Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől fájhat a herém? Nem...

Thomasthorin kérdése:

Mitől fájhat a herém? Nem látszik rajta semmi.

Figyelt kérdés
Fáj a bal herém. Semmi nem látható rajta csak iszonyúan fáj, ha megmozdítom. Sétálás közben semmi baj, de például ha biciklizni akarok vagy ülés közben megmozdítom a bal lábam elkezd fájni. Mi lehet ez, mit tegyek? Az orvostól félek.

2015. aug. 19. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sérv.
2015. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Korod ? Miért kell félni az orvostól.Megtapogatja ,és ha gyanit valamit,meg akkor is ha nem,de biztos akar lenni a dolgában ,elküld ultrahang vizsgálatra .Ez egyik sem jár fájdalommal .Lehet hogy nem is a herével van gond,ezért más vizsgálatra is elküldhet.Ezen sem kell meglepődni .

A szégyenlősséget meg tedd félre ,te csak egy eset vagy ott a sok közül .

2015. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a bal herém van hogy megfordul (a tetje van lefele) és akkor rohadt módon fáj! De lehet, csak megnyomódott és azért fáj
2015. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 as,kétlem én azt,hogy a heréd hossztengelye körül megfordulna .Ezt már akkor herecsavarodásnak nevezik.Ki is másoltam neked erről pár mondatot .


Herecsavarodástól


Ekkor a here a herezacskóban hossztengelye körül elfordul, a herét ellátó ereket tartalmazó ondózsinór megtekeredik, ami akadályozza a here vérellátását, és a here elhalását okozhatja, ezért sürgős műtéti kezelést igényel! A here duzzadt, fájdalmas, a fájdalom általában hirtelen (van úgy, hogy alvás közben) alakul ki és láz nem szokta kísérni. Az ultrahangvizsgálat segíthet a gyulladástól való elkülönítésben, de sokszor csak a műtéti feltárás hoz biztos diagnózist. Mindaddig, amíg nem tudtuk a csavarodást egyértelműen kizárni, – főleg gyermekkorú és kamasz fiúk esetében – minden hereduzzanat azonnali szakorvosi vizsgálatot és szükség esetén beavatkozást igényel!

2015. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
bocsi kihagytam 14/f
2015. aug. 19. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Még valami. Ha dokihoz kell menni, leborotváljam?
2015. aug. 19. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj vannak itt olyan emberek akik csak netes olvasgatásból kommentelnek ide és nem tapasztalatból. Nem fog az urologus elküldeni ultrahangra hanem ő maga csinálja meg.


Amúgy valószínűleg mellékheregyulladás.

2015. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es: Amiről te beszélsz akkor az ondó vezeték csavarodik meg és a here nem fordul meg. Meg fordulhat a here, hogy a mellékhere lent legyen. Képzeld én még kézzel is át tudom forgatni, nagy fájdalommal nem jár, mert ez magától vissza áll azonnal.
2015. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!