Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy tudok hatásosan borotválk...

Hogy tudok hatásosan borotválkozni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mivel érdemes pl.: milyen borotvával,kell-e borotvahab ... a végén használjak arcszeszt vagy valamit...... hogy tudom azt elérni hogy ne legyen csupa fekete pont az arcomon, mert azt nem szeretném .... igazából most lesz az első borotválkozásom.. 15 éves vagyok de már olyan bajszom van mint egy felnőttnek és ezért szeretném leborotválni de sokan azt mondják hogy túl korai és fekete pontos lesz az arcom. ezt szeretném megtudni hogy hogy lehet ezt mellőzni , vagy ha nem is mellőzni minél tovább elhúzni ezel nélkül.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. dec. 27. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos fekete pont egy darabig lesz csak, amíg meg nem nő ismét akkorára, mint most.


Úgy a legcélszerűbb, legalábbis én úgy csinálom, hogy bevizezem meleg vízzel az arcomnak azt a részét ahol boroválni akarok, vagyis a szőrt vizezem meg, hogy puhuljon fel.

Aztán először is a borotvát lefertőtlenítem, öntök egy kevés arcszeszt rá, de előtte még kiöblítem ezt is forró vízzel.


Ezután fogom a borotvahabot, egy keveset kinyomom a kezemre, majd a szőrre kenem fel, amit le akarok vágni.


Nos, ezzel megvagyok, akkor elkezdek sorban haladni, fentről lefelé borotválni a szőrömet. Amikor már nem viszi, vagy látod hogy tele van szőrrel a borotva, akkor víz alatt leöblítem, majd ismét addig borotválom, amíg viszi.


Aztán hogyha még maradt valahol szőr, akkor ott ismét végigmegyek, és néhol alulról felfelé is vágom, úgy könnyebben leszedi.


Miután ezzel is megvagyok, hideg vízzel megmosom az arcomat ott, ahol borotváltam, ez összehúzza a pórusokat a bőrödön - majd megtörlöm törölközővel, és utána arcszesszel végigkenem ott, ahol borotváltam magam.


Kb így érthető? :)

Ha nem, kérdezz rá ami nem világos.


21/f

2014. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon is érthető köszönöm szépen... annyi a kérdésem hogy a lentről felfelé borotválást miért nem szabad....meg hogy az mind1-e hogy milyen borotva arcszesz meg borotvahab?? :)

Egyébként köszönöm a választ teljesen megfelelő :)

2014. dec. 27. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
annyiban kijavítanám az elsőt hogy ne forró vízzel öblítsd a borotvát mert az élét tompítja. és ha teljesen alapos borotválkozást akarsz lentről felfelé is menj végig utána, úgy szedi le teljesen. ha csak lefelé húzod borostát fog hagyni. előtte persze újra síkosítsd az arcod
2015. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!