Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » MIt jelent azt pontosan ha...

MIt jelent azt pontosan ha egy kisfiú rövid húgyvezetékkel születik? Mit tudnak vele kezdeni? Kell e műteni és milyen idős korban? Mindenképpen kell a műtét? (lennt)

Figyelt kérdés

Ha műteni kell akkor a nemiszerv külsején ejtenek vágást vagy a húgycsővőn belül operálnak?

Mennyi idős korban kell műteni?


és minden esetben kell a műtét?


2014. okt. 7. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy röviddel ? Mekkorával szülessen egy újszülött fiú.Mit kellene akkor műteni,ha nincs mit.
2014. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A betegség neve Hypospadiasis. (Így keress rá!)

Lényege, hogy a húgcső rövidsége miatt a húgycsőnyílás a megszokottól eltérő helyen található a péniszen. Kisebb korban szokták kezelni, műtéttel. Úgy tudom, hogy nem a húgycsövön belül operálnak, hanem vágást ejtenek, de a műtét pontos menetéről inkább egy orvost kellene megkérdezned!

2014. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ és igen rákéredeztem interntes urológustól és sebésztől is,és valóban hypospadiasis-t írt a sebész,de a sebészt azt mondta urológust kérdezek meg,az urológust meg hogy sebészt mert az tudna válaszolni.


Nevetséges volt az egész.

2014. okt. 11. 19:39
 4/4 A kérdező kommentje:

A kérdésem meg azért volt fontos mert egy 9 éves kis fiúról most tudtam meg az ismerettségi körömből hogy jelenleg ezzel műtik és én rácsodálkoztam hogy mért nem kis korában,akár csecsemőkorban tették tették ezt meg és mért pont iskola idő alatt kell elvégezni,mért nem szünetben.Azért ez nem egy apró kis műtét,komoly fájdalmakkal és komoly,hosszabb gyógyulási idővel szerintem.


Erre kitalálta az ismerős aki rokonságába van ez a kis gyerek hogy mert állítólag ezt ennyi idős korban kell elvégezni.Én ezt kétlem,hiszen szerintem jóval korábban is el lehetet volna végezni,a gyereket kevesebb kényelmetlenségnek kitéve ezzel,hiszen olyan pici lett volna hogy nem is emlékeszik rá.

2014. okt. 11. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!