Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Apró vércsepp a wc papíron,...

Apró vércsepp a wc papíron, nem először?

Figyelt kérdés

Sajnos van, úgy 2 hét alatt egyszer előfordul, hogy csak 2-4 nap után sikerül WC-re mennem. Tegnap előtt be is szedtem ilyen gyógynövényes tablettákat, tegnap kettőször meg is volt a hatása, ma is egy kevés, aztán letusoltam, wc papírral próbáltam még kicsit kitörölni(szebben nem tudom mondani) és akkor láttam, hogy van 1 apró kicis vércsepp, nem biztos, hogy az, mert nagyon halvány, de annak mondanám, és ez nem először van.


Olvastam, hogy lehet aranyér, meg ilyenek, WC papír nem dörzsölheti ki? Zewa-t használunk, de mindig "Sok adag" wc papír kell, hogy minden tiszta legyen... 17F


2014. aug. 18. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A wc papír nem dörzsöli ki (normál esetben), inkább aranyérre gyanakodnék az erőlködés miatt. Keress fel egy proktológust, nem olyan vészes a vizsgálat és legalább megnyugtat, hogy nem komolyabb baj van. A vérzéses dolgokkal nem szabad szórakozni.

Amúgy az aranyér jól kezelhető, de az lenne a legjobb, ha rendbe tudnád hozni a székelési szokásaidat. Egyél minden reggel egy natúr joghurtot pl. szilvalekvárral, plusz sok gyümölcsöt, igyál sok-sok folyadékot (ne cukros üdítőket!) és próbálj rostban gazdag ételeket enni. Tudom, ez 17 évesen nem könnyű, de az egészségedről van szó!


egy anyuka

2014. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A wc papír is kidörzsölheti. Nekem is elő szokott fordulni. És nincs se aranyerem, se semmi..szóval 100 %, hogy a papír cseszi ki.
2014. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül, lehet hogy neked mástól van. Lehet aranyér, végbélrepedés...egyiktől sem kell kétségbe esni, kezelhetőek. Először próbáld beállítani a székleted gyakoriságát, állagát...és aztán figyeld a wc-papírt, látsz-e rajta bármit. Ha látsz vércseppet, még mindig van 2 választási lehetőséged. Az egyik a vény nélkül kapható aranyér/repedés elleni krémek, kúpok. A másik, a proktológus. Aki szintén kúpot, krémet írna fel rá...csak vénykötelest.
2014. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálok javítani a helyzeten, bár szerintem is csak papír miatt volt ez, mert ma/tegnap könnyű székletem volt. Köszönöm még egyszer a tanácsokat! :)
2014. aug. 18. 15:31
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Ha módodban áll, magyarul olyan környezetben vagy, székelés után langyos szappanos vízzel mosd meg a végbélnyílásodat és környékét. Utána puha törölközővel töröld szárazra. Ezt követően jöhet egy kis krém!
2014. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!