Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Volt egy herevisszér-műtétem....

Volt egy herevisszér-műtétem. Azóta mintha érzékenyebb lenne a herém. Lehet bajom? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, kicsi kiakasztó, amit írni fogok. Szóval: megvolt a műtét és hat hétnyi pihenést és ágyban levést rendeltek. Emelgetni dolgokat tilos, megerőltetni magam tilos. Rendesen be is tartottam. Egészen az utolsó hétig. A hatodik hétvégén részt vettem egy tevékenységben, ahol keményen cipekedtem és hegynek felfele meneteltem, jó sokat. Mindezt nyári melegben. Tudom, hogy nagyon hülye voltam, de ez egy olyan alkalom volt, ahol nagyon ciki lett volna másképp tennem (nem szeretném kifejteni, hosszú). A lényeg, hogy 15 kilót vittem a hátamon és mondom, mentem hegynek felfele sokat.



Akkor már egyébként teljesen egészségesnek éreztem magma, hisz egész addig csak pihentem. És tulajdonképpen utána sem éreztem semmi rosszat. Mégis kiráz a hideg, ha erre visszagondolok, pusztán azért, mert a mai napig bennem van a félelem, hogy ártottam magamnak. Elvileg már lejárt a pihenőidő, de ez nagyon nagy megterhelés volt. Annyit tudok, hogy a heréim elég érzékenyek, ha kicsit nyomkodom őket, akkor könnyen elkezd "zsibbadni", vagyis enyhén fájni. De nem tudom, hogy ennek ehhez van-e köze. Talán előtte is ilyen volt, csak bebeszélem magamnak. Szerintetek lehetett valami bajom? Azt hiszem, valami olyasmit mondott az urológus, hogy vízödéma keletkezhet és megdagad a here, ha nem tartják be a pihenőidőt. Ilyen nem volt, legalábbis nem tudok róla. Szerintetek?



Kérem, lehetőleg olyan írjon, aki ért hozzá! Urológushoz azért nem megyek, mert emberileg nem kedvelem, meg ez nem egy konkrét kérdés, és amúgy is kínos lenne, mert kvázi azt vallanám be, hogy megszegtem az általa előírt szabályokat.


2015. febr. 1. 23:36
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Ne aggódj,ez teljesen normális műtét után,még egy jó pár évig érzékeny(ebb) lesz.

A vízödéma nem akkor keletkezik ,ha nem tartják be ,hanem valakinél igen valakinél nem.

(a műtét után)

És ilyenkor meg lenne dagadva a here,szóval ne aggódj!

2015. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!