Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizeletürítésnél ürülhet sperma?

Vizeletürítésnél ürülhet sperma?

Figyelt kérdés

Viszonylag régóta nem ürítettem már tárat. Vizelésnél észrevettem, hogy egy kevés, ragacsos, fehéres színű anyag is ürült. Lehetséges, hogy az felgyülemlett, felesleges sperma volt?


16


2014. dec. 12. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha régen nem maszturbáltál (és nem volt éjszakai magömlésed sem), akkor valószínűtlen, hogy sperma volt. Nem fáztál fel esetleg?
2014. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább prosztataváladék lehet. Mivel egy idő után túltermelésbe kerül az anyag, így a húgyhólyag mozgása során (vizelés) néha kipréselődik belőle egy kis mennyiség.
2014. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán a "nagydologod" végzése közben vizeltél? Mert ekkor megtörténhet, amit leírtál.
2014. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: Lehetséges, hogy felfáztam, de nem valószínű.

#3: Igen, nagydolog közben volt. Mi az összefüggés? :O :D

2014. dec. 12. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elején nem említetted, hogy székelés közben... Ezért gondoltam a megfázásra, de ezek szerint nem erről lehet szó.

A székletürítés, erőlködés hatására a prosztatádból űrül ilyenkor némi folyadék, ez az összefüggés.

2014. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 es a prosztatának nincs raktára ,igy nincs is miből kinyomni.Olvas utána ,mielőtt hűlyeséget irnál .
2014. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: "A prosztata termeli és TÁROLJA az enyhén lúgos kémhatású (7,29 pH-értékű) prosztataváladékot, mely az ejakuláció során távozó ondónak kb. 20%-át adja." - Wikipedia


Ebből a tárolt váladékból ürülhet valamennyi hasprésnél, de akár egyszerű vizelésnél is, ha az illető már hosszabb ideje önmegtartóztatásban van. Hozzáteszem, nem vagyok orvos, de nekem ez a forgatókönyv tűnik a legvalószínűbbnek.

(2)

2014. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7 es,hogy is müködik a prosztata?

Pontosan ugy mint a nyál mirigyeink .

De erről nézd meg az ide írt linket,a doki elmagyarázza ezt is,és még több hasznos dolgot is .


videoklinika.hu/rosta_prosztata_mukodese_gyulladasa_richter_/

kiválasztva - 12/2014

2014. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A prosztata nyugalmi helyzetben csekély mennyiségű váladékot termel, azonban szexuális izgalom hatására ez a mennyiség megnő
2014. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8: Dr Rosta az eletforma.hu oldalon a prosztatáról:


"..a prosztata csupán ejakulációkor teheti meg, hogy megszabadul a _benne felgyülemlett_ váladéktól. A férfiember reggel munkába menet meglát egy csinos nőt, és ha csak egyetlen pajzán gondolat is megfordul a fejében, a prosztata máris elkezd váladékot termelni – ugyanúgy, ahogy a nyáltermelést is elindítja egy étel gondolata, vagy a citrom látványa. A helyes az lenne, ha a munkahelyre érkezvén rögtön mennénk is a mosdóba megszabadulni a váladéktól.. Amikor egy férfi mondjuk hideg helyen üldögél, hideg kocsiba száll be, a hideg hatására is keringésfokozódást hoz létre és termelődik a prosztata váladék. Mi történik ezzel a váladékkal? Ahogy az előbb is mondtam, az emberek sajnos nem ejakulációval kezdik a napot, hanem dolgoznak, dolgoznak, majd mire hazamennek már el is felejtették, hogy mi is járt a fejükben reggel.

Így aztán a váladék marad és pang, a pangó váladék pedig ideális táptalaj a baktériumok számára.."


Tehát az oké, hogy a prosztata működése hasonlít a nyálmirigyhez, viszont a nagy különbség az, hogy a prosztata esetében a váladék tárolódik is (elvégre nem csoroghat folyamatosan mint a nyál) és csak ejakuláció hatására ürül ki. Könnyen belátható, hogy ha sokáig nincs ejakuláció, akkor a váladék egy idő után felgyülemlik és alkalmasint a korábban leírt módon távozik egy része.

Nekem ez elég egyértelműnek tűnik.

(2)

2014. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!