Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Befelé nőtt köröm. Ötletek?

Befelé nőtt köröm. Ötletek?

Figyelt kérdés
Befelé nőtt a körmöm, mert elfelejtettem kivágni mêg régebben. Most viszont már teljesen bevan gyulladva, a cipőt se tudom felvenni. Próbáltam kivágni óllóval, de olyan szinten fáj, hogy szinte hozzá érni se tudok. Valakinek van valami hasznos módszere ez ellen?
2014. aug. 9. 02:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen dolgot tehetsz. Ezzel el kell menni a sebészetre. Nem kell félni, negyedannyira sem fog fájni, mintha te otthon házi módszerekkel próbálnád megoldani a problémát. :)
2014. aug. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy népbetegség. Én 30 éve ugyanezzel a problémával küzdök. Lézeres műtét lesz a végleges megoldás.

Te most menj el sebészetre, kivágják és fél évig jó lesz.


Olvasd el itt az okokat:


[link]

2014. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi:D

De meg elobb megprobalom forro vizben..hatha puhul annyit hogy kitudom vagni

2014. aug. 9. 15:35
 4/9 szamo77db ***** válasza:
Nekem nagyon rég vették le először a benőtt körmöm. Azóta még rengetegszer újra. Jobb, ha leveszik és tiszta lappal indulsz. A körmöt pedig egyszerűen vízszintesen kell elvágni, nem szabad kinyesni a sarkát. Ezt a sebészeten mondták. Az injekció kellemetlen, mert a Lidocain feszít, mint a nyavalya, de utána nem érzel semmit. Otthon pedig ne piszkáld, ne csinálj vele semmit, ide már steril műszerek kellenek. Még az hiányzik, hogy elfertőződjön az a beteg köröm!
2014. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es esetleg ha valami gyulladas csokkentovel kenegetnem par napig,szerintetek nem javulna annyit hogy ki tudnam vagni?
2014. aug. 9. 19:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarok elmenni a sebeszetre:/
2014. aug. 9. 19:18
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Pedig ezt már csak a sebészek tudják rendbe tenni! Nekem a végleges megoldást az hozta meg, hogy felvágták a körömházat és a két szélét kiírtották, azért, hogy kevésbé széles legyen a körmöm és ne nőjön be állandóan. Én is nagyon féltem, de hidd el, az injekció után nem éreztem semmit. Túl leszel rajta és megnyugodhatsz! Amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása és fáj a műtéti terület, egy-egy Algopyrint be lehet venni. És kötözésre kell majd menni. De ettől se félj, nem ragad bele a sebbe a kötszer, mert steril vazelint tesznek a kötés alá. Egyszerűen le lehet húzni a lábujjadról. Együtt érzek veled! Fel a fejjel! Sajnos ezt most muszáj meglépned, azt hiszem!
2014. aug. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma sikerült kivágnom:D
2014. aug. 11. 21:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Két napig kenytem tetrán kenoccsel,es annyira kivette a gyulladast belolle,hogy olloval kitudtam szedni:D
2014. aug. 11. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!