Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan borotválkozzak?

Hogyan borotválkozzak?

Figyelt kérdés

16/f

Most már igen csak elkezdett nőni a szakállam, bár szőke, ezért nem nagyon látszik, de én most már leborotválnám az államon meg a pajeszt.


A kérdésem annyi, hogy mennyire fontos a borotvahab, mert szerintem a kézmosó szappan is segítene. A szakállam egyébként gyenge szőrszálakból áll, szóval mondhatni könnyen jön. Azért gondoltam rá, hogy használnom kéne borotvahabot, mert a szappantól pattanások jöttek ki ott, ahol borotválkoztam (bajusz, áll).


Aztán az after shave mire kell? Azt használjak?


Meg aztán ez fontos, hogy milyen napszakban borotválkozok, mert a férfi rokonok többsége reggel szokott.


Tehát... Kell borotvahab? Kell after shave? Ha igen, minek?


Kösz a segítséget!


Üdv.


2010. febr. 14. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
borotvahab ha nem akarod nem muszáj de jó ha van mert mentolos és hűsíti az arcod és véd az irritálódástól.az after shave vagyis az arcszesz meg bizonyára jó ha van kéznél ugyanis amikor borotválkozol az arcodról bizonyos hámréteget is leszedsz.ezért a szeszel fertőtleníted.üdv
2010. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem a szappantól jöttek ki a pattanások, hanem magától a borotválkozástól. nem is pattanások voltak, hanem szőrtüszőgyulladás.


szerintem legjobb az elektromos borotva.

vagy ha kevés, le is gyantáztathatod, de utána érzékenységtől függően akár 1,5 napig is piros lehet a bőröd, ez tehát csak akkor javasolt, ha nem mész sehová sem 1-2 két napig.


ha igazi borotválást szeretnél, a napszak mindegy, de legjobb, ha azután fogsz neki, miután tusoltál, fürödtél, mert a felszálló gőz megpuhítja a szőrt, bőrödet.

legjobb a márkásabb borotvahab, de megteszi egy egyszerű hidratáló krém is, csak jó vastagon kend fel az arcodra, majd hagyd hatni pár percig, akár 5 percig is.

aztán húzd le borotvával.


ami fontos, hogy ott soha ne éritse a bőröd borotva, ahol nincs, vagy még nincs szakállad.

2010. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is hagyd a hagyományos borotvákat, és vegyél egy villanyborotvát...


Ha akarsz habot hazsnálsz ha akarod csak simán bevizezed..


Sokkal biztonságosabb mivel képtelen vagy összevagdosni magad és iritáció sincs..

2010. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Plusz nem kell after shave meg ilyen vackok a fiatal bőrödnek.



Az Afther shavet az egy héten egyszer mosdó embereknek találták ki akiknek már oylan szinten be van zsírosodva a bőrük hogy már nem is látni miylen szinüen születtek..


Nameg az is csak egy kacat amit el lehet adni.

Mint a gilette borotvákat a pótpengéivel..


kb 6 éve van villanyborotvám azóta egy karcolás nem volt rajtam se szőrtüsző gyulladás...

2010. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tutujka ***** válasza:
87%

Hallgass a tapasztaltra.

Nos borotvahab kell, és nagyon fontos, hiszen az puhítja fel a szőrt.

De ha tökéletes borotválkozást akarsz, akkor borotválkozás előtt forróvízben áztass egy törülközőt, majd tedd az arcodra, lepd el vele az egész arcod.

A forróvíz és annak forró párája, felpuhítja maximálisan a szőrt.

A borotvahabnál vedd figyelembe, hogy jó minőségű legyen, ajánlom a Nivea-t vagy a Gilette-t.

Ezekből is a gélt.

Alaposan dolgozd el a habot az arcodon, majd kezd el a borotválkozást 2 vagy 3 pengés borotvával.

Ehhez is a Gilette-t ajánlom.

Mindig a szőr növekedésének megfelelő irányba húzd a borotvát, soha nem szemben, mert így a szőr ( ha kicsit életlenebb már a borotva ) kicsavarodik, kifordul a bőrből s ettől lesznek a szőrtüszőgyulladások.

Ha végeztél soha ne használj szeszt.

Az irritál és öregíti a bőrt egy idő után, hiába kántálják a különféle bőrbarát adalékanyagokat.

Csak is hidratáló krémet tegyél a megviselt bőrre.

Erre jó a Baba testápoló, vagy kimondottan borotválkozás utáni hidratáló krém.

És még egy alapszabály!!

Ha már borotválkozol mindig!!!! csak és kizárólag HIDEG vizet használj, mert a hideg borotva rögtön összezárja a bőr pólusait, így kerülve el a kellemetlen fertőzéseket.

Ha végeztél akkor is hideg vízzel moss arcot.

Remélem segítettem.


Dr. Tücsök

2010. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tutujka ***** válasza:
100%

Ui: Ha hajlamos vagy a pattanásokra, kerüld a villanyborotvát.

És mindig új, tiszta törülközővel töröld meg az arcod, vagy mindig ugyan azt a törülközőt használ.

Más célra használt törülközőkön veszélyes bacik lehetnek.


Dr. Tücsök

2010. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sztem a valódi férfi igazival csinálja... nem villannyal...


De azért azt érdemes megfontolnod, hogy tényleg most akarod-e elkezdeni? (Csak azért, mert egyesek szt áldás a kisfiús arc, és ha most leborotválod, a durva vágásél miatt erősebbnek érzed majd a szőrt ott...)

2010. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyön köszönöm a segítséget!


Különösen Dr. Tücsöknek! (Bocs, hogy az egyik válaszodnál csak a "félig hasznos"-t nyomtam be. Véletlen volt.)


Tehát villanyborotva vs. hagyományos.


Igazából én azért borotválom le, mert már eléggé nő, szóval most már hülyén nézne ki, ha meghagynám.


Akkor első dolgom lesz beszerezni egy borotva habot.


A másik meg, hogy apukám ilyen 1x-2x... szóval ilyen rövid élettartamú borotvákat használ. Azokról mi a véleményetek?


És akkor az after shave-t pedig elfelejthetem.

2010. febr. 15. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem neked kell kitapasztalnod,hogy hogyan jóneked a borotválkozás.én például megmosom az arcom hideg vizzel és már borotválkozok is.utánna megint hidegvizet neki,aztán jöhet az arcszesz.benne van a nevében is hogy ez a szer taltalmaz némi alkoholt ami a mégjobban összehuzza a pólusokat.meglehet ezt is próbálni,aztán ha nem jó hanyagold.
2010. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tutujka ***** válasza:

A "rövidtávú" borotva a nevében foglalja a tulajdonságait.

Van, aki szereti van aki nem, bár Én nem vagyok híve.

De ha utazom és valahol vagyok, csak elfelejtettem vinni a borotvámat arra az esetre célszerű.

Mivel ezek a borotvák már el vannak látva krémcsíkkal így igen könnyű és egyszerű a borotválkozás, de nem hosszúéletűek.

Ha ezek mellett döntesz, ne várd meg, míg el kezd "húzni", mert akkor egyrészt kellemetlen lesz a borotválkozás, másrészt a múltkor írt szőrtüszőproblémák jelenhetnek meg, főleg gyenge, serdülő szőrnél.


Dr. Tücsök

2010. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!