Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 17 éves fiú vagyok, mértem...

17 éves fiú vagyok, mértem vérnyomást teljes nyugalmi állapotban voltam az eredmény: 150/72, a pulzus: 113 Ez sok? Mert szerintem sok.

Figyelt kérdés
Ha ideges vagyok,hajlamos vagyok megszédülni is.
2010. márc. 10. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ez eléggé sok...

nekem is magas volt tavaly 140 volt és azzal küldtek kivizsgálásra..mondjuk már helyre állt..

16L

2010. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok. Ha egyszer fordul elő, akkor nem baj, de ha többször, akkor menj orvoshoz.
2010. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

100 alatt még sohasem volt :O

De még probléma nem akadt...

2010. márc. 10. 17:52
 4/15 anonim ***** válasza:
Még nem, de ez nem jelenti azt, hogy nem is fog. A magas vérnyomás egy alattomos betegség, és mire észreveszed, hogy baj van, már késő lesz. (Tudtad, hogy a szívinfarktus esetén a leggyakoribb első tünet, amiről észre lehet venni, hogy infarktus van, a halál?) Szóval örülj, hogy még nem volt probléma, és menj orvoshoz. De csak ha soká akarsz élni.
2010. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

140/90 fölött beszélünk orvosi értelemben magas vérnyomásról.


Kevesebb sós kaja, kis fogyás (max. heti 0,5-1 kg-val számolva), még kevesebb stressz és akkor lehet magától normalizálódik.

2010. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én talán ott kezdeném, hogy mivel, és hogyan mérted ezt az értéket. A ma divatos digitális csodákkal nem mindegy hogy ülsz, fekszel, vagy mit csinálsz, de még sok esetben ha leírás szerint jársz el, akkor is elég fals értéket mutathatnak (tapasztalat). Ha pontosan szeretnéd tudni, akkor méresd meg háziorvosnál, vagy szerezz egy analóg kijelzésűt (vagy higanyoszlopost:) . Ne mmindegy hogy állandóan ennyi a vérnyomásod, vagy ingadozó. a 150 neked sok, de ne mvészes, a 72 jó, a pulzus is szapora, azt le lehet vinni "házilag" is több módon: a legegyszerűbb, pl. ha hasprést csinálsz (mint wc-zés közben) ekkor csökken a pulzus, ha szerencséd van, nem is emelkedik vissza. (Egy próbát megér, a kiváltó októl függ)
2010. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy úgy is lehet természetes módon vérnyomást csökkenteni, ha a percenkénti légzésszámot szépen leviszed kb. 5-6 / percre úgy, hogy belégzés, hosszú bent tartás és lassú kiengedés hármasra ráállsz. Ha ezt csinálod néhány percig, akkor magától csökken a vérnyomásod. Nagyjából ez megfelel egyfajta meditálásnak is.
2010. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Hali!


Jól látod, ez 17 évesen tényleg sok, mind a vérnyomás (VNY), mind a pulzus! Az idegességed ezt még csak feljebb tornázza, lejjebb nem, de uez fordítva is igaz.



Mondd...

1.) Hány kiló vagy, milyen magas és milyen testalkat?

2.) Milyen életvitelt élsz? Mennyire hajszolt, stresszes? Van-e vmi rendszeresség az életedben?

3.) Dohányzol? Mióta és őszintén, miért, ha igen?

4.) Testmozgással hogy álsz? Sportolsz vmit? (Ha igen, mit?) Tesiből remélem nincs felmentésed...

___ 4b.) Mozgás közben mennyire hajtod meg magad? Mennyire aktívan mozogsz?

___ 4c.) Mit tapasztalsz? Mennyire megfelelő az állóképességed mozgás közben? Milyen hamar fáradsz el?

5.) Ki mérte, mikor mérte ezt az VNY-eredményt, milyen vérnyomásmérővel és milyen testhelyzetben?

6.) Mennyire gyakran megy a vérnyomásod felső értéke 135-140, ill. alsó értéke 95-100 fölé?

7.) Napi hányszor és mennyit eszel? Mit? Mennyire változatos az étrended? Mennyi zöldség-gyümölcs van benne?

8.) Milyen a szerelmi, és a szexuális életed? Van-e most barátnőd? (Ha igen, mióta?) Vannak-e merevedési zavaraid, ill. mennyire vagy elégedett az erekcióddal?

9.) Dokinál jártál már-e ezzel a problémáddal? Ő mit mondott? (Célzok itt a háziorvosra, sulidokira...)

10.) Kaptál-e részletes tájékoztatást a hipertóniáról (avagy a betegségedről)?



Várom a válaszaidat, hogy segíthessünk!

Üdv: EE

2010. márc. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

>...

___ 7b.) Mennyire sósan ill. cukrosan étkezel? Zsíros ételekkel diétás ill. koffeines, cukros italokkal, üditőkkel hogy állsz?

2010. márc. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20:10: Ma már az orvosok többsége is ugyanazzal a digitálissal mér, mint ami otthon van, nem higanyossal.
2010. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!