Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 13 éves fiú vagyok és körülbel...

13 éves fiú vagyok és körülbellül fél éve nőtt egy csomó a mellemben kell ezzel valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Fél éve észrevettem hogy egy csomó nőtt a mellemben és ha megnyomom fáj!Kell-e ezzel valamit csinálni?Forduljunk orvoshoz?

2015. jún. 29. 06:32
 1/9 anonim válasza:
100%
Ne ijedj meg. Nekem is volt, természetes a fejlődésnél. Nem kell semmit, de hogy megnyugodj elmehetsz egx orvoshoz megmutatni.
2015. jún. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2015. jún. 29. 06:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell.Kamaszkorba léptél,kezdesz férfiasodni,változnak a hormonjaid .Ez igy van minden fiúnál ilyenkor .Nem kell nyomkodni,mert még be is gyulladhat.
2015. jún. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!De várhatóan mikor szoktak elmúlni?
2015. jún. 29. 07:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen csomó jellegzetesen a mellbimbó alatt szokott kialakulni a hormonális változások miatt. 15-16 éves korra elmúlik vagy legalább is erősen mérséklődik. Nyomogatni nem kell.
2015. jún. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell csinálni vele,ez a kamszkor egyik jele.
2015. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges 16-17 éves korig az, hogy duzzad a melled, vagy csomó jelenik meg.

Mindenesetre nem akarlak megijeszteni, de minden fiú, aki talál csomót ilyen idős korában, szerintem illene elmennetek orvoshoz megvizsgálni.Te is nyugodtabb leszel, mivel szakember mondja ki hogy baj, vagy sem :)

2015. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez normális,a hormonok beindultak nálad és sokszor sajnos meg is viccelik a hormonok az embereket mert több női hormont termelnek ekkor a fiúknak cicijük nő,de ez idővel el szokott múlni,van akinek pár hónap,fél év alatt,de van akinek a kamaszkor végén tűnik csak el,18-19 évesen sajnos


Ha nagyon izgulsz akkor megkérheted a háziorvosod hogy nézze meg.

2015. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is ugyanez van nem nyultam hozzá 2 hétig es most fele akkora
2015. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!