljön... :( 45-50, esetleg 55-60 C fokos vizet szerintem kibír az ember... De javítsatok ki!

2010. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
30-35 fok felett megöli a spermát :D
2010. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért lettél rosszul, mert a forró vízben csücsülés tágítja az ereket és így leviszi a vérnyomást.
2010. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

te normális vagy?! minek csinálod?! a váltott fürdő nem extrém szélsőséges hőmérsékletekre vonatkozik... normál meleg és simán elviselhető langyos között váltakozó zuhanyt jelenti.


biz. típusú rákos betegeknél szoktak termoterápiát csinálni, de azt is szigorúan ellenőrzött feltételek mellett...

2010. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

A kellemes fürdővíz hőmérséklete télen 36 Celsius. 38 Celsius esetén kb. 30 percig kellemes a fürdő, 40 Celsius esetén max. 5 percig tudod elviselni. 42 Celsius meleg vízbe a legtöbb ember már nem tud belemenni, aki igen, 2-3 percnél tovább nem marad benne. Ennél melegebb víz éget. 42 Celsius feletti belső testhőmérséklet esetén a test fehérjéi bomlani kezdenek, ez olyan, mint amikor a rántotta folyékonyból fehérbe vált. A legalacsonyabb elviseselhető fürdő hőmérséklete személyenként és a külső körülményekhez igazodva változik. A 14 Celsius hőmérsékletű vizet a legtöbb ember elviselhetlenül hidegnek tartja, 18 Celsius hőbérsékletű vízben már állandó mozgással lehet tartozkódni, de csak azoknak kellemes, akik hozzászoktak a hideghez (pl. a svéd túristák). 20 Celsius felett nyáron már a legtöbb ember kellemesnek érzi a hőmérsékletet, ha kánikula van, viszont átlagos időjárási körülmények között 26-28 Celsius az ideális.

Remélem kimerítő voltam.

2010. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igen! a meleg-hideg vizes zuhany nagyon felfrissíti az embert. Épp a minap voltam egy ilyen fürdőbe, ahol mediterrán zuhany, élénkítő zuhanyok voltak. És ezek több zuhanyrózsából állnak és váltogatva jön a hideg, meleg, langyos víz. Nagyon jó MINDENKINEK AJÁNLOM!!!!

És ne meleg, forró kádban ülj mindig, akkor inkább menj el egy kis szaunára,ehhez ugyebár hozzátartozik hideg zuhany is. Szerintem szánj magadra ennyit :) Hidd el utána sokkal jobban fogod érezni magad:)

2010. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ:ha én zuhanyzom,akkor már 40-42 fokos víz is meleg már,fürdésnél 50-55 fok.
2012. dec. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
60 fok és 1 fok de ne kísérletezz vele!!!! mert veri déndzsőr
2014. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!